Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #48 üzenetére

    Hitlert például nem az emberek buktatták meg, hanem az oroszok és az USA (aratta le a babérokat, de ez most lényegtelen a téma szempontjából).

    Mé', azok marslakók? Nem feltétlenül kell, hogy a "megváltás" a te utcádból, városodból, országodból érkezzen. Azért ezek a dolgok, amikről beszélünk, bőven túlmennek a lokális belügyeken.

    És feltehetőleg nem humanitárius okok játszottak közre, hanem saját érdek, avagy "Nehogymár' ő uralja a világot, vazze!"

    Na jó, de te is azért teszel, vagy nem teszel dolgokat, mert azon igyekszel, hogy neked, vagy a közösségen keresztül neked jobb legyen. Annyira én nem látok mártírokat a modern világban.
    Meg egyébként amondó vagyok, hogy rohadtul nem a szándék a fontos, hanem az eredmény. A "szándék a fontos" a tehetetlen emberek mentsvára.

    Mivel a kettő hasonlít és utóbbira nem volt példa még a történelem során.

    Hát szerintem ezek nagyon nem hasonlítanak egymásra, egy diktatúra minimum a kezdet kezdetén személyi kultuszra épít, ezt eléggé kevéssé tudod megoldani egy oligarchiában. Egyébként timokrácia asszem volt a görögöknél, plutokrácia meg talán a kereskedőállamoknál, mint Velence, de asszem a japán kereskedőházak is elég komoly hatalommal bírtak. Szóval ezek nem példa nélküli, hanem különleges esetek - viszont azt észlelni kell, hogy nagy léptékben ezek nem léteztek, csak kicsi és korlátozott területeken, ahol az adott réteg azért juthatott hatalomhoz és befolyáshoz, mert konkrétan miattuk létezett az adott állam, ha ők kiestek volna a pikszisből, akkor nyekk.
    Mondjuk esetleg el tudok képzelni egyfajta korporatokráciát, de nem a fejlett nyugat területein, illetve lakosságával.

    Azért itt van annyi kontraszt, hogy a cég is többnyire szívesebben helyezi telephelyét olyan országokba, ahol a felajánlott kenőpénz az adott ország éves GDP-jének duplája.

    Hát naná, de azt meg kell érteni, hogy nem abban kell reménykedni, hogy a világ megjavul, mindenki virágot szed és labdát tologat, mint a Macskafogó végén, hanem be kell őket keményen szabályozni. Hogy egyszerű példával éljek: te is zárod az ajtódat, nem igaz? Nem pedig bízol abban, hogy majd megérinti a Szentlélek a betörőt.

    Azt meg ugyanúgy nem várhatod el egy szegény országtól, hogy visszautasítson egy ekkora összegű támogatást, ahogy a cégtől sem, hogy a liberális törvényeknek eleget tegyen pusztán lelkiismereti okokból.

    Ez korrekt, de akkor meg el kell viselni, hogy egy bhopáli esemény simán lehet mindennapos. Ha ezt a kockázatot az állam elfogadtatja a lakosságával, akkor oké. Csak ezzel meg az a baj, hogy előjönnek a nagyobb kérdések, mint a természeti katasztrófák hosszútávú következményei, ami már nem feltétlenül egy ország belügye.

    És például Japánban kit kell seggbe rúgni, aki az óceán partján lévő atomerőmű hűtőberendezését nem vízálló dízelmotorral tervezte meg?

    Azért szerintem lehet sejteni, hogy a vis major és a gigantikus fuckup között vannak kategóriák :K

    Ezt hívják patthelyzetnek. Ha megnézed, hogy ma már azok a TV csatornák, újságok, amik képesek nagyobb tömegeket befolyásolni is magánkézben vannak, akkor rájössz: A feltételek már jó ideje adottak egy világuralom kiépítéséhez.

    Azért azt lássuk be, hogy ez a tyúk vagy tojás kérdéskör erős megerőszakolása. Nem az az oka a kereskedelmi adók sikerének, hogy azok nem államiak, hanem az, hogy azok olyan tartalmat szolgáltatnak, amit szeretnek az emberek, és anyagilag is, politikailag is képesek a megújulásra.
    Tény, hogy magánkézben vannak, de tényleg: aki azt hiszi, hogy elég egy cikk a Blikkben ahhoz, hogy az emberek hirtelen zombi-rabszolgákká változzanak és békében tűrjék, hogy kivéreztessék és lelődözzék őket, az szerintem valami borzalmasan beteg fantáziavilágot épített fel magában teljesen félreértelmezett külső információk alapján. Ezek botrányos végletek, amit intelligens és kreatív művészemberek szimbolikusan használnak fel, hogy problémákat értessenek meg, görbe tükröt tartsanak úgy, hogy a hülye is megértse, vagy csak egyszerűen szórakoztassanak.

    Mellesleg Irak szerinted mennyire akarja elszigetelni magát? Ha jól emlékszem, 2001-ben merült fel egy euró alapú olajtőzsde kiépítése...

    Ha egy cég gyűjt adatot a felhasználóiról az már nem annyira, pedig utóbbi jóval több, különböző országban élő emberről gyűjt adatokat.

    Én ilyen téren továbbra is azt a pacifista nézetet vallom, hogy bátran adjon ki adatokat bárki bárkinek opt in alapon. Ha ő a szolgáltatásokért elbarterolja ezeket az adatokat, akkor lelke rajta, mindenki megkapja, amit akar.
    Nekem az egyetlen sérelmem - de ezt szerintem tudod -, amikor engem nem kérdeznek meg, de azért máris szerepelek, csak mert az úgy van, és punktum. Ez megint egy olyan dolog, amire jogorvoslatot kell találni és hozatni, nem feltartott kézzel futkározni, hogy jájájájmindmeghalunk, vagy utópisztikus dolgokat kitalálni, hogy de majd amikor mindannyian egy csillaghajón szolgálunk spandexben, és a szar munkát robotok végzik, akkor lesz ám az arany élet.
    Sajnos a problémák legtöbbje 1. nagyon komplex, és ezért 2. szakértelmet igényel, a dilettánsok max. csacsoghatnak róla, viszont ha ezt közlöd velük, akkor 3. érdektelenné válnak a probléma iránt, mert úgy már uncsi, ha tudjuk, hogy nem értünk hozzá.

    A politikai vonatkozásra meg csak nagyon aktuálpolitikai dolgokat tudnék írni, azt meg nem szeretnék, mert elpáholnak érte, jogosan :K

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák