Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Cifu #65 üzenetére

    Azért csak igy félve teszem fel a kérdést, azok a tankerkocsik egészen a százhalombattai olajfinomítoig hozzák az olajat az elejükre kötözött civilekkel a teherautón meg gépfegyveres terroristákkal és ezért nem lehet sehol közbeavatkozni?

    Avagy valahol egyszer csak gazdát cserélnek és nem kisérik a terroristák és túszaik át a fél földgolyón a tankerkocsikat...

    Amúgy meg minden csak akarat kérdése, nem muszáj ám mindent a levegőből intézni vannak szárazföldi egységek is.
    Csak hát vannak olyan furcsaságok hogy pl. németország legnagyobb szövetségese törökország (bruhaha) akitől a németek a menekültválság megoldását remélik (muhaha) mindig pont akkor támadják hátba kurdokat, amikor azok épp levernék az isis-t...

    Amúgy én nem mondom hogy katonai témákhoz nem értesz nálam jobban, de azért te is beláthatod hogy sok esetben nagyon kilóg a lóláb. Egyik esetben esküvök, korházak bombázása is elfogadott ilyen olyan mondvacsinált indokkal, sőt nem létező vegyifegyerekre hivatkozva egész országok lerohanása is belefér sok százezres áldozattal, másik esetben meg ugymond nem lehet bombázni egy olajkutat, tankerkocsit, mert esetleg néhány civil is meghalna...

    Na érted ugye miről beszélünk.

  • #96349952

    törölt tag

    válasz Cifu #65 üzenetére

    Semmire nem válaszoltál, félrebeszélsz, ködösítesz, alapvető kérdésekre nem reagálsz, csak mert nem tudsz és ettől láthatóvá válik, hogy amit itt elő akarsz adni - egyre kevesebben eszik hál istennek, lesz ez a fajta hazudozás még büntetendő is remélem - csak egy buta összeesküvés-elmélet, egy kártyavár. Kiforgatod a szavakat, összemosol dolgokat, aztán kicsavarod a saját kedved szerint. A rendszeresen felbukkanó, a másikat degradálni igyekvő jelzőid nem találtak célba, meggyőződésem, hogy vagyok olyan értelmes, mint te, sőt... Szóval kár ezekkel erőlködni, ettől nem fog kisebbrendűségi érzésem támadni és szerintem mások sem fogják azt gondolni, hogy hülye vagyok, csak azért mert te azt hinted itt be... Ha valaki mégis, akkor az a te áldozatod, nem az én bizonyítványom.

    Nulla érdemi, bizonyítékokkal jól alátámasztott válaszokat kaptam az eddig kérdéseimre:

    Hol vannak az IÁ olajkutjai? Ugye, felderíthetők és nem rendelkeznek klingon álcázó technológiával?

    Miért nem lehet azokat megsemmisíteni? Akár levegőből, akár beszivárgó egységek által? (Ahogy Pakisztánba is beszivárogtak Ladent agyonlőni és aztán a tengerbe dobálni ugye.)

    Miért hivatkozol ezek esetében civilekre, amikor az USA és szövetségese soha nem voltak ilyesmikre tekintettel és több esetben is szarrá bombáztak célpontokat, ha tömve volt civilekkel, ha nem? Néhány civil élete pont az USA számára szerinted megfontolás tárgyát képezné egy regionális és globális biztonsági kockázatot jelentő terrorállam pénzcsapjainak megsemmisítése esetében? Ugye csak viccelsz, amikor ezt állítod?

    Miért nem lehetett az elmúlt több év során ellehetetleníteni a kitermelést és a szállítást?

    Miért nem tudták izolálni és légi ellenőrzés alatt tartani azokat az útvonalakat, ahol a szállítás lebonyolódott az elmúlt évek során? (Az IÁ esetleg lopakodó technológiával felszerelt kamionokat használ?)

    Ki veszi meg tőlük a nyersolajat és miért nem lehet a vevőt elszigetelni, a vásárlásra irányuló cselekvési szabadságától megfosztani? Ha egy állam az, akkor hogy-hogy nincs totális embargó alatt az adott állam?

    Hol zajlik le az átadás-átvétel? Ha nem tudják, hogy-hogy nem tudják? A kiindulási pontok adottak (kitermelő helyek), műholdas megfigyelés adott. Innentől kezdve a vevő kilétével kapcsolatban is pontos adatok állhatnak rendelkezésre.

    Hogyan, miben és miből fizet a vevő? Mihez kezd az áruval?

    Hogyan képes az IÁ finanszírozni magát pl. a hadi utánpótlás terén? Kizárólag a hátrahagyott eszközöket szedegeti fel? Hol van ilyenkor az a katonai doktrína, hogy a hátra hagyni kénytelen hadi eszközöket meg kell semmisíteni, nehogy azok az ellenség kezére jussanak?

    Honnan jön az irdatlan mennyiségű lőszer? Étel, ital? Technológia? Hol nem hiányzik mindez?

    Kik az IÁ vezetői, azokat hol képezték ki és milyen célból?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák