Új hozzászólás Aktív témák

  • tocsa

    senior tag

    Ez egy nagyon kemény téma. Valószínűleg nem mindenki gondol bele a következményekbe. Például itt most éppen az ITCafé-n kommentelgetünk, és a Prohardver is a hirdetésekből él. Ha mindenki AdBlock-ot használna, akkor nemlenne hirdetés bevétel, vagyis az oldalt fizetőssé kellene tenni. Ez nem tudom, hogy mindeninek leesett-e.
    És ez minden oldallal igaz lenne. Sokáig nem értettem, hogy az index.hu galériákban miért üres az utolsó kép, aztán egyik hozzászólásban megkérdezte (valószínűleg szintén egy AdBlock-os), és válaszolták rá, hogy egy hirdetés.
    Pár hónapja a gépház egyik bejelentése nyomán kipróbáltam, hogy kikapcsoltam az AdBlock-ot a Prohardverre és társlapjaira. Sajna az animált flash hirdetések terhelték a processzort, a Firefox memória használata többszörösére nőtt. Úgyhogy töredelmesen bevallom, hogy visszakapcsoltam az AdBlock-ot, de ezt a korábban elmondottak tudatában teszem. Talán, ha nem animált flash hirdetések lennének az jó lenne, de gondolom az idióta hirdetés designerek ilyeneket fosnak össze a MacBook-jukon/iPad-jükön, és ez az elterjedt hirdetési forma sajnos. Tudom, hogy néhol ennél is agresszívebb hirdetések vannak (hoverelő layer-ek, stb), de nekem sajna az animált flash se elfogadható.
    Evvan.
    Eclipse megeszik 1.5 gigát, JBoss szintén legalább fél giga, egyéb fejlesztő programokkal együtt már verdesem a fizikai 4GB mem tetejét. Nem engedhetem meg, hogy a Firefox 400-500 MB-ot egyen, és ne mondja senki, hogy a Firefox a szar. A memória kezelése nagyon jó egy ideje. Nem váltok se Chrome-ra, se Operára, pláne, hogy azokra nincsen https-everywhere se, nemcsak AdBlock+!

    Wikipedia-nak pl adakoztam, mert nem akarom, hogy a hirdetők uralják. Nem élek abban az álomban, hogy teljesen független, de maradjon független amennyire tud.

    Tudatosabbá kell válnunk (felhasználóknak). Lehet, hogy elérkezik majd az az idő, hogy nem lesz ingyen ebéd.

    Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

Új hozzászólás Aktív témák