Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sztanozs

    veterán

    válasz Cifu #18 üzenetére

    Szóval a titkosításis eljárások /titkosító programok/ fegyvernek lesznek minősítve. Jogosulatlan birtoklásuk vagy használatuk törvénybe fog ütközni - ugyanúgy, mint a jogosulatlan otthoni elkészítésük is.

    Szép új világ, mondhatom...

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • cami][us

    senior tag

    válasz Cifu #18 üzenetére

    A modern kori Spártában, Izraelben sincs mindenkinél micro-uzi, de mégis a legtöbb terrorcselekmény tömegbe hajtás, meg késelés. Persze ott nagyon brutál határvédelem van.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Cifu #18 üzenetére

    +1, nagyon jól megfogalmaztad.

    (#19) sztanozs: Egyáltalán nem, legrosszabb esetben. ki kellene adni a megoldókulcsot. Bár eme hír alapján valszeg tökmindegy, mert elvileg megvan az erőforrásuk a feltöréshez.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • jerry311

    nagyúr

    válasz Cifu #18 üzenetére

    Abban az Európában ahol milliónyi menekült vándorolt át gyalog több ország határán, ott simán be lehet csempészni fegyvert, drogot, cigit, bármit. EU-n belül meg senki nem néz semmit. Legyen jó állapotban az autó, rendszám, biztosítás, stb. legyen rendben és meg sem állít egy rendőr sem.
    Védeni kellene a határokat, belépéskor rendesen átvizsgálni mindent és mindenkit. És még akkor is lenne csempészet csak nem biztos, hogy megérné. Ausztrália pl. elég szépen bekeményített fegyvertartás terén és határőrizetben is. Egy nyamvadt 9mm-es Glock 13-15k AUD áron fut feketepiacon.

    (#23) Tapsi
    Magyarországon sem nehéz dolog fegyvert szerezni, főleg mióta a szomszédos Ukrajnában háború van.
    Előtte sem volt bonyolult, csak jó helyre kellett menni. Pl. bolhapiacon is ajánlottak már 9mm-es Para-t 15k HUF-ért, pedig csak légpuskához vettem golyót.

    [ Szerkesztve ]

  • McPie

    tag

    válasz Cifu #41 üzenetére

    Eggen, jogos. A gond az, hogy az első generációs bevándorlók még lelkesek és be akarnak illeszkedni munkával. A második generációsok viszont nem tudnak beilleszkedni (nem is akarnak esetenként) az adott ország társadalmába, ezért egy olyan államéba (Iszlám Állam) akarnak beilleszkedni ahova munka és folyamatos erőfeszítés nélkül megtehetik...

    A sagittis Hungarorum libera nos Domine

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Cifu #41 üzenetére

    "Az ugye megvan, hogy a mostani francia terrortámadás elkövetői többségében második generációs francia és belga állampolgárok?"

    Akiket szíriában, líbiában stb képeztek ki és akiknek fegyvert a szíriai líbia iraki stb "testvéreik" jutattak, adtak el, vettek nekik stb... Nekik pedig pont abból van erre pénzük ami a gondolatmenete második felében van. Fel kéne tenni a kérdést, hogy vajon ki veszi meg az olajat ezektől a terrorszervezetektől? Mert hogy valaki megveszi nagyon úgy tünik...

    Ha nincs ilyen háttérszervezet, akkor az egész kimerül abban amit izraelben láthatsz, a merénylő max belehajt a tömegbe autóval (bomba nélkül), esetleg megpróbál megkéselni pár embert, de nem lesz 500 sérült meg 140 halott 15 perc alatt.

    Amúgy vicces hallani hogy belga állampolgárok (oké papíron azok), de én Poirot felügyelőn nőttem fel, és valahogy hogy ott egy belgát sem hivnak Salah Abdeslam-nak, nem valami echte belga név :)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Cifu #41 üzenetére

    A két dolognak nem sok köze van egymáshoz.
    1. Merkel mamát is lehallgatta az USA, ergo ezzel az erővel lehallgathatta volna az akárhányadik generációs francia és belga állampolgárokat is.
    2. A terrorveszély az arab tavasz óta sokszorozódott meg, amihez erős köze van az USA-nak.

