Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gregorius

    őstag

    válasz WonderCSabo #21 üzenetére

    Türelmetlenül várom a részleteket. Vagy inkább menjünk el a de igen, de nem, de igen, de nem vonal felé?

  • rt06

    veterán

    válasz WonderCSabo #21 üzenetére

    amennyire tudom, igen, webfejleszto]
    ezen tul igaza is van, ha jol letom, minden eddig felmerult ponton

    1: javascript vs valodi korulmenyek
    a javascript (amit itt, es legtobb mas tesztben is neznek) egyfelol nelkulozheto, masfelol kozelsem kizarolagos eroforrashasznalo a bongeszokben, igy egy erre irt tesztre azt mondani, hogy valos korulmenyeket megkozelito dolgokat mert, legfinomabban fogalmazva is butasag

    2: javascript nelkulozhetosege
    a programozoi igenytelenseg (mondom ezt ugy, hogy en sem mindig csinalom meg js nelkul mukodore az oldalakat) nem tevesztendo ossze azzal, hogy js-sel kenyelmesebben kezelheto oldalak keszithetoek
    amirol te beszelsz, annak annyi all a hattereben, hogy atgondoltabban, tobbet kellene dolgozni a js nelkuli mukodes megvalositasahoz es ezt sokan hanyagoljak (van, aki nem szanja ra az idot, van, aki nem ert hozza, van, aki lesz*rja a js nelkul bongeszni kivanokat)

    3: statikus oldal vs js
    nem tudom, te mit nevezel statikus oldalnak, de egy statikus oldalon is lehet js raklapszam, mig egy dinamikus oldal is mukodhet js nelkul (ezek ugyanis a tartalomra vonatkoznak, hogy az oldal tarolt html file-okkent van-e jelen a szerveren, vagy pedig on-the-fly generalodik request-enkent), a kettonek az eg egy adta vilagon semmi koze egymashoz

    4: js fontossaga
    barmennyire is probalod ugy beallitani, hogy napjainkban a js nelkulozhetetlen, nem az
    kerlek, nezd meg a Gregorius altal tobbszor emlitett prohardver.hu oldalt letiltott javascript-tel
    most en ezt lustasagbol es ido hianyabol adodoan nem teszem meg, igy nm tudom, lesz-e egyaltalan lathato kulonbseg, de ha lesz is, csak minimalis, ugyanis az oldal keszitoi rios3 ota biztosan (lehet korabban is igy volt) torekszenek arra, hogy az oldal ne fuggjon a javascript elerhetosegetol a kliens gepen (ha belenezel a kodba, ezt nagyon szepen latni is lehet)

    ezen kivul erdekelne az is, hogy miert tartod nelkulozhetetlennek a js-t, hisz az a legtobb esetben nemi a terheles csokkentesen es nemi csicsan kivul nem ad az oldalhoz

    hogy a hirhez is irjak valamit:
    bar csak az aktualis fx verzioval neztem meg, nem a 4-essel, de a szinten aktualis opera 2-5x gyorsabb volt a teszteken, mint a bugroka...

    Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

Új hozzászólás Aktív témák