Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz t72killer #11 üzenetére

    "Érdekes módon rossz termék is motiválhatja a kalózkodást: ha az ember nem biztos, h xy szoftver beválik, zk film érdekes lesz, akkor lehet inkább letölti, kipróbálja - aztán "elfelejti" megvenni, főleg, ha sz@r"

    ez már olvasatomban nem igaz. egy darabig az volt, de már nem. a yt-n 0. nap kint van már a gameplay a játékok 99%-áról. hogy milyen azt 2-3 30 perces videó bőven elég szerintem. ha nem akkor kb második napra már komplett végigpörgetések és multi gameplay van tömegével.

    filmekre dettó. premier után már minden ismertebb oldal szénné boncolta minden irányból, ezer vélemény, fórum van ahol meg lehet keresni hogy érdemes e.

    programokkal meg dettó yt. én akármit kerestem mindig fent volt vagy ott vagy fórumon pár tutorial vagy howto. abból én meg tudtam találni mi az ami jó vagy nem

    az más kérdés hogy hogy fog futni a gépemen című körök, de amióta szinte mind konzolport, nem nagy variációk vannak általában...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz BandiHUN #16 üzenetére

    jah azt nem írtam hgoy nekem ezzel alapvetően jóformán semmi bajom nincs. mindenki azt csinál amit akar, a véleményem senkit nem terelt még át egyik oldalról a másikba, szóval nem is célom ilyesmi :D

    csak utálom ha racionalizálunk, és álszenteskedünk, mert mostmár tényleg minden fent van a neten, kényelmesen elérhető az összes játékmenet, filmkritika, leírás a progikról (a legtöbbre egyébként is akad ingyenes alternatíva -tudom van amire alig-) stb. mondjuk azt hogy nincs lé vagy mert csak. de az ilyen jajcsakbelenézekmermárnincsdemoígymegnemfizetek az már lejárt lemez szerintem ;)

  • #56573440

    törölt tag

    válasz eastone1 #47 üzenetére

    csak tudnám miért kell ezredjére is kihúzni a pakliból ezt a kártyát. több olyan ismerősöm van aki bőven megengedhetné magának hogy megvegye, mégis letölti... nem pénz kérdés. ők azzal érvelnek hogy lusták és nem mennek csak azért boltba hogy egy filmet megvegyenek, kanapéról kiválasztja lejön megnézi törli, és való igaz hogy dinamikusabb, frissebb, szélesebb tartalommal rendelkező alternatíva mint bármi amit itthonról kb el lehet érni. még kint is a netflix se játszogatja általában az újabb anyagokat ugye...

    de a pénztelenség még nem ok. next time az állatkertbe megyek majd el a kerítésen átugorva, mert azzal hogy az állatokat nézegetem nem okozok én senkinek se kárt, meg ha fizetni kéne a beugrót úgyse mennék... még egy elefánt vagy egy zebra meg nem kell oda, én a kisállatokat szeretem egyébként is meg a pókokat ;]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz eastone1 #78 üzenetére

    és ez továbbra sem érv a csóró vagyok azért torrentezek vonalra.

    "Kíváncsi lennék mennyire lennének szemtelenül gazdagok a filmesek vagy a zenészek ill. a hozzá kapcsolódó pióca iparág, ha mindenki fizetne."

    1: tipikus magyar hozzáállás a másik zsebében turkálás. ezek után mi jön? hogy már így is gennyesre keresik magukat és villákban élnek, te miért tömjed a zsebüket tovább vagy mi? elég alja érvrendszer valljuk be.

    2: az említett termékek nem olyanok mint az iphone és társai, tehát nem egy "exkluzív" státuszt kell köré felhúzni az árával is.

    3: én a pénzemmel szavazok. ha nem tetszik egy film, zene, játék, le se töltöm, ha tetszik akkor meg megveszem, megnézem, stb. így ki tudom fejezni a véleményemet mi az amire szükségem van és pl ki az aki szerintem takarodhatna el tőlem a szakmából.

    "A gazdagok kialakították a saját kis társadalmukat ezért tartsák is el egymást és ne a paraszt vérét szívják."

    a 21.században élünk. nincsen röghözkötés. nem kell parasztnak lenni. de ez egy nagyon hosszú téma.

    továbbra sem érv hogy ezer fronton szivatnak és ezzel racionalizálod hogy neked jár az ingyen film zene és játék, mert nem.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz eastone1 #84 üzenetére

    jah tehát érved nincs ez nálad elvi kérdés. ez maximum a saját szegénységi bizonyítványod, és még büszke is vagy rá, élmény lenne ezt folytatni, de erre a mélységre valahogy nehezen süllyedek. további büszke és szép napot neked. ;)

    GeryFlash

    "A másik meg a játékok, ha tetszik valami megveszem, Steamen 100+ játékom van és nem bundleös 1 dolláros dolgok, de amíg nem adnak ki demókat addig bizony nincs más mód."

    bár nem vagyok nagy gamer talán összesen életemben 50 játékot nem toltam ki, de körülöttem van egy tonnányi, ők mindig azzal kezdik hogy youtube, gameplay, minden fent van általában tokkal vonóval elsőtől az utolsó percig. értékelések, review, minden. ott megnézik mi az , aztán annyi. futni meg általában fut ugye minden mint írtam, mert szinte minden konzol port így vagy úgy :(

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Nosam #105 üzenetére

    " Ami azt illeti ennek benne kéne lennie az internet előfizetési árban."

    ohh persze aztán a kis miskolci isp meg majd dobja szét dzséjzí meg bíber között a lét? whut?

    "Hány film is van a kb 30 csatornán egy hónapban?"

    értékelhető és friss és ami engem érdekelne? egész pontosan 0?

    " Ehhez képest még plusz mennyi az internet?"

    várj. most te tényleg komolyan összehasonítod az előfizetési díjakat és azt mondod hogy ha fizetek 1.5k-t a tv-ért és 2-őt a netért akkor legyen annyi film a neten mint a tv-ben? őőőőőő..... ezen még dolgozz

    de tessék. képzeljük el a te világodat. előfizetsz az internetre 2k-ért. ezért kapsz 30 weblaphoz hozzáférést, amin a híreket és tartalmat csak akkor olvashatod amikor azt postolják, viszont azt is megszakítják 20 percenként 15 perc reklámot tolnak a monitorodra. nem tudom nekem valamiért nem tetszik...

    a kábelszolgáltatás ára nem fedezi a csatornák működési költségének a tizedét se... a többit más módszerrel vasalják be amiért a néző fizet amikor bambul a tampon reklámon meg a termékmegjelenítéseken. cserébe pl ma a retekklubbon nézhetném a csi-t ami vagy 5 éves alsó hangon mint "film". 10 éve pont ezért mondtam le a tv-t...b

    "Hazugság, hogy nem fizetnek az emberek a filmekért zenéért"

    van aki fizet, és most pont ők a parasztok a főparaszt szemében ;] dózsa mi? grat :U

    "túl sokat fizetnek érte ahhoz képest amennyit azok érnek..."

    mármint ki szerint ér mennyit és a torrentezés mihez képest túl sok? neked mennyit ér meg egy godsmack koncert jegy? jah hogy semmit? nekem megért egy jó használt swiftet mert csak usában játszanak továbbra is, úgyhogy kicsit utazni kell értük, viszont nekem ezer éves álmom... az ilyen globális értékmegállapítással mindig az a baj hogy rettenetesen égő, ami neked nem érték az nekem vagy másnak az, ahogy az iphone se ér a fórumlakók 80%-ának semmit se, mégis minden idők egyik legnagyobb volumenben értékesített készüléke. érték? tényleg szubjektív vonalon akarsz általánosítani? szerintem fölösleges...

    van filmre is működő alternatíva like netflix. csak azon is a nagyobb filmek mind akkor jönnek ki ha már lepörgött a dvd eladás, tehát alsó hangon 1-2 éves tartalmak, de nem ritkák a frissen felkerült anyagok között a 10-15 éves filmek se... sorozatokból kicsit jobb a helyzet, de ott se a vetítés után kerül a műsortárba...cserébe azt legalább működni látszik és közelebb áll a tv előfizetési díjakhoz. viszont ott ilyen havidíjak mellett nem fogsz minden filmet dvd premieren látni...

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #110 üzenetére

    "Pedig jogos az igény"

    az igény persze hogy jogos. ingyen sört mindenkinek! :DDD megoldható ha olyan üzleti modellt szeretnél mint a tv-ben akkor az isp-nek is hasonló bevétel kéne, ami valljuk be soha nem fog összejönni, mert senki nem a netszolgáltató által adott böngészőt használná, ami 20 percenkét reklámokat mutat bezárhatatlanul... vagy 10 éve is több mint egy misi volt egy spot a tv-ben fő műsoridőben... ehhez képest az előfizetőkből becsorgó lé az semmi.

    "amikor az üres vinyókra, sdcardokra kellett a sarcot kivetni, akkor nem ajvékolt annyira a kiadói oldal."

    ebbe kár is belemenni, mert azzal meg azt értük el, hogy a hazai "lemezgyártos" iparosembereket támogatják belőle kvázi kontrollálatlanul... jó részben a rádiós-tévés játszási statisztikákat veszik állítólag alapul, de az üreshordó díjak elosztása számomra továbbra is a necces kategória...

    "Főleg a fényképező memóriakártyájára, ennek indoklását a mai napig nem tudom felfogni, de szerintem az se aki megszavazta."

    pedig a képlet egyszerű. lett egy ilyen hogy ne az legyen ami tőlünk nyugatabbra. amikor az isp-nek kötelező a jogvédőnek kiadni az ip-hez tartozó adatokat, és utána megy a levél.

    "Az a baj hogy a szoftveriparosok azt hiszik hogy az ár csak bemondás, vágyálom kérdése, nem pedig megállapodás kérdése a vásárlóval."

    őőő a jelenlegi piaci berendezkedésünkben egyetlen gyártó legyen az sw vagy hw nem megállapodás kérdése az eladó és vásárló között. bemondják hogy ennyiért viheted vagy viszed vagy nem. ha nemmel szavaz a legtöbb akkor csődbe mennek vagy csökkentenek rajta. nincs sehol megállapodás... egy windows, egy ps vagy egy telefon se úgy van beárazva hogy megkérdeznek téged mennyit fizetnél érte legjobb tudomásom szerint.

    "Itt meg kartellezés folyik, és hatalommal visszaélés, kényszerítik az embereket a luxusprofit kifizetésére."

    na már most te se vagy gondolom vállalkozó :DDD semmi személyes, de azért azt érsd meg, hogy ha van egy terméked ami mondjuk professzionális piacra szánt, vagy csak eleve megteheted mert nincs konkurencia, esetleg megkerülhetetlen más okból, akkor annyit kérhetsz el érte amennyit akarsz, aztán a piac úgyis beárazza egy bizonyos szintig. ahogy az alma is hülye lenne olcsóbban adni a telefonját ha így is milliós tételben megy, egészen egyszerűen akinek kell megveszi, ahogy a szerver os oldalon a winért is ki kell csengetni hat számjegyű összegeket lazán ha azt akarsz a céghez. mert csak.

    "Ez mint látjuk teljesen piacgazdaság ellenes"

    ellenben a búza ára pl nem ilyen, meg a tojásé se meg a tejés se, meg úgy semminél nem fedezhető ez a tendencia fel, csak a gonosz kiadóknál. értem ;)

    "Ez a "majd én megmondom mi mennyibe kerül" rendszer 89-ben véget ért."

    és mégis mind a mai napig tart. mondj egy ellenpéldát kérlek

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Nosam #114 üzenetére

    Te miről beszélsz, ha nagyon akarom tudok olyan netet ami magában kb 200 rugó havonta. :U Igaz, hogy gyorsabb mint a tiéd... :P
    Na most onnantól kezdve, hogy 200 rugó havonta gondold át gyorsan amit írtál... :K

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #116 üzenetére

    "Egy közmunkásnak is hasonló bevétel kéne mint egy kiadónak."

    jah mert a felelősség, a kockázatvállalás a tudás és a kapcsolatrendszer nomeg az egyéb elhanyagolható faktorok is megegyeznének akkor lenne miért verni a tamtamot ugye. addig nem érzem jogosnak...

    "A warez mutatja hogy a szoftverárakat (zene+film is) nem hajlandóak megfizetni az emberek, mert irreálisnak tartják a fizetésükhöz mérten."

    ez csak egy faktor a képletben. a lustaság, a mert jár, a mert a 0 huf még mindig kevesebb mint az 5, és társait viszont akkor is benne van ha ignorálod ;) mondtam példát ez előtt is, baráti társaságból több olyan embert ismerek aki akkor is lerántja a filmet ha a számlája észre se venné ha hetente 4x menne moziba és meg is venné br-en a lemezt első nap a boltban. hogy ki tart mit minek az egy tök más dolog.

    "A kiadók előszeretettel sajnáltatják magukat hogy milyen nehéz előállítani a szoftvert - hát megkeresni a rávaló pénzt is nehéz."

    gondolom így egy professzionális sw fejlesztésbe belelátsz te is, ez alapján alkotsz véleményt. pl a mi anyacégünk orvosi szoftvereket fejleszt, úgyhogy látom mi meló van vele maradjunk annyiban. a fejlesztőket, szupportot, és társait fizetni minden hónapban, tervezni a fejlesztéseket, a javításokat, követni a piaci igényeket egy dolog. mögötte ezer gépezet van ami zakatol, nyikorog és főleg nyeli a lét. de kell, mert se üzleti terv se cash flow se más nem ingyen van, ha nincs akkor meg sanszos a roló... megkeresni egy ps-re a 100k körüli összeget tényleg nem egyszerű. meséld ezt el egy fotósnak akinek millákba fáj a gépe, az obik, és az sw körítés. az se könnyű... segítek. semmi se az.

    "Ez oké, csak ebben ők is vállalták hogy a pénzért cserébe nem üldözik a warezolókat, akkor ennek szellemében ne is nyavajogjanak utána."

    nem is nyavalyognak. egyszerűen mindent megadóztatnak amit tudnak, érnek, engednek. azért meg ti nyavalyogtok megint ;)

    "Ami addig működhet amíg nincs alternatíva. A szoftvereknél van."

    van. legális is. a legjobb cimborám tért át legutóbb hobbifotósként ps-ről gimp-re. más, néhol körülményesebb, de amit kell bőséggel meg tud csinálni vele, és most hogy már vagy egy éve használja simán azt mondja hogy helyenként meg akár jobban is kézre áll mint a ps. ettől még le lehet warezolni a ps-t mert -random generált indok- de ettől még ha nem abból élsz, nem azt nyüstölöd 8 órában, akkor egy ingyenes alternatíva is bőven jó lehet, ha meg abból élsz... szervizesként én is saját szerszámot használok nem a szomszédomét...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Nosam #118 üzenetére

    a személyeskedést nem tudom mivel érdemeltem ki, de köszönöm. ha lehet nem viszonoznám...

    annyi a célom vele mint azoknak akik verik a nyálukat hogy ők meg mindent töltenek mert nekik meg jár meg nincs lé meg hasonló bullshitek ;) ez egy fórum. nekik van egy véleményük. nekem is van. ez a hely meg arra van hogy ütköztessük őket ha úgy adódik. gondot jelent?

  • #56573440

    törölt tag

    válasz GeryFlash #123 üzenetére

    szerintem csak részben, de benne van az is. ez egy ilyen kommunizmusból visszamaradt reflex hogy hazavisszük nehogy ellopják...

    tipikusan ez megy amikor a cégből hazaviszi amit tud, mert nehogymár... a főnök nem fizet semmit szinte ő meg audival jár a tahója. a nagy léből mindenki akar, képezni magát azt már nem, a főnök elé állni hogy adj lét azt se, de a pénzt azt deeee. az ilyen embernek mondanám hogy ok akkor legyen, a nyereségből kapsz. a veszteséget cserébe ugyanúgy szétdobjuk aztán akkor abba is szálj bele a személyes vagyonoddal ha úgy hozza a piac. egyből nem kéne már a lé...

    egyébként a hihetetlen nyugaton tudjuk hogy kolbászból van a kerítés, ott a zöld is sokkal zöldebb és magát csavarja meg, mindenki boldog, mindenki gazdag. persze ki nézi azt hogy 1k ajróból egyedül egy nagyobb német városban albiban nem sok fog jutni semmire... végülis a határ nyitott meg kell tapasztani aztán lehet hazajönni :DDD

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Diopapa #125 üzenetére

    a braziloknál az egy főre jutó gdp szerinti listán jobbak vagyunk, az oroszok pedig nincsenek fényévekkel előttünk. just sayin'. ehhez add hozzá hogy mennyien vannak, mekkora piac, és máris kiderül hogy ahhoz képest mi minimális méretű és vásárlóerejű terület vagyunk. jó... lehetne olcsóbb az tény. de én pl csak olyan játékokkal játszok amik tudom hogy 100+ órára lekötnek, akkor meg nekem nem igazán számít hogy 2 dollárral olcsóbb vagy drágább, ha neg egyébként se lenne benne ennyi játékidő, akkor minek kategória nálam. persze ez is csak egy vélemény, viszont úgyis beakciózzák előbb utóbb azt a játékot is, aztán lehet olcsón szedni boldogan. :B

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Diopapa #131 üzenetére

    "Az a "pár dollár" az konkrétan 60-75%-al olcsóbb az oroszoknál. A Braziloknál 50-65%"

    ennyire durva kilengéseket a legtöbb esetben nem láttam még. van hogy itt ott beakciózzák nálunk meg pl nem azzal találkoztam már, de azért ekkora difit ritkán láttam...

    "Itt most nem csak a Steamről beszélek, hanem pl a Microsoftról is (xbox szolgáltatások), Netflix, akármi."

    azért hogy egy netflix pl bejöjjön ide és hazai címeket kezdjen műsortárba venni... ahhoz le kéne ülni a kiadókkal, akik a digitális, terjesztés, átalánydíj, és társaitól heveny sírógörcsöt kapnak két perc alatt, és ott vége a tárgyalásnak... pedig alapvetően az az egyik olyan cucc amire azt mondom hogy tényleg jó. jobb lenne persze ha frissebb lenne, de használható alternatíva... nem kell töltögetni, vinyóval szenvedni, őrizgetni... megnézed, holnap is ott lesz aztán csá.

    ". Én pl fel nem foghatom, hogyan dobhat el bármilyen cég bármekkora piacot."

    hát gondolom úgy, hogy van üzleti terve, felméri a piacot, a költségeket és egyéb járulékos vackokat, majd azt mondja hogy nem fog megtérülni. általában így illik csinálni ha nem a google vagy társai vagy, akinek igazából mindegy hogy egy projektbe csak lapátolja vagy talicskázza a pénzt aztán kiküzdi nullszaldósra valamikorra.

    "totál le volt rabolva karácsony előtt 3 héttel, kérdeztem jön-e még árú, erre nekem estek, hogy karácsonyig már nem is rendelnek. "

    normális helyen ezért van ember aki tervezi az ilyeneket, mindig van mozgatható áru és pénz... ez nem válság kérdése, egészen egyszerűen dilettáns szervezés. hülye példa de mellettünk a dohánybolt folyamatosan le volt rabolva. forgalmas helyen van, de hónapokon keresztül képtelenek voltak annyit rendelni hogy két nap után legyen még ez az... kapott egy új tulajt és varázsütés... minden van mindig. lehet egy üzletet jól is csinálni meg rosszul is. de ennek nem sok köze van ahhoz, hogy én lerántok egy játékot amivel hetekig, hónapokig (van hogy évekig) játszok vagy sem. szerintem :)

    egyébként meg warez témában a kedvencem mindig is a minecraft volt. van ph-s szerver csak eredetis, egy csomóan nyígtak meg nyígnak hogy jajmánemánamá. 20 dollár a nyomorult, ők több száz órát játszottak már vele, én meg nem is merném megtippelni mennyit. mégse veszi meg pedig nem egy cod vagy egy fifa hogy jövőre jön az új... frissül, olyan kontentet teszel alá amilyet akarsz kb a fúziós erőműtől a varázslásig. nettó suttyóságnak tartom hogy ezért nem lehet kiköhögni 20 dollárt amikor az erre fogékonyakat évekre leköti akár napi szinten... pont.
    de jó és személy szerint támogathatónak tartom a példát amit a cities skyline csinált, kihozták, jött a warez, terjedt a warez, volt hogy napi 2-3 update-et toltak ki a srácok, akkor lemaradtak az oldalak, máig hangolják a cuccot, és mellétettek egy steam-re kapcsolt workshopot amikben modok és kiegek armadája van, persze csak eredeti mellé. lehet warezolni tessék. workshop és fixek nélkül kb fogszívás a köbön (cimbora is belefutott fikázta is nekem hogy mekkora egy bugtenger és láma baromság... jó hogy nem fizetett érte... aztán rájött hogy jobb ha fizet érte. sokkal...)

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #142 üzenetére

    "Ebben vezetnek pl. az orvosok, és nézd meg mennyit kapnak. Igaz a mondás, hogy aki dolgozik nem ér rá pénzt keresni."

    jah keverjük be az állami finanszírozást meg a versenyszektort :) akkor hogy tisztább legyen nem a közalkalmazottakról beszélünk hanem egész pontosan a te példádra reagáltam, kiadó vs közmunkás volt az alap felállásod értelmezd annak a kontextusában. ;)

    "A wareznak nincs más oka a pénzen kívül."

    nem egyszer elhangzott és én is hallottam olyan érvet amit mondjuk meg is tudnék érteni, hogy lusta elmenni a boltba a lemezért, ha egyáltalán van épp raktárom hülye azért nem vagyokban vagy akárhol. este rájön hogy húúdemegnézném, akkor már kocsiba nem ül neten nem rendeli meg, inkább leszedi. ez pl egy félvalid ok lehetne, amire megoldást kínálna egy széles palettás kölcsönző vagy flix. bár nem cáfolat mert ez is pénz ok, de nem azért nem veszi meg mert nem teheti, hanem mert úgy érzi hogy ennek ez a menete, ez jár. fizethetne is érte de minek ha van gyorsabb, kényelmesebb, kanapéról működő ÉS ingyenes alternatíva.

    "játék + film az üreshordozói díj miatt ki is esik a listából"

    a játék ? tutibiztos? tititutimutibiztos? linked van róla? pls :B

    " Bilincsrázással még senkinek nem sikerült"

    nem tudom... pl németeknél hugom és cimborák beszámolója alapján a levelezéses 800 ajrós bírság elég hatékony, és nem sokan próbálkoznak. persze nem bilincs de a jogvédők is be tudnak keményíteni ha a lobbi elég hatékony...

    "Szerintem jóval több olyat ismersz akinél 990 Ft-os turkálós áron se merülne fel a vásárlás gondolata. Nemhogy 6000-ért."

    de egyik sem a pénz miatt. hanem mert megteheti, vagy mert kényelmesebb, gyorsabb, rugalmasabb. fhd angol, feliratos, premieres kell? most? tádám.

    "azért vannak olyan balkáni állapotok az egészségügyben"

    ohh még csak a közelében se jársz hogy miért vannak balkáni állapotok ott. eszközbeszerzéses tendereket látok sokat. fejlesztésre a tendereket is. szét van lopva az egész, a "köz" beszerzés az annyira köz amennyire el tudod képzelni. vagy 5 éve nem láttam olyan tendert amire ne mondtam volna meg pl rtg fejlesztés oldalon hogy kire van kiírva. szénné lopják az egészet, aztán csodálkoznak hogy a végén jani aki tényleg csinál valamit az silány lesz és fél év után meg rom... az eü az rosszabb mint a kedves vasutunk. annyi lét nem lehet beletolni amit a túloldalon ne tudnának kihúzni... mondjuk az is tény hogy meg se próbálják...

    "Nem nyavajog senki a vinyó, flopi, cd megadóztatásáért, csak a kizárólag fényképezőbe való memóriakártyáért."

    adathordozó az olvasatukban tehát adatot írhatsz rá és viheted a-ból b-be mint egy pendrive-ot. persze senki se csinálja, de jó ürügy arra hogy azt is sápolják. fényképezni azt fényképezel amit akarsz max tarkón vág érte a bizt őr ha ki van téve hogy ne tedd. ha lehet fényképezni akkor viszont az nem jogvédett tartalom, amúgy az artijus nem is csorgat vissza semmilyen múzeumnak vagy galériának lóvét.

    a ceruzás meg társai meg azért te is érzed hogy alja érvelés remélem ;)

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #144 üzenetére

    jah ez a munkavállalói oldal. az a baj hogy ez egy spirál. kevés a meló, így mindenki elvállalja semmi lóvéért csak hogy legyen végre. a munkáltató azt látja hogy egymás alá licitál a sok droid, akkor felvesz egy olcsót. persze az lehet hogy nem tud semmit, de olcsó, aztán betanul max, vagy keres még egy olcsóbbat. ha nem vállalna el bárki bármit és főleg bármennyiért, akkor meg kéne fizetni a melóst...

    ehhez hozzájárulnak a gigászi közterhek és járulékok persze, de tény a tény, hogy nem csak a vállalkozó hiszi azt hogy elég a zsebpénz, hanem a munkavállaló is ha kell maga alá alkudozik lefele.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #148 üzenetére

    "Keverjük, mert az állami dolgozóknak sincs külön árazás a boltban."

    na várj ebbe a felsorolásba aztán beleömlesztettél mindenkit. segédmunkástól orvosig. most érvelsz vagy vagdalózol? a kiindulási téma azt volt hogy kapjon egy már bocsánat de képzetlen ember 0 anyagi felelősségvállalással kapcsolatokkal, iparági ismeretekkel, eszközökkel és egyéb elengedhetetlen dologgal nem rendelkezve annyit mint akinek meg mind megvan. a vitát ezek után arra tereled hogy miért nem keres mindenki vagyonokat? ne keverjük már a dolgokat, ha nem tudod megvédeni az állításodat akkor se lesz igazad ha új frontot nyitsz.

    tipikusan karcoljuk a munkavállaló miért nem keres annyit mint a vállalkozó akinek dolgozik kategóriát arra meg már válaszoltam. a felsorolásodba meg beleveszel konkrétan mindenkit ömlesztve hogy és ők miért nem annyit keresnek... van ott minden... erre érdemben válaszolni nem is akarok, mert jól látható módon random dobálózol a dolgokkal, de érv nincs mellette. mutass egy munkát ami olyan mint amit a kiadó tulaja csinál pl hasonló felelősséggel és kockázatvállalással (pl anyagi) és akkor tudunk beszélgetni valamiről. addig meg a válasz az, hogy a felsoroltak vagy tudásban, vagy kapcsolatokban, vagy alkalmazási modellben, vagy az előzőekben felsoroltak bármelyikében egy lapon se említhetőek azzal amiről beszélünk.

    "Ott lehet, mert van miből kifizetni azt is, nálunk meg lenne "írd a számlámhoz...". :D"

    jah mert ott kolbászból van... értem. kár... 800 ajró az ott is fáj hidd el a németnek is. főleg hogy a legtöbb utál fölöslegesen kidobni pénzt az ablakon... főleg hogy 2 filmért hó végén jöhet 1600 is. nem beszélve a jogi aggályról, hogy egy jogvédő a rendőrséget vagy bármilyen hivatalos szervet megkerülve kikérheti bárkinek az adatait az isp-től. csak mert. ha lenne pénzem ezt akkor se szeretném úgy alapvetően.

    "Hogy azt most ellopták az elvtársak, vagy nem is volt meg sose, az lényegtelen - "

    jah ahogy a vaknak is mindegy hogy mindig az volt vagy csak megvakult. tényleg igazad van. hint: nincs. az egyik javítható ha felismerik a hibát. a másik viszont olyan szerteágazó és korrupt rendszer amit ismernek de nem is áll érdekében javítani senkinek rajta aki tudna mondjuk. a kettő csak ég és föld.

    de messze jutottunk a wareztől :N

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #152 üzenetére

    "sejted hogy egyik se jól fizetett szakma, innentől kezdve meg mindegy hogy ki a munkáltató."
    történetesen azért az orvosra annyira nem igaz, van aki nagyon jól keres belőle kis magánprakszissal, vagy máshonnan csúszik be ez az. a kezdő persze tényleg csak annyit kap amennyit. egyébként szar világ lenne amikor a bkv sofőr meg a segédmukás keresen annyit mint aki 5 évet tanult...

    "A kiindulási téma nem az volt, hanem hogy mindenki szeretne pénzt, nem csak a kiadók."

    igen ezt értem. de ti mindig csak pénzt akartok felelősséget és a kockázatot vállalja más.a kettő együtt jár felfogtad? látom nem igazán...

    "Takinéni, újságárús, vizibicikli kölcsönzős"

    aha... őőő írtam nem hogy mellettünk az anyacég sw fejlesztő igaz?

    "Felelősségről beszélni egy szoftveripari munkással kapcsolatban enyhén röhejes"

    na várjál te most mégis miről beszélsz? konkrétan onnan indultunk el hogy a kiadó. az nem a kóder. reagálok valamire te meg kivetíted másra ami téma se volt? ez azért elég gáz... a kóderen is van felelősség neki is van tudása és ennek megfelelően fizetik is. de kockázatot minimálisat vállal, és nem ő árazza a terméket, nem is gyakran keres nagy summákat, ha mégis akkor bizony olyan tudása van ami értékes az iparágban... kicsit se fer hogy azt írod hogy kapjon a közmunkás annyi lét mint a kiadó aztán kóder lesz a kiadó és orvos meg falusi tanító vagy orvos vagy bkv sofőr a közmunkás...

    a témával kapcsolatos kompetenciád viszont jól példázza a légiirányító, az egy kvajól fizető állás... tényleg csak a sz@rt dobálod, de érveid nincsenek már. kár :(

    "Jól gondolom hogy szoftveripari munkás vagy, ezért véded ennyire irracionálisan a mundért?"

    ohh nem. még csak közelében se jársz. de az anyavállalatunk lennebb írtam hogy sw-t fejleszt, méghozzá speciális területre. orvosi/kórházi felhasználásra... minden nap találkozok a kóderekkel és van némi érdekeltségem is arra tehát a mögöttes munkába és folyamatokba is belelátok. látom mit keres egy programozó, és mit a vezetés, azt is hogy a két terület között az egyik milyen problémákat old meg, a másik pedig mekkora felelősséggel áll mögötte és ha jó akkor mennyit keres vele. ott is a főnökség viszi a lé nagy részét, de ha gáz van akkor is ki kell fizetni a melóst, takinénitől fölfele. és akkor a főnök fizet ha veszteséges a cég akkor is... ha projekt van akkor a szerződések szerint pl sok esetben a magánvagyonával is felel pl egy több száz milliós projektért... a takinéni meg a kóder nem. azt is látom mibe kerül egy sw fejlesztő cég minden hónapban... még jó hogy nem 20k-ért árulják a cuccot, hiszen ha "kész" van akkor sincs kész, support, bugfixek, további fejlesztések, piac követése, marketing, sales, hr, pénzügyi részleg, piaci és cash flow tervek, és még tonnányi cucc nyeli a pénzt. ezek nélkül nem menne, tudni kell hogy mikor mennyi pénz lesz a cégnél, azt hogy költöd el, abból mikor lesz bevétel kb, ha már van új cucc azt hirdetni, eladni, stbstbstb. a munkabér nem irracionális náluk se. az a kóder keres többet aki többet tud, nagyobb szerepet vállal a projektekben, hasznosabb a cégnek, ugyan ez igaz a többi alkalmazottra... a főnök meg igen hazavisz milliókat ha úgy van de ő bele is tette a milliókat ha kellett évekig és fel kellett húzni az egész céget, és ha nem megy a szekér akkor is ki fogja fizetni a melósait.

    én sokkal inkább hw vonalon mozgok, de képes vagyok belátni hogy a versenyszféra és a közalkalmazotti szegmens miért nem keverhető... én is írhatnám hogy pl az okmányirodai alkalmazottaknak 80k huf is sok, mert akárhányszor megyek oda még egy olyan lebzselő, beképzelt, pökhendi inkompetens, lassú és balfék bagázst a világ nem hordott a hátán, az orvosok közül csak a kezdő nem keres jól (van tüdőgyógyász, idegsebész, nőgyógyász, radiológus, és még sorolhatnám az ismerősök között, a melóm miatt meg napi szinten beszélek találkozok újakkal, egyik se csóró maradjunk annyiban. többet visz haza mindennel együtt mint nálunk egy kóder sokkal)

    döntsd már el hogy a kiadónál kire fújsz érlek, és tartsd magad ahhoz amit írsz. ha nem megy akkor nem sok értelme van hogy beszélgetünk :(

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #157 üzenetére

    "Pont olyan szar világ lenne ha ugyanannyit fizetne szoftverért. :)"

    látom közgazdásszal állunk szemben... kicsit dolgozz rajta vagy keress egy országot ahol kommunizmus működik. ja várj olyan nincs...

    "Te még mindig azt hiszed hogy egy szoftveripari munkás (igen, a kiadó is az, ha már abban utazik) az valami felelősségteljes szakma?"

    mondom. napi szinten látom. nem hiszem, tudom hogy az. egy lemezkiadó milliókat kockáztat amikor egy lemez munkálatait elkezdi. egy filmes stúdió milliárdokat. egy sw fejlesztő kiadó meg te is tudod ha olvasod a híreket... nem olyan felelősségteljes mint egy orvosé vagy egy légi irányítóé, más a felelősség. ha pl mi hibázunk akkor a kórházból se ki se be. nincs lelet, nincs gyógyszer, nincs beutaló, nincs röntgen nincs semmilyen képalkotás. jah tényleg ez semmi itt nincs felelősség. ahogy mondjuk egy os gyártónál sincs, meg egy ps gyártásnál sincs, mert ha meghal hát mi lesz? max lejáratja a céget, a felhasználók akik beszívják a frissítést azok, pár millát buknak és beperelnek esetleg usában, tönkretesznek, stb. egy játékfejlesztő meg csak pár száz ember, így jópárszáz család megélhetéséért felel. persze a kóder olvasatodban nem ember mert az egy kutya aki túl van fizetve és csak ül, úgyhogy értük nem kár. tudod mit igazad van. próbáld ki egyszer hogy adj fizetést minden hónapban 20 alkalmazottnak aztán meglátjuk milyen véleményed lesz a felelősségről

    "A légiirányító a felelősségre volt példa, nem a fizetésre."

    még mindig nem látod át?:D azt mondtam hogy akinek felelőssége, tudása van az pénzt is kap. erre ezt megcáfolod egy légi irányítóval akinek van tudása, van felelőssége és pénzt kap?:D aha:D

    "csak akkor be kéne ismerned hogy tévedtél, az meg nem megy."

    semmi személyeskedés de azért szakértő vagy ebben ahogy látom :) bár te inkább nyitsz két frontot és bedobsz pár random karaktert, amikor beközlöd hogy játékokat is tölthetsz az üreshordozó díjért, de pofára zuhansz. szerintem hagyjuk azt hogy ki képtelen beismerni a hibáit ;)

    "Ha így állsz hozzá, akkor ne is csodálkozz hogy ők is."

    jaja bevonzottam őket egy számsorral biztos ;] időpontot foglaltam jogsi hosszabbításra, kint sorszámot kellett húznom, elolvastam a 80 percben amíg szobroztattak az összes falra ragasztott papírt, majd amikor behívtak beközölték, hogy jah hát a kolléga szabin van és nincs fényképezés, nincs aki kitöltse a papírokat, és egy hülye vagyok hogy nem hívtam őket fel. persze a telszámom az időpont foglalás mellett volt, kint az automatán tiltható a funkció, a bizt őrnek lehet szólni hogy küldje el az ügyfeleket akik ide jönnének, de addig se lehet megtárgyalni ki mit főzött... soroksáron az okmányirodások a közalkalmazottak alját jelentik csak úgy mondom. 4x, időpontra, 5 perc melóval kellettek, egy óra alatt nem lehetett átvergődni náluk soha. és nem mert paraszt voltam. hanem mert ilyenek.

    "Az hogy kinek mi sok, szerintem a politikusoknál kéne kezdeni, meg a brókereknél, pénzügyi svindlereknél, jogi kimagyarázóknál."

    a polikusokkal egyetértek, a brókerekkel közepesen, a jogászokkal egyáltalán nem. nagyon sok meló, tanulás és tudás van a legtöbb mögött, ahogy a közgazdászoknál is, elég dinamikusan változik sok minden, és toppon kell lenni a területeden. abból is vannak olyanok akik sztárok, meg olyanok akik normális áron dolgoznak. kár lenne általánosítani...

    "de ha tudjuk hogy mennyiért vállalja el a munkát a szervező cég, és abból mennyit csepegtet a valóban dolgozó embernek, akkor tényleg csak ennyi munka jár érte."

    és igen. itt van az amiért képes vagyok sírva röhögni. köszönöm, egyébként titkon már vártam hogy beközlöd. nahátakkor... te mint munkavállaló jelentkezel egy szar munkára mert konkrétan annyira vagy képes hogy lapátolj jelen esetben. azt mondják hogy ok. 60k nettó, ebből 30-al leszel bejelentve a többi kézbe feketén, a munka az napi 8 óra lapátolás. ha elfogadod akkor utána akkor lázadj hogy ennyiért nem dolgozol ennyit amikor nem kapsz fizut... amíg a papír az asztalra van téve addig a másik oldal teljesítette a részét, amit vállat, te meg bszol a tiédre? whut? az elején lehet azt mondani hogy ennyiért? jah kösznem. 100 nettóért. vagy felvesznek vagy nem. és visszaértünk oda hogy ha senki nem vállalná el 60-ért akkor megkapná érte a 100-at is. csak itthon ez a balkáni mentalitás megy, hogy amíg fizetgetnek dolgozgatok... mert ennyi pénzért hogy képzeli bárki hogy elvégzem azt a munkát amire felvettek és rábólintottam... tényleg most hogy így belegondolok gusztustalan elvárás... jah és hogy a srác lapátolhasson ahhoz így másnak dolgoznia se kell. a megbízás csak úgy jön. a lapát is csak úgy jön. az aszfalt is csak úgy jön. de a lapátos ember az úton 8 általánossal az keressen sokat, mert ő szerezte a melót, ő hozza a gépeket, ő szervez mindent, ő dobja össze a kötbért ha nincs időre kész, ő fizeti vissza az egészet ha bukás van... jaja erőt az elnyomott lapátosoknak!

    egyébként meg a kiterjedt warez tényleg nem nyomja rá a pc-re pl játék fronton a bélyeget. mondjuk. ha rányomnák akkor lenne baj, mert ömlene a konzolport, meg lenne amit ki se akarnának adni rá mert nem produkál eladásokat, bevételt, akkor meg minek foglalkozni vele sokat. ohh wait what?

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #163 üzenetére

    "De, itt állunk benne."

    neked most valami elgurult? ennyire mélyre ne már... vagy nem tudod mi az a kommunizmus alapvető ideológiája, vagy közöd nincs a mostani világunkhoz. bármelyikről legyen is szó messzemenően túllépted azt a határ hogy beszélgetni akarjak veled a jövőben... főleg hogy eddig fikáztad a mostani rendet, a politikát, most meg azt mondod hogy kommunizmusban élünk, ami a te eddig vázolt ideológiádnak meg teljesen megfelelne ... wtf ember???

    "Volt ott az orvos meg buszsofőr is, azt miért hagytad ki? Mert nem illeszkedik a koncepciódba?"'

    ezt azért emeltem ki mert a TE koncepciódba nem illett bele...

    "Egy orvos meg emberéleteket. Az hány Ft?"

    az orvos munkáját beárazta az állam és a szakszervezetek. nem tetszik? nekik se mindig. nyígnak is miatta helyenként joggal. egyébként meg mondom. nem kell sajnálni a legtöbbet. az ápolók és társaik már kevésbé inkább őket sajnáld.

    "Nézheted úgy is hogy a munkáltató úgy vesz fel téged lapátolni 60k-ért hogy tudja te csak a lapátot fogod támasztani (nyilván van fingja róla mit várhat a Moszkva térien összefogdosott feketemunkásoktól), mégis megéri neki felvenni. Ha neki megfelel, akkor mi a probléma? Azt kapta amit várt. Kis pénz, kis foci."

    1: ez egy általános keleteu-s mentalitás. a lopjuk szét a céget mellékterméke. nem csak ott van. egyébként volt szerencsém nem egy helyen ahol kórház épült beszélni emberekkel akik a valódi munkát végeztek, meg voltak fizetve kőműveshez meg segédmunkáshoz képest rendesen... akkor se lett derékszög sehol, eltűnt magasfesz kábelből 200 méter, és nap végén ami nem volt lecsavarozva azt bepakoltam és elvittem mert reggelre már nem lett volna ott.

    2: jah azért vesz fel a cég műszakvezetőt, meg építésvezetőt, meg sleppet mert nem is érdekli hogy mennyit meg hogy dolgoznak. egész biztos. én is azért alkalmaznék embert hogy üljön. aztán majd fizetem a kötbért. jah. nem minden útépítő a moszkváról jön, pl a strabag is jellemzően saját emberekkel dolgoztat. aztán látod... halad? nem. ahogy a közmunkásokat is csak ülni láttam még. meg hazamenni amikor egy éve kb egy park mellett festettek és a fülem hallatára tagadta meg a reggeli szondáztatást a szentem. küldték is el.

    mindegy. a tárgytól teljesen eltértünk már. azért javasoltam a kommunizmust neked mert az elveidhez és elvárásodhoz az passzolna a leginkább, erre te azt mondod hogy itt már az van, akkor nem értem miért lázadsz, és miért nem élvezed ezt a kánaánt. az sw letöltés mellett megint elszaladtál, egy sort se vagy hajlandó írni róla, és látszik hogy össze vissza kapkodsz, vagdalózol. a jövőben én nem érzem indokoltnak hogy ebben a témában válaszoljak neked, jól látható módon vagy inkompetens vagy vagy trollkodsz, vagy csak bármilyen áron az igazadat akarod bizonyítani, csak ennek nem ez a menete... nem tudom. igazából nem is érdekel. további szép napot neked :R kommunizmus ... beszarok :DDD

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #169 üzenetére

    "Szerintem ami nem megy azt ne erőltesd!"

    akkor kérlek taníts. melyik ideológiát érzed a mostani rendszerben dominálni és milyen kontextusban. de ne ám úgy mint az sw warezt mert az is mióta érdekel aztán nem is mesélsz arról se...

    "A kiadóét meg a warezoló nép. Nem tetszik? :)"
    jah mert a kormány és úgy egyébként is a hatóságok, az pont olyan mint a warezoló nép :DDD nice. szobrot kéne állítani nekik szép lassan, a magányos robincore lehetne ;]

    "Mint pl. a megyeri híd? Tudsz olyan közgépes autópályaépítést mutatni ahol a melós (nem a nyakkendős közvetítőember) minimálbér felett volt bejelentve? Már ha be volt egyáltalán."

    egy ekkora cég 70+k alkalmazottal kedvelt céltáblája a hatóságoknak. nem játszanak be nem jelentőset. történetesen pont azért strabagot írtam mert volt onnan kapcsolatom, gépkezelőként 150 volt a nettója és letelt az idő ment haza, túlóra és társai nem voltak. ezért bobcaten tolta az anyagot meg lapátolt, kövezett a felhajtóknál, meg amit éppen kitaláltak. annyin is volt bejelentve. persze határozott idejű szerződéssel de korrektül be volt jelentve.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz GeryFlash #171 üzenetére

    az utolsó előttiben írtam csak hogy nincs miről tárgyalni, de ez a kommunizmus ez annyira érdekel, szeretem tudni miben élünk, én meg kétségek között vergődök ;)

Új hozzászólás Aktív témák