    Egyébiránt meg kétszáz különböző módja van annak, hogy a titkosszolgálatok elöl elrejtsenek üzenetváltásokat még az után is, hogy common titkosítási eljárásokban megjelennek a kormányzati backdoor-ok. Pl. lehet offline kommunikációt is folytatni... :U Ergo a probléma az, hogy egy ilyen adatkezelés a cél elérésére nem (vagy csak igen korlátozottan) alkalmas, és a személyes adatok védelme elvének sérülése nem áll arányban ezzel.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Cifu #43 üzenetére

    Cifu, mesélj már légyszives arról a 2300 zsír új felfegyverzett humvee-ről amit az isis az iraki hadseregtől szervirozott és amit az usa adott nekik. És lőn csoda az első csetepatéban az irakiak hanyatt homlott menekültek (már aki nem állt át egyből) hátrahagyva a teljes hadifelszerelést.

    Vagy hogy pl. az usa által kiképzett helyi katonák ahogy kilépnek a laktanya kapuján egyből átállnak az isis-hez és átadják nekik az összes fegyvert amit kaptak...

    Csak azért mondom, mert te is teljesen jól tudod hogy az a fegyver amit a franciák eladnak az emíreknek, az másnap már valamelyik terrorszervezetnél landol, lehetőleg olyannál amelyik Asszád ellen harcol.

  • #96349952

    törölt tag

    válasz Cifu #41 üzenetére

    Nálad lehet, hogy lenullázza - gondolom, FB profilképedet is vezényszóra átszínezted -, nálam viszont nagyon nem. Ezt csak azért írtad le, hogy ne kelljen megmagyarázni a megmagyarázhatatlan anomáliákat, amiket az IÁ-val kapcsolatban vetettem fel.

    Az akárhány generációs potenciális terroristáktól függetlenül áll az összes kérdésem, kezdve azzal, hogy lehet, hogy a 14 éves terror elleni háború alatt megsokszorozódott a terrorveszély. Áll az összes kérdésem a Szíriában, Irakban és Líbiában tomboló IÁ-val, annak finanszírozásával, ellátásával kapcsolatban. Erőlködhetsz tereléssel, de nem fog összejönni, nem hagyom.

    És ha már Párizs, akkor leszel szíves megmagyarázni azt az igen ellentmondásos tényt is, hogy vajon hogy lehet az, hogy akit évek óta figyelt a francia titkosszolgálat, az hogyan tudott észrevétlenül csatlakozni egy terrorista sejthez, és azokkal hogyan tudott egy ilyen merényletsorozatot összehozni. Mondom: A saját bevallásuk szerint évek óta figyelték az embert. Nálad mit jelent az, hogy "a titkosszolgálatok figyelik"? Mert nálam azt, hogy szarni sem tud menni úgy, hogy ne tudnának róla. Na, próbáld kimagyarázni ezt is. :C

  • #96349952

    törölt tag

    válasz Cifu #49 üzenetére

    Feketekereskedelem? :D Ember, a nyersolajat tankerekben, csővezetékekben szokás szállítani. Ember, kik vesznek ekkora mennyiségű nyersolajat, és hogy-hogy nem lehet ezeket a szállítmányokat lekövetni, a vevőt beazonosítani? Egyébként milyen vevőnek van szüksége évek óta folyamatosan ilyen mennyiségű nyersolajra és mire kell az neki? Az IÁ ezt a mennyiséget folyamatosan hogyan juttatja el hozzájuk észrevétlenül és sértetlenül? Feltűnés nélkül? Az IÁ birtokában levő olajkitermelő helyek miért állnak még mindig épségben?

    Kérlek, mutass rá hol csúsztattam, ferdítettem és válaszold meg az összes kérdést félrebeszélések nélkül, tényszerűen, forrásokkal igazolva, köszi szépen. :C

    [ Szerkesztve ]

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Cifu #49 üzenetére

    " fő szerzőnek tartott Abdelhamid Abaaoud családja momentán saját ruhaüzletet működtetett, szóval ez a gondolatmenet ismét megbukott."

    Oh, hát én nem is tudtam hogy terrorszervezetet fenn lehet tartani saját ruhaüzlet nyereségéből. Nah ezentúl mindjárt más szemmel fogom nézni a sarki kínait, ott szoktam venni cipőt...

    Bakker, meg ne magyarázd már hogy az ISIS abból tartja fenn magát hogy 2. generációs belga arabok ruházati üzletet nyitottak Brüsszelben... Tőled azért többet vártam.

    "Mert fekete kereskedelemről sose hallottunk még?"

    De, de azért a tankerhajókat egy "picit" nehezebb elrejteni, nem gondolod? Vagy tán a menekültek csempészik az olajat fél literes kólásüvegben?...

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Cifu #49 üzenetére

    "Bakker, fel van hozva Franciaország, erre jössz az USA-val.
    Leírok egy dolgot, máris nekiállsz ferdíteni, hogy a te elméleteidet támassza alá..."

    Nana, én nem ferdítek, sokkal inkább te csúsztatsz. Nem véletlen hoztam a humvee-s példát (és váo nincs rá válasz), mert te is én is, mindenki nagyon jól tudja hogy a közel keleten a fegyverek hamarabb cserélnek gazdát mint az itt a piros hol a piros játékban az aluljárókban.

    Bárki ad el fegyvert a közel keleten (akár francia, akár usa, akár orosz) bármelyik arab országnak, az biztos lehet benne hogy másnap annak nagy része már valamelyik terrorszervezetnél fog landolni. Ez olyan egyszerü történet mint az egyszeregy. Lás irak, az iraki katonák önként állnak át az isis-hez és önként szolgáltatják át az amcsi fegyvereket akár olyan szinten is hogy 2300 humveet adnak át.
    A francia fegyverek már ugyanott vannak, maximum még nem elég látványos.

  • #96349952

    törölt tag

    válasz Cifu #53 üzenetére

    Legjobb tudomásom szerint a kérdésfeltevésekhez nem kell forrásmegjelölés, azok ugyanis kérdések, nem pedig állítások. Én kérdéseket tettem fel, amire nem tudsz válaszolni. Ez most a helyzet. Na most akkor válaszolsz a kérdéseimre, vagy csak terelgeted tovább azt a keveset, akit még lehet? Egyszer nem írtam le és nem utaltam egyetlen népcsoportra sem, ezt csak azért dobtad be, hogy hangulatot kelts és eltérítsd a fő csapásirányt, így aztán a sunyi stratégiád szerint elsikkadnak az igények a kérdéseimre adandó válaszokról - amiket képtelen vagy érdemben teljesíteni.

    Eddig 100% fail az álláspontod, óhajtasz ezen valamelyest javítani - legalábbis megpróbálni -, vagy inkább terelsz és ködösítesz tovább?

    [ Szerkesztve ]

  • #96349952

    törölt tag

    válasz Cifu #59 üzenetére

    És ezeket az olajszállító konvojokat hosszú éveken keresztül nem lehetett lokalizálni, ahogyan a kitermelő helyeket sem lehetett beazonosítani és lenullázni, és persze nem lehetett tudni azt sem, hogy a konvojok hová mennek ki a vevő, az hogy fizet, mire kell neki a nyersolaj, a vevőt nem lehetett kiiktatni, izolálni, ellehetetleníteni, hát hogyne. :C Na, az az igazi összeesküvés-elmélet, amit ti próbáltok itt lenyomni az emberek torkán, öregem!

    Éveken keresztül láthatatlan, bombaálló olajkutakból származó olajat adott el a semmiből feltűnő Iszlám Állam a láthatatlan, sérthetetlen vevőnek! Priceless! :D

  • #96349952

    törölt tag

    válasz Cifu #63 üzenetére

    Világos magyarázat. Az IÁ olajkútjai tele vannak potenciális polgári áldozatokkal. Ahogy a jemeni esküvők esetében. Az iraki háború során nem számított az a pár százezer polgári, civil áldozat, a konvoj esetében viszont inkább hagyják finanszírozni a 14 évnyi háború után minden eddiginél nagyobb terrorizmust, semmint meghaljon x számú civil, akiket az IÁ vérzsáknak kikötött a teherautók elejére... Egyértelmű. Csak a súlyozást nem értem akkor, hogy van ez a collateral damage, elmagyaráznád? Esküvőt szét lehet bombázni, IÁ konvojt, olajkutakat nem, mert pár civil is meghalhat. Nagyon jó! :D A vevővel mi a helyzet? Láthatatlan és sérthetetlen?

    [ Szerkesztve ]

  • jerry311

    nagyúr

    válasz Cifu #43 üzenetére

    Dilettáns dolog azt hinni, hogy azokból a szállítmányokból nem jutott az Iszlám Államnak is. :U

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Cifu #65 üzenetére

    Azért csak igy félve teszem fel a kérdést, azok a tankerkocsik egészen a százhalombattai olajfinomítoig hozzák az olajat az elejükre kötözött civilekkel a teherautón meg gépfegyveres terroristákkal és ezért nem lehet sehol közbeavatkozni?

    Avagy valahol egyszer csak gazdát cserélnek és nem kisérik a terroristák és túszaik át a fél földgolyón a tankerkocsikat...

