Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz dabadab #85 üzenetére

    Rengeteg dolgot tiltunk, szabályozunk központilag, a nagy kérdés az, hol húzzuk meg a határt, azaz mit adunk a kisebb közösségek (család, iskola, stb.) nevelő feladatai körébe, és mi az, amit globálisan szeretnénk befolyásolni. Nyilván nem vagyunk egyformák, ezért keletkeznek töréspontok a konzervatívabb és liberálisabb hozzáállásúak között. A média szabályozáson kívül ilyen a "könnyű" drogok esete pl. Ott a liberális a kokain és a marihuána közé húzná a határt, a konzervatív pedig a kávé és a marihuána közé. A médiát korlátozva előbbi szinte semmi határt nem szabna (a 18-as karika meg az utólagos bünti megoldás a problémákra), míg az utóbbi sokkal szigorúbban lépne fel. Nem olyan nagy különbségek ezek, hogy kígyót-békát kiáltsanak egymásra az emberek. Sőt, előbb-utóbb mindkettőt ki lehet próbálni, és látjuk a hatásbeli különbségeket. Más kérdés, mennyire lehet/akarják az egész kérdéskört tudományos alapon értékelni, illetve mennyire határozza meg az illetékes politikai garnitúra meggyőződése.
    Szerk: Illetve ide kapcsolódik még, amit korábban írtam, tehát hogy ott is mutatkozik törés, mit adjunk a kisebb közösségek, vagy az akár az egyén kompetenciájába. A konzervatív megközelítés nyilván az, hogy kevesebbet, mint eddig. Bizonyos életformabeli változások részben indokolják is az ilyen irányú elmozdulást, és ezt én beláthatónak találom, még nem sérti a szabadságjogokkal kapcsolatos elképzeléseimet. Másoknak alacsonyabb lehet az ingerküszöbük a témában, de gyakran úgy érzem, sokan pusztán politikai hovatartozás miatt állnak be a sorba.

    (#122) Rive
    Remek, valójában sem jelen téma, sem az én gusztusom nem alkalmas az általad feldobott irányvonal megbeszélésére.

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák