Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Psychonaut

    addikt

    válasz Nowhereman #53 üzenetére

    Ja, ne haragudj, azt hittem, ontopic probalsz meg ervelni, es nem atevezel szepen a magyar statisztikakra: a kinaiak gondolom, kinai Windowst hasznalnak, szoval akkor szamolj a 23.000 forintos Home Basickel.

    Koszonom, hogy ennyire probalsz figyelni az antropologiai ismereteim bovitesere, de azt hiszem, ezt enelkul is meg lehet erteni. Az, hogy a kinaiak szerint ez nem lopas, hogy az o kulturajukban ez nem buncselekmeny, az egy dolog. Az viszont, hogy ugyanez az amerikai vagy europai torvenyek szerint buncselekmeny, az egy masik dolog. Az egesz csak attol fugg, honnan nezed. En europai vagyok, europai szemmel nezem, buncselekmeny. Ballmer amerikai szemmel nezi, buncselekmeny. Ha visszaolvasol, egy szoval sem hibaztattam oket ezert, csupan tenykent allapitottam meg, hogy bizony anyagi helyzetuktol fuggetlenul ez lopas.

    JohnR: eloszor is megkoszonnem, ha megprobalnal szemelyeskedes nelkul, kulturaltan vitatkozni, elvegre kulturemberek vagyunk, nem? A fenti bekezdes utolso mondata neked is szol: csak megallapitottam, hogy ez lopas. Es akarhogy csuritek-csavarjatok, hogy az o kulturajukban nem, akkor is. Miert? Mert elfogadjak a Microsoft licenszszerzodeset, de nem jogosan hasznaljak a szoftvert (vagyis megszegik a licenszszerzodest).

Új hozzászólás Aktív témák