Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ribi

    nagyúr

    válasz FollowTheORI #28 üzenetére

    Bizonyos szinten ha próbálunk párhuzamot venni az autópályával, akkor érthető a gond.
    Építenek autópályát amit utána ellepnek a kamionok, durván túlterhelve azt, a sima autós számára használhatatlanná téve, illetve szétcseszve az utakat. Amit persze utána megint a user fizet meg, mert a userek pénzéből újítják fel. Persze minden kamion többet fizet mint egy autós, de bőven nem súly arányosan és nem használat arányosan. Értem, hogy nem a nagyvállalatok kamionjairól van szó, de valamilyen szinten érthető az analógia.
    Ugyanígy úgymond egy szolgáltató kiépít valamit, amit egy szolgáltatás kissé túlterhel, de ezért ők kicsit sem fizetnek többet.
    Nagyon is értem a másik oldalt is, én csak most a "felháborodásukat" próbálom megvilágítani.

  • válasz FollowTheORI #33 üzenetére

    Ejj sorry a túl sok elgépelésért meg felületes szövegért... túl gyors akartam lenni és a minőség rovására ment... azért remélem érthető mire gondoltam. :D

    *felhúznak
    *házhoz megy

    ... stb.
    :U :(

    [ Szerkesztve ]

    Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

  • bambano

    titán

    válasz FollowTheORI #40 üzenetére

    "a garantált sávszélességet akármit csinálsz hoznia kell...": valójában a garantált sávszélesség definíciója hiányos. csak arról szól, hogy a mérések 85%-ában a garantáltat teljesíteni kell. az nincs definiálva, hogy időben mikor kell teljesíteni a garantáltat.

    most arról ne beszéljünk, mikor az isp-nél a garantált sávszélesség semmire sem jó, mint pl. mobilnet=0.

    "mert nem egész napos terhelés... szóval nem ugyanaz a kettő akkorse. Csak akkor kell amikor épp nézel valamit.": persze, de ha egy film két órás, akkor abban a két órában időben és sebességben is garantált szolgáltatást akar az ügyfél, ami elég sok ahhoz képest, amikor csak webezel.

    ha azt nézzük, hogy a szolgáltatás díja négyszázada a mindenben garantált szolgáltatás díjának, akkor neked is az idő négyszázad részében kellene azt igénybe venned. tehát minden évben megnézhetsz egy full kétórás filmet :P

    szerk: de át is fogalmazhatom neked: például 50-en osztoztok ugyanazon az interfészen. Az interfész kapacitása elbír 15 netflix streamet. Akkor ha az 50-ből kevesebb, mint 15-en filmeznek, neked is meg tudom adni a garantáltat, ha legalább 15-en filmeznek, akkor meg vagy te nem kapod meg, vagy akadni fog a filmje.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák