Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fordfairlane

    veterán

    válasz KEndre #153 üzenetére

    A hivatal kellemesebb hangzású, mint a hatóság? Sóhivatal? :)

    x gon' give it to ya

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz KEndre #153 üzenetére

    Igen, jelenleg attól félnek a legjobban. :) Mellesleg az AVHt az 1956os forradalom után nem sokkal felszámolták, szóval a Te életedben már nem ilyen név miatt lehetett félni (gondolom 9 éves korodig nem nagyon hallottál az AVHról). Persze a szüleid mesélhettek róla később.

  • _BM_

    senior tag

    válasz KEndre #152 üzenetére

    "A törvényeket pedig az Országgyűlés alkotja, ezt csak az Alkotmány überelheti."

    Az Alkotmányt is az Országgyűlés alkotja.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz KEndre #164 üzenetére

    Nehogy azt hidd, ha külföldön van, de ide irányul és magyar nyelvű, ráadásul a tartalom szerzője itt van helyben, ugyan úgy büntethető lehet a magyar törvények szerint, maximum macerásabb bizonyítékot gyűjteni, de nem lehetetlen. Nem hinném, hogy egy külföldi szerverüzemeltető, ha azzal fordul hozzá egy szomszédos kormány (vagy a helyi nagykövetség), hogy súlyos törvénysértés bizonyítékait tárolják a szerverein, akkor foggal-körömmel fog ragaszkodni a tiltakozáshoz ahelyett, hogy kiadná amit kérnek. Ezt azonban nem lehet előrelátni, így ezzel érvelni felesleges.

    A többihez annyit tennék hozzá, hogy egyrészt úgy tűnik sokak fülében élénken cseng a miniszterelnök jelmondata, hogy bízni kell a kormányban, másrészt sokan összekeverik a demokráciát valami mással. A demokrácia, vagyis a népuralom, nem engedi, hogy politikusok, illetve kisebb csoportok egyéni érdeke a többség érdeke felé kerekedjen. Lehet itt vitázni arról, hogy kinek mi a jó, ezzel a vitával nincs semmi baj. De. Azt is el kell fogadni, hogy nincs rá válasz és ezt a vitát senki nem nyerheti meg, mert az, hogy kinek mi a jó, szubjektív. Ha a demokrácia Idiokráciához vezet, akkor az lesz belőle, de az emberek, akik szabadon rosszul döntöttek, szabadon jól is dönthetnek. Azonban ha eleve elveszik a rossz döntés lehetőségét, később már jól se lehet majd dönteni. Persze, meg kéne akadályozni, hogy hülyegyerekek nevelkedjenek, de erre nem a média szabályozása lenne a mód, hanem a szülő büntetése abban az esetben, ha nem akarja a gyerekét nevelni, esetleg rosszul teszi (pontosan definiálva, hogy ez mit is jelent, például ha a gyerek lopni kezd, kisebbségekkel szembeni indokolatlan agressziót mutat, esetleg kiskora óta olyan környezetben él, ahol apuci összeveri anyucit és számára ez már természetes) - azonban ezekkel kevesen foglalkoznak.
    Pillanatnyilag pedig aki szerint a gyerekek védelmét szolgálná a nagyon rövid póráz és a szájkosár, az gondolkodjon el kicsit. Túl sok a gyerek ebben a pillanatban olyan körülmények közt, ahol nem lenne szabad. Mindenki ismer biztosan olyan helyeket, ahol elég elsétálni az utcán és hallani lehet, ahogy a házban anyuci épp a 2 éves síró gyerekével üvölt, hogy abbahagyja, vagy agyonveri, később apuci erre kísérletet is tesz, majd anyucit is helyben hagyja, mert nem bírt a gyerekkel. Itt kezdődik a probléma, az ilyen emberektől én azonnal elvenném az összes támogatást, a gyereket pedig állami gondozásba. Ehelyett most mi van? Szüljön gyereket az is, aki nem akar, különben hátrányos helyzetbe kerül, szüljön minél több gyereket, mert annál több pénzt fog kapni, esetleg még adót is fizethet aki nem teszi (emlékezzünk, nemrég még szóltak erről azóta már lecsengett hírek, 34, sőt 24 éves alsó korhatárral - ezekkel politikusok dobálóztak, ennél több bizonyítékra azt hiszem nincs szükség, igazolja, hogy gondok vannak), és az abortusz további szigorítása, illetve későbbi valószínűsíthető tiltása, hogy szülje meg a véletlenül megfogant gyereket az is, aki a háta közepére se kívánná, esetleg tudja, hogy még nem áll készen a gyereknevelésre - netán haljon meg egy halom nő illegális alagsori abortusz közben. Ebből semmi jó nem sülhet ki, pedig a kormány most nagyon ezt nyomatja, hogy vállaljon gyereket mindenki, a többi nem számít, a következményekre nem gondol, ezzel akarja megoldani a társadalom elöregedése miatt jelentkező problémákat.
    Jól elkanyarodtam, nem terveztem errefelé elvinni a hsz-t, de ha már így alakult, nem fogalmazom újra. De visszatérve a nevelésre, egy vígjátékban hangzott el (aki nézte, biztosan megismeri melyikről van szó) a közel sem viccként kezelendő szöveg, miszerint:
    "Itt az a lényeg Uraim, hogy tudjuk, honnan jön az igazi erőszak. És nem a varázsdobozból, amit én úgy hívok, TV. Persze sok mindenért lehet okolni a tévét. Tamponreklámok, a Bír-lak, bármilyen műsor, amiben túlsúlyos női zsaruk vetkőznek. De erőszak? Túl könnyű lenne. Mindannyian Gyalogkakukkon és Tapsi Hapsin nőttünk fel. De hányan próbáltuk meg kettéfűrészelni a haverunkat? Mondják meg, hányan rajzoltunk alagutat a hegyoldalra, hogy végignézzük, amint valaki összetöri magát? Tudják miért? Mert nekünk voltak szüleink, Hölgyeim és Uraim! Akik megmondták, hogy ne azt csináld, amit a tévében látsz. Azt csináld, amit mondok, vagy kapsz egy olyan nyakast, hogy...". Nos, elemezzük egy picit. Nyilván nem kell megütni egy gyereket, egyesek hitével ellentétben egy gyerek intelligens. Van egy kulcsa viszont a dolognak, ezt úgy hívják szülői szigor, illetve egy másik, amit szülői tekintélynek neveznek (és most tekintsünk el magától a vígjátéktól, az ennek a hiányát figurázta ki, maradjunk a szövegnél). Ha a gyerek egészen kiskora óta úgy van nevelve, hogy azt tegye, amit a szülei mondanak és bízzon bennük, lehet akármilyen a környezet, a végén a gyerek a szüleinek fog igazat adni. Biztosan átesik egy lázadó időszakon, de annak lecsengésével belátja, hogy a szülei jót akartak neki és végül egy tisztességes, normális, hasznos ember lesz belőle. És bármennyire hihetetlen, a gyerekek többsége ma még ilyen. Nem számít mi van a TV-ben, nem számít mi van az interneten, ezek nem képesek hibásan befolyásolni egy gyerek fejlődését abban az esetben, ha a környezetében élő felnőttek (vagyis a szülei) nem így viselkednek. És lássuk be, a korábbi példámban írt szélsőségtől eltekintve az emberek ma nem úgy viselkednek, mint a TV-ben. A médiatörvényben pedig hangsúlyt kap a gyerekek védelme, azonban attól nem védi meg a gyereket (a szélsőségre gondolok), ami a szülei házában történik TV-től függetlenül, attól meg nem kell megvédeni, amitől a szülei megóvják, ha akarják.
    Szóval nem, nem biztos, hogy szolgálja a gyerekek érdekeit, főleg nem mert ha még törvényileg is tilos lesz bizonyos tartalmak elérése, annál inkább azt fogja kutatni egy generáció, amíg végül úgyis kiharcolják újra az egészet, ha nem válik a rövid póráz időközben diktatúrává. Szabályozni kell, persze, de erre egy normális besorolás bőven elég. A többi a szülő dolga. Nem védem a show-kat, Fábry-t leszámítva utálom mindegyiket, de nem is nézem őket. És a gyerekeim se fogják. Arra akarok kilyukadni, hogy ez csak ürügy. A háttérben nem ez áll, hisz a médiatanács által kiszabott büntetéseket (nem érdekel senkit, hogy bizonyítékot gyűjthet, ítélhet, büntetést szabhat ki és még rendeletet is alkothat, mindezt ugyan az a testület?) már előre beültették a költségvetésbe, mintha lenne egy kvóta, amit el kell majd érni.

    Visszakanyarodva a gondolatmenetem elejéhez: a vita kell, emiatt lehetséges fenntartani az egyensúlyt. Most azt a kort éljük azonban, amikor nincs helye a vitának, illetve csak utólag lehet megvitatni valamit, amikor már nincs jelentősége.
    Azt pedig megkérdezném, hogy aki védi az egészet (nem csak a médiatörvényt, hanem azokat a problémás intézkedéseket, amik miatt most a médiatörvényen csattan az ostor), azok kire szavaztak? Mert van egy olyan érzésem, hogy mind abba a csoportba sorolható, akiknek a hsz-em elején a füléről írtam. Én majdnem a jelenlegi kormányra szavaztam, de végül azt gondoltam, hogy nem értek egyet velük, a volt kormányt korruptnak tartottam, a többit meg gyengének, a Jobbikot pedig rasszistának, így nem volt kire szavazni. Jelenleg nincs olyan politikai hatalom nálunk, akiben bízni lehetne, aki az emberek érdekeit képviselné. De fel kéne végre állítani, ideje lenne egy újabb forradalomnak, mert jelenleg minden irány rossz. És félő a mostani nem a kisebbik.

    Érdekes megjegyzés továbbá, hogy a kormány-szóvivő még mindig külföldre mutogat és megint azt olvasni, hogy semmi olyat nem alkottak, ami az EU más tagállamaiban már ne létezne. Tehát ha valamelyik külföldi kormány beugrik a kútba, mi követjük?

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • BonFire

    veterán

    válasz KEndre #170 üzenetére

    Pont ugyanezt linkeltem én is. Máris visszahullott rájuk a saját törvényük, pedig még alig lépett életbe. A kuruc.info meg kapott a kormánypárt hivatalos televíziójától egy újabb ingyenreklámot főműsoridőben és növelte a látogatói számát. Gratula hozzá. :C

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • erdoke

    titán

    válasz KEndre #177 üzenetére

    Nekem a 10:36 GMT komment tűnik realitásnak.
    Azt viszont megjegyezném, mennyire gusztustalan módon marják egymást a magyar bértollnokok a kommentekben. A végén már fizetett ügynöknek tartja az egyik a másikat... :(((

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák