Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Narasim

    aktív tag

    még egy E8400-as procival is elfut minden mai játék, fullhd-ban is egy normális videokártyával. esetleg húzol egy kicsit rajta. az enyém 3,8-on elmegy alapfeszen, eddig még semmi nem fogta meg.
    ezeknek a nagy dög prociknak csak presztízs értékük van!

    laptopokban talán van értelme, de ott sem vennék olyat, amiben nincs dedikált gpu. persze ha netezéskor kikapcsolja a külsőt, akkor a fogyasztáson lehet spórolni.

    htpc-ben pedig inkább amd-t vennék, még így is, hogy 30%-ot erősödött az intel igp-je. a 30% soknak tűnik, de a régi gagyi-gyenge 3000-res igp-hez képest 30, tehát még mindig édeskevés.

    ezt a nyunyumnak tettem ide: :))

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

  • Narasim

    aktív tag

    válasz madgie #172 üzenetére

    nem hiszem, hogy az ész a döntő a processzorvásárláskor. nekem inkább szokott a pénztárca számítani. ha nem sajnálnám rá, akkor 6 magos intel procit vennék (végül is meg tudnám venni, persze nem maradna egy büdös fillérem sem).

    az, hogy nem próbáltam a hd3000 nevű igp-nek csúfolt valamit, az nem véletlen, mert olvastam annak idején a PH!-s tesztet és minden volt ott, csak az nem, hogy jó valamire is. most kiadják a h4000-ret, ami gyakorlatilag a majdnem használhatatlan előd hibajavítása +1 fél lapát és még verik is a mellüket, hogy fasza fiúk voltak.

    harmadrészt (ha megnézed az adatlapomat) a fő gépemben i5-760 proci van. külön ssd az oprendszernek, külön a játékoknak. nem egy erőbajnok az sem, de eddig még ezt sem fogta meg semmi.

    battlefield 3 multit szerencsére nem szoktam játszani. multihoz túl gyenge játékos vagyok-voltam mindig is. tizenéves kölykök szétszívatják az agyam. megy az e8400-on is simán full hd-ban, abban viszont igazad van, hogy multihoz kevés lenne, mert ott elvileg a nagyon magas fps-ekkel lehet csak megmaradni.

    az pedig tény, hogy minél erősebb a proci, annál jobb, ezt soha nem is vitattam. ettől függetlenül az e8400 még mindig egy JÓ proceszor, amit kell elviszi (élvezhető minőségben). a multi pedig szerintem egy speciális felhasználási terület, akinek az a hobbija, az szánja rá a pénzt és vegyen minél erősebb procit+videokártyát+internetet.

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

  • Narasim

    aktív tag

    válasz madgie #179 üzenetére

    ati 5850-em van, bár nemsokára cserélem, mert vettem egy nagy monitort és a natívját (2560x1600) nem nagyon bírja.

    igp-vel nem akarok játszani, szerintem nem is lehetne, bár amd vonalon ez nem teljesen igaz. az ő igp-jük azért használható, persze játszani azon sem álom.

    nagyon jó procid van, elhiszem, hogy elég is mindenre. én is nézegettem (igazából csorgattam a nyálam), de szerintem akkor sem érné meg megvenni. az igp-jéért a legkevésbbé.

    हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

Új hozzászólás Aktív témák