Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz WonderCSabo #15 üzenetére

    Teljesen én sem vagyok vele tisztában.
    Azt tudom, amit mindenhol szajkóznak. Hogy ezentúl elég durván megbírságolhatják az online és offline médiát, viszont ezt nem kötik semmihez. Tehát nincs konkrétan meghatározva, hogy miért jár bírság és mennyi.

    Engem egyedül az akasztott ki, amikor az indexen (tehát nem megbízható forrás) azt olvastam, hogy a "kormány" szerint a médiának lojálisnak kell lennie az aktuális vezetéshez.
    Persze ez lehet kamu, mert azóta se láttam ilyet sehol.

    Amúgy én örülnék neki, ha végre rendesen megrendszabályoznák a tévéket, és nézhető műsorokat is raknának bele. Ugyan ez érvényes a sok hazugságra amit leadnak online és offline médiákban. Na azt se ártana már megrendszabályozni végre.

    Legutóbb amin nagyon kiakadtam - ahogy sokan mások is - az a Vezekényi Lászlóról szóló Aktív riport volt. Miszerint a 15 éves magyar fiú készítette Lady Gaga klipjét meg WCG győztes volt meg hasonló... mindenki ismeri a storyt.
    És ugye ez úgy ahogy van ekte kamu. A srácnak semmi köze nem volt a klipphez, de még a videószerkesztéshez sincs. És a WCG-n sem szerepelt soha életében, nemhogy megnyerte...
    És ezt így tényként közölve adták le a tévében!
    Szal én eddig azt hittem, hogy "bulvár média" "csak" elferdíti a tényeket, esetleg eltitkolja az igazságot, de azt sose gondoltam volna, hogy úgy ahogy van ekte hazugságokat találnak ki, leforgatják és leadják mint a valóságban megtörtént esetet.
    A másik ilyen az Obamával levelező kisfiú, akit Obama meghívott a fehérházba... :)

    Szóval ez már szerintem túlzás. Az ilyeneket kéne százmilliókkal meg egész heti(!) elsötétítéssel büntetni. Én gyerekként még úgy tanultam, hogy hazudni bűn. Mindenféle vallásosság nélkül persze. Ezek meg nyíl egyenesen azt teszik.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz WonderCSabo #20 üzenetére

    Passzolok, tényleg már nem lehet tudni, hogy melyik médiának lehet hinni és melyiknek nem.
    A Tilos rádiós "botrány" is vicc kategóriába esik nálam. Bár azt állítólag még a régi médiatörvény alapján ítélték meg.
    De tényleg vicc, mert ennyi erővel az összes rádión játszott összes külföldi számot lejátszás előtt le kellene fordíttatni hitelesen, majd a szabályokkal összehasonlítani és csak azután leadni amit szabad.

  • Dany007

    veterán

    válasz Narxis #73 üzenetére

    Ezzel sajnos teljes mértékben egyet kell értenem.
    Viszont nem tetszik. :) Nem tetszik, hogy ez a megoldás erre a problémára.
    Nem pont személy szerint miattam, hanem inkább azért, mert rengeteg fiatal és gyerek is nézi / nézheti az ilyen műsorokat.
    Aztán hiába van ott a 12-es karika egy 13 éves se sokkal idősebb.
    Na erre pedig nyilván az lenne a megoldás, hogy szépen leszabályozom, hogy a gyerek mit nézhet és mit nem. Esetleg gyerekzár, meg kitudja még milyen lehetőségek vannak.

    De szerintem ez is csak félmegoldás.
    Elvégre ha a szomszéd hajnali 1-kor nekiáll döngetni a mélyládát akkor ezentúl füldugóval kéne aludnom? Nem hinném. Az a minimum, hogy lekopogok neki, vagy lemegyek és belenyomom az arcát a membránba. :)

    Mind1, ettől függetlenül tényleg nincs jobb megoldás, mint amit írsz.
    De pont ezért lenne szükség egy normális szabályzásra.

    Mert amit most csinálnak az tényleg inkább központi cenzúrára hasonlít, mint rendes törvénykezésre.
    Jó példa, hogy a Tilos rádiónál nevetséges indok miatt büntetnek, közben meg megy a tévében a sok gusztustalan, már-már elmebeteg műsor, a mónika só meg senkit se zavart éveken át.

    Plusz azon is érdemes elgondolkodni, hogy az a sok európai politikus se mind hülye, akik minket bíráltak / bírálnak. Nem beszélve Európa vezető napilapjairól. Nyilván okkal vannak felháborodva.
    Valószínű azért ebbe az is belejátszik, hogy most az EU elnökség miatt igencsak a figyelem központjába kerültünk. Lehet egyéb esetben le se szarnák, de ezt nem tudhatom.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Vision #132 üzenetére

    "egy bulvárműsor, amit hírforrásként értékelni enyhén szólva is felelőtlenség..."

    Na jó, de azért bulvár elvileg nem teljesen egyenlő a totális kamuval! A teljes kitalációval... Vagy igen?
    Az okés, hogy a bulvár eltorzítja az információt, meg egy bizonyos nézőpontból állítja be a témát, esetleg elferdíti az igazságot, de az mint a fent linkelt esetben is, hogy totális hazugságokat, teljes komplett kitalációt állít be tényként az már túlzás.
    Mert ezek után én már azt sem hiszem el, hogy bármi is igaz lenne abból a kisfilmből. Szerintem az egész CGI úgy ahogy van! :D

    A gond az, hogy ez a médiatörvény sem szabályozza ezeket. Ellenben büntetni "bármiért" bárkit lehet. Elvileg minket is, ha épp olyat írunk a blogunkba. Ami azért valljuk be, nem egyenlő egy hivatalos hírportállal. Ha működne a dolog akkor már talán nem mennének ilyen szenny műsorok sem. De az a minimum lenne, hogy tudják hitelesen igazolni mindazt amit leadnak vagy mondanak vagy tényként állítanak be.

  • Dany007

    veterán

    válasz Narxis #140 üzenetére

    Igen, erre van mód. De ehhez a mi nemzedékünknek azért hozzá kell szokni, már ha akar.
    Régen max annyi volt a dolgunk - gyerekként - hogy este 8-9-kor elküldtek aludni. Nem nagyon nézhettünk késő esti filmet, nem véletlenül.
    De ma ez már kevés. 1984-et kellene játszanom a gyerekemmel ahhoz, hogy biztonságban tudhassam :) Szabályozni a tévéjét. Az internetet, a telefonon lévő internetet stb... De lehet ez semmit nem ér, mert mindig a tiltott gyümölcs a legédesebb és átmegy egy haverhoz ahol gond nélkül megnéz bármit a neten / tévében. Puff.

    "Ebben ezután se lesz változás, hidd el. Én egyetlen dolgot várnék, az, hogy több, új filmet adjanak és ne 10-15 éves filmeket ismételjenek unalomig."

    Én nagyon remélem, hogy lesz. Tény, hogy ez a só és a hasonmása már nem létezik, de így is van még mit kigyomlálni. Ne csak a jelentéktelen röhejes ügyekben járjanak el, ha már 'médiatörvény'.
    Ja, meg nemrég írták, hogy beszabályozzák a reklámok alatti hangerőt is, aminek szintén örülök, örülnék.
    Az új filmek (szvsz) sugárzási joga jóval többe kerül, mint egy ilyen tucatsorozatot megvásárolni, vagy egy beszélgetős sót csinálni "ingyen színészekkel" és leadni nap mint nap.

  • Dany007

    veterán

    válasz Narxis #190 üzenetére

    "Ezért ha a filmben éppen normál hangon beszéltek és jött a reklám akkor az olyan érzés volt az emberi fülnek mint a szemednek amikor egy sötét szobában hirtelen világosság lett."

    Ezt részben tudom cáfolni. Múltkor vettem fel NatGeo-ról az Univerzumos műsort. Majd Premiere Pro-ban kivágtam belőle a reklámokat. Na akkor tűnt fel, amint néztem a hangsávot, hogy a reklám időtartama alatt szemmel láthatóan ~ 15-20%-kal magasabb hangerő lett rögzítve, mint a film alatt.
    Vagyis nem csak a hangok típusait válogatják meg - mert lehet, hogy ebben is van valami - hanem keményen emelik a hangerőt is. :((
    Hányszor ébredtem már fel forma-1 alatt is mikor benyomják az idétlen reklámok irdatlan hangerővel... :(((

  • Dany007

    veterán

    válasz BonFire #194 üzenetére

    Nézd a részletekbe inkább nem mélyülnék bele.
    Az egész dolgot pofon egyszerűen nézem. Az egész film alatt nem volt olyan hangos jelenet még az effekteknél, robbanásoknál sem, mint a reklám maga.
    Az egész ~1 órás filmet felvettem, majd behúztam Premiere Pro-ba.
    Ott ugyebár az audió sávban mutatja a hangerő változásainak grafikonját.
    Namármost ez úgy nézett ki, hogy volt egy adott sáv, amin belül mozgott a hang az egész film alatt! Amikor jött a reklám rész, ez a sáv vagy ~20%-kal megnőtt.

    Tehát nem arról volt szó, hogy a film közbeni maximum hangon szólt volna maga a reklám, hanem annál jóval magasabban.

Új hozzászólás Aktív témák