Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #96349952 #64 üzenetére

    Legalább tisztában lennél a collateral damage fogalmával, ha már használni akarod. Szép csacskaság a félrement támadásokat összemosni a járulékos veszteségekkel. Annyira nem vagy képben, hogy a kettő közötti különbséget sem látod. Az egyik egy támadás, amelynél hibásan ítélték meg a szituációt, ami miatt civil áldozatokkal járt a támadás. A másiknál pedig el szeretnék kerülni a civil áldozatokat, ami viszont a bizonyított ellenséges erők / erőforrások elleni támadás okoz vagy okozhat. Az elsőnél sem akartak civil áldozatokat, a másodiknál sem akarnak civil áldozatokat.

    Javaslom egy katonai lexikon átlapozását (nekem ez van a polcon - sok téren hibás, de magyar nyelven sajnos nincs jobb), mielőtt még további szakmai szavakat szeretnél használni...

    Mondjuk a részemről befejeztem, felesleges időpazarlás volt ebben a témában reagálnom. Nem veszed a fáradtságot, hogy komolyabban, különböző forrásokból tájékozódj. Ha így lenne, tudnád mit és miért írtam. Azt is meglátnád, hogy nem írtam olyat, ami a nyugati koalíció katonapolitikai döntéseit pozitív színben tűnteti fel. Én rááldoztam nem kevés időt, hogy informálódjak a témában, mert a haditechnika és a katonapolitika a hobbim. Meg tudom különböztetni azt, amikor valaki rendelkezik egy alapvető háttérrel, és csak más nézetet képvisel mint én (mert azt el tudom fogadni) és azt, amikor valaki félinformációk alapján üres frázisokat fröcsköl. Jobban örülnék, és szerintem számodra is hasznosabb lenne, ha inkább az elöbbi csoportba, mint az utóbbi akarnál tartozni... :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • McPie

    tag

    válasz #96349952 #64 üzenetére

    "Az iraki háború során nem számított az a pár százezer polgári, civil áldozat,"
    Mesélj, mikor halt meg ennyi civil az első és a második iraki háború alatt? :-O

    Azt hiszem, először definiálnod kellene, hogy mit tekintesz "iraki háborúnak"... :D

    A sagittis Hungarorum libera nos Domine

Új hozzászólás Aktív témák