    Amúgy meg minden csak akarat kérdése, nem muszáj ám mindent a levegőből intézni vannak szárazföldi egységek is.
    Csak hát vannak olyan furcsaságok hogy pl. németország legnagyobb szövetségese törökország (bruhaha) akitől a németek a menekültválság megoldását remélik (muhaha) mindig pont akkor támadják hátba kurdokat, amikor azok épp levernék az isis-t...

    Amúgy én nem mondom hogy katonai témákhoz nem értesz nálam jobban, de azért te is beláthatod hogy sok esetben nagyon kilóg a lóláb. Egyik esetben esküvök, korházak bombázása is elfogadott ilyen olyan mondvacsinált indokkal, sőt nem létező vegyifegyerekre hivatkozva egész országok lerohanása is belefér sok százezres áldozattal, másik esetben meg ugymond nem lehet bombázni egy olajkutat, tankerkocsit, mert esetleg néhány civil is meghalna...

    Na érted ugye miről beszélünk.

  • #96349952

    törölt tag

    válasz Cifu #65 üzenetére

    Semmire nem válaszoltál, félrebeszélsz, ködösítesz, alapvető kérdésekre nem reagálsz, csak mert nem tudsz és ettől láthatóvá válik, hogy amit itt elő akarsz adni - egyre kevesebben eszik hál istennek, lesz ez a fajta hazudozás még büntetendő is remélem - csak egy buta összeesküvés-elmélet, egy kártyavár. Kiforgatod a szavakat, összemosol dolgokat, aztán kicsavarod a saját kedved szerint. A rendszeresen felbukkanó, a másikat degradálni igyekvő jelzőid nem találtak célba, meggyőződésem, hogy vagyok olyan értelmes, mint te, sőt... Szóval kár ezekkel erőlködni, ettől nem fog kisebbrendűségi érzésem támadni és szerintem mások sem fogják azt gondolni, hogy hülye vagyok, csak azért mert te azt hinted itt be... Ha valaki mégis, akkor az a te áldozatod, nem az én bizonyítványom.

    Nulla érdemi, bizonyítékokkal jól alátámasztott válaszokat kaptam az eddig kérdéseimre:

    Hol vannak az IÁ olajkutjai? Ugye, felderíthetők és nem rendelkeznek klingon álcázó technológiával?

    Miért nem lehet azokat megsemmisíteni? Akár levegőből, akár beszivárgó egységek által? (Ahogy Pakisztánba is beszivárogtak Ladent agyonlőni és aztán a tengerbe dobálni ugye.)

    Miért hivatkozol ezek esetében civilekre, amikor az USA és szövetségese soha nem voltak ilyesmikre tekintettel és több esetben is szarrá bombáztak célpontokat, ha tömve volt civilekkel, ha nem? Néhány civil élete pont az USA számára szerinted megfontolás tárgyát képezné egy regionális és globális biztonsági kockázatot jelentő terrorállam pénzcsapjainak megsemmisítése esetében? Ugye csak viccelsz, amikor ezt állítod?

    Miért nem lehetett az elmúlt több év során ellehetetleníteni a kitermelést és a szállítást?

    Miért nem tudták izolálni és légi ellenőrzés alatt tartani azokat az útvonalakat, ahol a szállítás lebonyolódott az elmúlt évek során? (Az IÁ esetleg lopakodó technológiával felszerelt kamionokat használ?)

    Ki veszi meg tőlük a nyersolajat és miért nem lehet a vevőt elszigetelni, a vásárlásra irányuló cselekvési szabadságától megfosztani? Ha egy állam az, akkor hogy-hogy nincs totális embargó alatt az adott állam?

    Hol zajlik le az átadás-átvétel? Ha nem tudják, hogy-hogy nem tudják? A kiindulási pontok adottak (kitermelő helyek), műholdas megfigyelés adott. Innentől kezdve a vevő kilétével kapcsolatban is pontos adatok állhatnak rendelkezésre.

    Hogyan, miben és miből fizet a vevő? Mihez kezd az áruval?

    Hogyan képes az IÁ finanszírozni magát pl. a hadi utánpótlás terén? Kizárólag a hátrahagyott eszközöket szedegeti fel? Hol van ilyenkor az a katonai doktrína, hogy a hátra hagyni kénytelen hadi eszközöket meg kell semmisíteni, nehogy azok az ellenség kezére jussanak?

    Honnan jön az irdatlan mennyiségű lőszer? Étel, ital? Technológia? Hol nem hiányzik mindez?

    Kik az IÁ vezetői, azokat hol képezték ki és milyen célból?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák