Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz tocsa #118 üzenetére

    "Ha mindenki AdBlock-ot használna, akkor nemlenne hirdetés bevétel, vagyis az oldalt fizetőssé kellene tenni. Ez nem tudom, hogy mindeninek leesett-e."

    Ezek a "ha mindenki..." kezdetű elméletek egyébként nagyon komoly, megalapozott, gondolkodást feltételeznek amire az esély olyan 0.0000000000000000000001 körül mozog.

    "Nem váltok se Chrome-ra, se Operára, pláne, hogy azokra nincsen https-everywhere se, nemcsak AdBlock+!"

    Operára pont van mindkettő. Adblock alternatívák nagyon régen voltak, de mióta kiegészítők is vannak hozzá azóta már 1-nél többet sem kell kattintanod érte. :P

    [ Szerkesztve ]

  • BonFire

    veterán

    válasz tocsa #118 üzenetére

    Bár off és nem kimondottan neked szól, nem bírom megállni, hogy meg ne ragadjam az alkalmat, és a saját fegyverüket ne fordítsam azok ellen, akik szerint mindent ingyen kellene adni az interneten. Különös tekintettel a zenére. Azt vallják sokan: a zenész csináljon zenét úgy, hogy beletolja a saját pénzét, reklámozza a saját pénzén, majd imádkozzon, hogy vissza is jön az ára, sőt még meg is tud élni belőle. Aki meg erre nem képes, annak nem kötelező zenélni, vagy marad neki az örömzenélés, de a zenéért fizetni nem kell. NO, most...

    "a Prohardver is a hirdetésekből él. Ha mindenki AdBlock-ot használna, akkor nemlenne hirdetés bevétel, vagyis az oldalt fizetőssé kellene tenni. Ez nem tudom, hogy mindeninek leesett-e."

    ..ennyi erővel most én mondom azt: kit érdekel, ha a Prohardver bezár? Tolja bele az üzemeltetője a saját pénzét, csinálja hobbiból, lelkesedésből, idealizmusból, hogy nekünk meglegyen a mindennapi szellemi betevőnk. Ha nem tudja, csukja be a lapot, és a közönség majd talál magának másikat, aki meg tudja ezt tenni. Nem kell weblapot üzemeltetni, ha nincs valakinek rá pénze. A zeneletöltők szerint is csak annak lenne szabad zenélnie, aki megengedhet magának efféle fényűzést, ezek szerint a weboldal üzemeltetése is fényűzés, és az úri hobbik közé tartozik.

    A letöltők elvből nem fizetnek a zenémért, én pedig elvből blokkolok minden reklámot. Amit nem tudok blokkolni, azt az oldalt otthagyom.

    Kvittek vagyunk.

    Ugye, milyen jó érzés? :P

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák