Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Narxis #33 üzenetére

    "Nem kell ingyen. Spotify, ennyi. Ingyen reklámokkal vagy prémium egy nagyon menedzselhető havi összegért."

    Közel sem biztos, hogy a Spotify üzleti modellje fenntartható hosszabb távon. A YouTube-ot is azért adták el, mert az ingyen szolgáltatott tartalomból még reklámokkal sem tudnak pénzt kihúzni. A Google megvette és ezután is évekig masszívan veszteséges volt, most már szinte használhatatlanságig van terhelve reklámokkal, de még mindig csak nullszaldóval üzemel.

    "Én is szeretnék nagyobb házat, új autót, sőt magánrepülőgépeket meg luxusprostikat. Ki ne szeretne többet abból ami van?"

    Meg irodaházakat fenntartani, több ezer alkalmazottat bérezni, produkciós költségeket állni, adókat fizetni. Én mondjuk pont nem hallgatok főáramlatú popzenét, de ezek tartják el a zeneipart (vele együtt a Spotify-t), ehhez pedig a nagy kiadók kellenek, akiknek viszont retek sok pénzbe kerül már csak az egésznek a fenntartása is. Cserébe meg bármelyik cég joggal várja el a profitot. Én azért a zene, játék és filmipar átalakulásában nem látom azt a nagy forradalmat, mert azt mindenki nagyon okosan kitalálta, hogy olcsóbban és kényelmesebben kell adni a tartalmat, de közben a tartalmak előállítási költsége még mindig drága. Valahol ki kell pukkadnia a lufinak.

    "Nyilván nem pont arra az összegre gondolok amennyit a Spotify kér, de lehet-e hasonlóan egy széles tömeget elérő menedzselhető összeg? Naugye."

    A Netflix nem drága, de nem is erről volt szó. Az sincs ingyen. De figyeld meg, hogy mi lesz amikor jelentősen növekedni fognak a saját sorozataik produkciós költségei, mert a nézők évadról évadra többet és látványosabbat várnak el.

Új hozzászólás Aktív témák