Új hozzászólás Aktív témák

  • BandiHUN

    veterán

    válasz #56573440 #13 üzenetére

    A legtöbb ember átesik a harácsolós időszakon,és mostmár nem is extra dolog valamit letölteni.Sem időre,sem a net árában,sem hogy ne lenne szinte minden családban gép,net.
    Csak a régi időkből annyi változott,hogy elsilányult maga a termék(zene,film,játék),már nem tölt az ember éjszakákat,vagy 1 hetet torrent futtatással,hogy meglegyen valami(megvallom,sok régi dolgot máshogy NEM lehetett beszerezni se,azóta se!),és akkor ez hirtelen jött újdonság volt,és az embernek ideje és emlékei voltak,hogy ez jó film,az jó zene,nem volt ennyi ingyenes csatorna elérhető...

    És ismerősi kör alapján is mi lett,saját példa is?Van pl.160 DVD-m...szépen megvettem apránként,amiről régen azt hittem,hogy csak igy juthatok hozzá...játék dettó.Semmit nem ért a harácsolás,10-et letöltesz,1-el játszol is,és minden 100. ér annyit,hogy végégvidd.Multi felejtős ráadásul.Értelmesebb megvenni,300+ játékom van Steamen azóta,sok AAA cim...a régi lemezes mappákat kihajigáltam/még tönkre is mentek 10 év alatt a lemezek,nem is érdekelt,kidobott pénz...
    Felesleges ez az egész torrentesdi leszámitva a tényleg ritkaságokat,ki nem adott dolgokat.

    Arról nem is beszélve,mennyire aláásta az egészet,amikor szépen elterjedtek a "hostingok" itthon,ömlött a spam,bérelj seedszervert,jöttek a Fizetős FTP-k,ahol még a mezei júzerek pénzelték az egészet és adták a cuccot,mert ugye mekkora poén,bedobok egy szervert terembe,nyitok egy torrentoldalt,ahol a spéci nettel leszedem,amit az userek felpakolnak,majd az ingyen anyagot nem átallom FTP-n jó pénzért seed nélkül kinálni,DE még a torrenteseknek is felajánlom,hogy ha nem seedelni,jó pénzért adok én szervert,hogy ne legyen sz@r az arányod,de bedobom,hogy a torrentoldalon is picipénzé' lehetsz VIP,hogy 3 helyről fejjem a semmit...ejj,de sokan csinálták ezt,még főiskolai,céges szélessávú netről is,összehánytál egy közepes szervergépet,infós voltál?Egy délután,némi spam,és dőlt a lé...Sőt,ha volt kedved,kitoltad a cuccot lemezre,és terjesztetted azt is...lásd 10 éve piacokon...

    És annó mi volt?A mezei torrenteseket b..ták meg,foglalták le a szervereket,aki meg pénzt csinált ebből,azt bezzeg nem.Tényleg a rossz értelemben kalózok lettek ebből sokan,miközben azt remélték,hogy arra lesz jó,hogy otthon meglesz,ami kell,avagy jó étteremben Robin Hood-osdi,osztod-adod tovább,másnak is legyen ami kell,ha nincs pénze,lehetősége,akármije megvenni.Csakhát ez is olyan mint az alapitványosdi,hogy oké a jó cél,de azért ottvan,hogy a főnökök fullos kocsikat és lakást tudnak az adományokból fenntartani,mint "nagyjótétlélek"...kitermeli minden jónak induló dolog a maga tetveit.

    [ Szerkesztve ]

    Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

Új hozzászólás Aktív témák