Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz Timbu #5 üzenetére

    "Az Opera meg csak rosszul csinál valamit, ha képtelen értékelhető piaci részesedést elérni a FF-szal, Safarival, stb. szemben."

    Konkrétan harmadikok az IE és az FF mögött (igaz, jócskán lemaradva).

    "Az is nevetséges volt részükről, hogy amikor már ingyenes volt egy csomó bönégsző, ők még mindig reklámcsíkkal adták."

    Pont emiatt akkora a részesedésük, amekkora.

    De azért nem gondolod, hogy az egyetlen termékükért mégiscsak kell pénzt elkérni, ha meg is akarnak élni valamiből? Firefox speciális, mert mögötte van az agyon támogatott Mozilla alapítvány.

    2005-ben már meg tudták azt tenni, hogy ingyenessé tették az asztali változatot, mert a mobil üzletágakból bejött annyi pénz, hogy talpon tudjanak maradni, és sikerült megfelelő szerződésekkel az asztali verzióból is pénzt kicsiholni. De ott és akkor azért nem volt kockázatmentes lépés az ingyenesítés, vissza is estek a bevételek a következő évben.

    "We spared no expense"

  • cousin333

    addikt

    válasz Skynet258 #9 üzenetére

    Hát, ne haragudj, de ilyen kevés (és téves) információ birtokában nem tudom, hogy neked miért kell beleugatni... :U

    "Másrészről a cikkben szereplő "nyomasztó szoftverfölényt" sem tudom mire vélni..."

    Windows világviszonylatban 90-95%, mit nem értesz ezen? 100 a maximum... :U :P

    "Nem kötelező használni semmilyen Microsoft programot, mindenre vannak alternatívák. Ja, hogy azokhoz hülyék vagyunk, és csak a szar fos szemét Windows-t tudjuk használni..."

    Nem, nincsenek igazán. (pl. játékok, tervezőprogramok...) Sok mindenhez meg mostanáig nem voltak.

    "De ha meg azt használjuk, akkor miért kell szidni?"

    Nem tudom, érzed-e, hogy a "ne integráljuk bele az IE-t a Win-be" és a "szar a Win" között van némi különbség?

    "Ja, hogy Operának szarul megy a szekér"

    Ja, tavaly a 15 éves történetének legjobb eredményét könyvelhette el, idén valószínűleg még jobb lesz, tényleg rossz nekik... ;]

    ", és a Windowst szeretné ugródeszkának használni ahhoz, hogy 0.2%-ról 0.5%-ra emelje a részét a piacon?"

    Nyilván a 0.000001%-os részesedésű Putypurutty OS-nél kellett volna próbálkoznia (mellesleg ott meg sem állt volna a monopólium vádja). Még a legrosszabb adatok is adnak neki 0,8-1%-ot, világviszonylatban meg inkább 4-5%. USA-n kívül is van ám élet...

    "Nevetséges ez az egész, az olyanokkal mint az Eu, meg a többi jogvédő szarsággal tele van a"

    Örülök, ha a fogyasztóvédelemre sem vagy rászorulva.

    "Nekem ez mindig is magas marad szerintem"

    Akkor miért szóltál hozzá egyáltalán?

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • cousin333

    addikt

    válasz dajkopali #11 üzenetére

    Igaz, hogy nagy volt a kép, de a hiányzó rész amúgy sem tartalmazott semmi plusz infót... ;] ;)

    ui: "Nem kötelező használni semmilyen Microsoft programot, mindenre vannak alternatívák. Ja, hogy azokhoz hülyék vagyunk, és csak a szar fos szemét Windows-t tudjuk használni..."

    Autónak is van egy csomó alternatívája, pl. tömegközlekedés, kerékpár, motor.. stb. Noha néha még jobba is, de valahogy egyik sem az igazi helyettesítő eszköz.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • cousin333

    addikt

    válasz Skynet258 #13 üzenetére

    Az ugass nyilván erős volt, de szándékos reflektálás a te kezdőmondatodra.

    "Látom nyelvtanilag sem vagy a toppon, ha a "nyomasztó" szóból nem érzed ki a negatív felhangot"

    Ennek mi köze van a nyelvtanhoz? Mellesleg, de, kiéreztem belőle, csak nem értem, mennyiben változtat ez a mondandóink lényegén.

    "A %-ok hasraütésszerűen jöttek,"

    Igen, gondoltam, ezért is tettem szóvá.

    "nem fogok emiatt adatokat böngészni. Érzékeltetéshez nem kellenek általában pontos számok..."

    Az lehet, de ártani biztos nem ártanak, mert gyakran ez jelenti a különbséget az "igazad van" és a "nincs igazad" között..

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • cousin333

    addikt

    válasz oO7 #16 üzenetére

    "én már megbékéltem ezzel az IE-s vergődéssel... majd USA-ból veszek rendes win-t"

    De miért kellene onnan? Telepíted a Win-t, letöltöd az IE-t és kész.

    "Mondjuk annak örülök, hogy ezek az E verziók mostmár befogják az EU száját"

    Ez alapvetően azért probléematikus, mert ez amegoldás inkább az MS-nek kedvez, lévén, lehet szidni az EU-t hogy milrért vetette ki. Holott ezt az MS önszorgalomból tette meg, szerintem ilyen "akkor csak szívjatok" felkiáltással.

    "We spared no expense"

  • cousin333

    addikt

    válasz FoxiestFox #19 üzenetére

    "Olyan mintha a Ferrari rakna egy x típusú autórádiót az autóiba, és erre menne a többi rádiógyár, hogy köcsög szemét kirekesztő banda, ne legyen benne rádió se, majd válassz a mieink közül inkább.. hát pff."

    Ez valóban egy telitalálat hasonlat volt... Tényleg nagyon releváns, gratulálok a meglátásodért.

    "a kibelezett IE-s Win7 nem fogja tudni frissíteni az IE-s Vistát"

    Akkor mégegyszer: az IE kivétele a Win-ből tudtommal az MS ötlete volt, ergo elvileg ezért is az MS-t kellene szidni, egyébként nem hinném, hogy nem volna technikailag megvalósítható a frissítés.

    "kik csak használni szeretnék ezt a k. Windowst..."

    Én meg egyszerűen csak használni szeretném az Operát, de ez gyakran problémás (volt), mert az oldalak a csodálatos (és zárt) IE-re készültek el, éppen a monopól helyzet miatt.

    Mellesleg gyakran értelmetlennek érzem a vitát, mert akármennyi vélemény és gondolat születik is, mindig ugyanazok a hozzászólások jelennek meg újra és újra elismételve a hibás álláspontot, gyakran a másik megértésének legkisebb jele nélkül, fröcsögve.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • cousin333

    addikt

    válasz Jaffafa #30 üzenetére

    "Tudod, te nézed le itt a többieket"

    Én nem nézek le senkit, éppenhogy azt várnám, hogy mások megértsék az érveimet és ne élből lehülyézzenek miatta.

    "Senki sem tiltja meg neked, hogy BÁTRAN VÁLASSZ MÁS OS-t."

    Szóltam én egy rossz szót a Windowsra? Én is azt használok, és nem is terveztem váltani. Azt sem állítom, hogy az IE kivétele jelenti a megoldást, az Opera (és nem mellesleg a Mozilla és a Google, akikről el szokás felejtkezni ebben az ügyben) sem ért egyet a döntéssel, ami szerintem csak egyfajta terelő megoldás. Sőt, szerintem nincs is jó megoldás, de a probléma megvan, valamilyen reakcióra szükség van. Jórészt az MS lavírozta magát pl. olyan helyzetbe, hogy most IE8-ban szerepelnie kell a kompatibilitás módnak. Nagyon tetszetős például az a sor, hogy "Now you can quickly display websites that were designed for older browsers.", csak mintha elhallgatnának vele valamit... ;]

    "A többiek meg eccerüen csak böngészni akarnak és nem azzal vacakolnak, hogy milyen néven fut a böngészö."

    A név a legkevesebb. A többiek nem is tudják, hogy van más, sőt, azzal sincsenek feltétlenül tisztában, hogy mi a böngésző. Használják, amit eléjük raknak, és mivel minden oldalt arra optimalizálnak, azért vannak gondban az alternatívák. Amik azért boldogulnak mégis úgy-ahogy, mert tele vannak mindenféle hibatűrő móddal.

    "Az Apple-t mér nem támadjátok?"

    Mert a részesedése sokkal kisebb, nincs fölénye, mint a Windowsnak.

    "Az iTunes-t nem tudom lekapni Quicktime nélkül."

    Hát, ahogy nekem is javasoltad az imént: válassz másik programot! ;]

    "Legjobb példa a feleségem. Lecseréltem az IE7-et még anno a gépén FF-ra."

    Talán meg is mutathattad volna, hogy miben más, telepíthettél volna pár kiegészítőt, stb. Ha nem tud egyes funkciókról, akkor nyilván nem is fog hiányozni neki, ahogy nagyjából ez volna a lényege az egész MS elleni pernek, mármint az alternatívák létének megismertetése. Mondjuk kissé furcsa, hogy nem tűnt fel neki az UI-k erős különbözősége, főleg amikor az a közvélekedés az egyszeri felhasználókról, hogy egy ikon három centis odébbhelyezése már fejtörést okoz nekik.

    "Az meg, hogy a "kis" altenativ böngészö nem nyit meg egy oldalt, nehogymá az MS hibája legyen."

    Ennek általában a legfőbb oka, hogy az IE annak idején elég sajátosan értelmezte a szabványokat, tehát jórészt igenis az MS hibája. Mivel ez volt a legelterjedtebb böngésző, nyilván mindenki mindent megtett azért, hogy jól menjen vele az oldal. Most, hogy az FF ennyire elterjedt lett, már abban is megnézik az oldalakat, ezért többnyire azzal is jók. Ezzel párhuzamosan az Operának is egyre kevesebb gondja van velük. Már csak addig kell eljutni, hogy ne böngésző(k)re, hanem szabványokra (ha úgy jobban tetszik: ajánlásokra) fejlesszenek, és a böngészőoptimalizálás helyett inkább a tartalomra összpontosítsanak. Az IE6 és IE7 még egy darabig kísérteni fog, akármennyire szabványos is mondjuk az IE8.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • cousin333

    addikt

    válasz Jaffafa #42 üzenetére

    "Ma megtenné az MS, hogy szép kényelmesen hátradöl és az elkövetkezö 20 évben NEM CSINÁL SEMMIT"

    Hát, ezt azért nem sokan néznék jó szemmel... (feltételezem, hogy megtehetné-t akartál írni).

    "Mert mindig egyszerübb egy hiba vagy anomália okán a hibást keresni, mint a megoldást megtalálni."

    Továbbra is tartom, hogy jelen helyzetért a felelősség az MS-t terheli. A megoldás ettől függetlenül valóban nem egyszerű.

    "Jelen esetben egyszerübb a más farkával a csalánt verni"

    Ha a gyerek nem bír a nagyobbal, akkor hívja apucit... ;)

    "Szerencsére a MS-nak esze ágában sincs "megállni". Gözerövel dolgoznak minden szinten."

    Azért a Windows Mobile 7-et kihozhatták volna már, elég lassacskán készül. :)

    "de asszem az, hogy egy weblapkészítö cég vagy személy, nem optimalizál, az nem hinném, hogy az MS hibája."

    A weblapkészítő azt csinálja, amiért megfizetik. IE-ben és más böngészőben megírni egy lapot némi túlzással dupla munka. IE-re meg kell, mert mindenki azt használja, a többire már nem feltétlenül marad idő (meg pénz). De nem vitás, hogy a lustaság és a hozzá nem értés is szerepet játszik a dologban.

    "Ha van egy szabály akkor azt vagy betartja mindenki, vagy senki."

    Kivéve, ha az illető a piac monopóliuma. Szerintem érthető, hogy rá más szabályok is(!) vonatkoznak.

    "Namármost, a te felvetésedböl kiindulva, ha nem kérdeznék semmit és a számla kifizetése után beülnék a szervizelt müködöképes autómba, akkor tulajdonképpen a szervizes csávónak nekem egy fél délelöttös kiselöadást le kellett volna adnia, mert ,hát tudnom kell az alternatívákról is."

    A dolog akkor problematikus, ha elfogadod, hogy csak az a szerviz tudja megcsinálni, és csak úgy, és annyiért, ahogy és amennyiért. De jó eséllyel tisztában vagy azzal, hogy van másik autószerelő is a városban. Ha nem érdeklődsz nála is, vagy mégis az előbbit választod, az már a te bajod, de ha nem is tudod, hogy van másik, akkor nem kezdesz el érdeklődni.

    Ettől függetlenül aki nem is kérdez semmit, csak fizet, az meg is érdemli a sorsát. De ha a haverod egy lehúzós szervizbe akarná vinni az autót, nem akarnád lebeszélni róla?

    "Igen az, mert az eccerüen szánalmas, hogy olyan dolgot követelnek egy cégtöl, amit saját maguk sem csinálnak meg. Nevezetesen, ajánlja fel, hogy melyik böngészöt telepítse fel a win."

    Igen, hülye megoldás kétségkívül, de hülye helyzetekre ez van. Persze mondhatod azt, hogy számodra minden rendben, de attól még más tiltakozhat, nem?

    Az autós példa meg ismét csal, mert kb. semennyire nem jó hasonlat erre az esetre.

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák