Új hozzászólás Aktív témák

  • Jaffafa

    aktív tag

    válasz cousin333 #35 üzenetére

    Hm, ellentétben sok emberrel mostanság, van az "MS-t támadók" között is, aki egy kicsit már ész érvvel is elöjön és nem csak a szokásos mantrával. Tudniillik, hogy az MS az egy szar. Riszpekt :R Hozzáteszem, hogy az elvvel egyetértek :
    Mindenkinek adassék meg "mást" is kipróbálni, használni, de........ az alternatívák, amit a legtöbben javalnak (lásd EU) kb ugyanannyira demagóg, mint amennyire ANNO az MS volt és amivel un. piacot szerzett. Ma megtenné az MS, hogy szép kényelmesen hátradöl és az elkövetkezö 20 évben NEM CSINÁL SEMMIT. Beszünteti a szoftverei forgalmazását a support letelte után és mondjuk megszünik (mindenki boldogságára), akkor minden valószínüség szerint megint az MS lenne a hibás sztem, mert nem azt csinálta amit kellett volna . :W Mert mindig egyszerübb egy hiba vagy anomália okán a hibást keresni, mint a megoldást megtalálni. Jelen esetben egyszerübb a más farkával a csalánt verni, mint saját magunkééval. Szerencsére a MS-nak esze ágában sincs "megállni". Gözerövel dolgoznak minden szinten. Az elmúlt 2 évben egy kicsit jobban beleláttam (a munkámnak köszönhetöen) az MS életébe és komolyan mondom, hogy MS útálóból, MS tisztelöbe mentem át. Lehet nyugodtan köpködni érte. Itt sem az MS-t kívánom védeni, de hogy visszatérjek a válaszaidra :

    Használják, amit eléjük raknak, és mivel minden oldalt arra optimalizálnak, azért vannak gondban az alternatívák. Amik azért boldogulnak mégis úgy-ahogy, mert tele vannak mindenféle hibatűrő móddal.

    Ejj, ez nehéz kérdés. Van benne igazság, de asszem az, hogy egy weblapkészítö cég vagy személy, nem optimalizál, az nem hinném, hogy az MS hibája. Legalábbis én úgy gondolom, hogy mindaddig, amíg ez nincs szabályozva világszerte, addig semmiképpen sem. Bár az i-protokollok le vannak írva, de jelenleg senki sem kötelez senkit arra, hogy egy weblapot úgy tervezzenek a készítöik, hogy minden böngészö egyformán nyissa azt meg.

    Mert a részesedése sokkal kisebb, nincs fölénye, mint a Windowsnak.

    Tehát az Ms-t bírálók (bár meglehet az almások nem is voltak benn a buliban, nemtom), mivel kisebb részesedésük van, ezáltal kivételt képeznek egy ilyen szabály alól?
    Szerintem ez bullshit. Ha van egy szabály akkor azt vagy betartja mindenki, vagy senki.
    Viszont akkor meg minek?

    Ha nem tud egyes funkciókról, akkor nyilván nem is fog hiányozni neki, ahogy nagyjából ez volna a lényege az egész MS elleni pernek, mármint az alternatívák létének megismertetése.

    Nem tudom ki hogy van vele, de ha én kiváncsi vagyok valamire, akkor utánanézek, kérdezek. Net (gugli ofc), haverok etc...Tehát, ha viszem a kocsimat a szervízbe és ÉRDEKEL, akkor megkérdezem a szerelöt, hogy mit s miért éppen most. Namármost, a te felvetésedböl kiindulva, ha nem kérdeznék semmit és a számla kifizetése után beülnék a szervizelt müködöképes autómba, akkor tulajdonképpen a szervizes csávónak nekem egy fél délelöttös kiselöadást le kellett volna adnia, mert ,hát tudnom kell az alternatívákról is. Thx God, hogy ez nem így van.
    Az meg még abszurdabb lenne, hogy ajánlana maga helyett egy másik szervízt :Y
    Jó-jó tudom. Az MS piaci helyzete túlontúl erös. De azért azt is be kell látni, hogy ahhoz képest viszont nem él vissza annyira vele, mint azt tehetné.

    Asszem ennek a háborúnak akkor lesz vége, ha végre lesz alternatívája (valós) az MS-nek.
    Amíg gyakorlatilag 1 OP rendszer van a boltok polcain, addig ez csak szélmalomharc meg szájkarate. Igen az, mert az eccerüen szánalmas, hogy olyan dolgot követelnek egy cégtöl, amit saját maguk sem csinálnak meg. Nevezetesen, ajánlja fel, hogy melyik böngészöt telepítse fel a win. Ez olyan mint amikor (maradok az autós témánál) a Porsche szalonban vered az asztalt, hogy márpedig te egy Lambót akarsz venni, itt és most.

    Aki meg kommentszám után ítél meg valakit, azt csak sajnálni tudom.

    /cheeer

    "Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

Új hozzászólás Aktív témák