Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz virkir #42 üzenetére

    hagyd. a múltat fel kell égetni néha hogy a helyében új dolgok születhessenek.

    bezzeg az ablakok bal felső saroka kb a 3.1-ből ittmaradt menüt és duplaklikkre bezárást még tartalmazzák, azt senki nem használja minek túrták volna át hogy animálva beússzon és 5D-s trükkökkel halmozzon el információkkal

    [ Szerkesztve ]

  • ddekany

    veterán

    válasz virkir #51 üzenetére

    Amúgy nem is támogatja a Win7/Vista/XP a programok csoportosítását a Start menüben. Igen, tudom, lehet ott csinálni mappákat, és átdobálni bele, de az csak egy ronda hack, mert pl. uninstall után azok ott fejetődnek, mert eredetileg nem ott voltak. Tehát, az OS valójában nem támogatta ezt soha, csak ez ember el-el gányolgat vele aztán szarni bele...

  • NZKK

    tag

    válasz virkir #145 üzenetére

    A mondat második felével nyer értelmet az első rész, de most én is darabokra szedhetném a te mondatod, s akkor jól (ál)megcáfolom az érvelésed.

    De ezt nyilván te is érzed, ergo más volt a cél... neadjisten...

    [ Szerkesztve ]

    Oh yeah !

  • =WiNTeR=

    senior tag

    válasz virkir #166 üzenetére

    Jahm, leégni lehet hogy leég a Win8-cal, de hogy egy esetleges bukta nem fogja romba dönteni a Microsoft-ot, az biztos. :)

    "I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

  • NZKK

    tag

    válasz virkir #166 üzenetére

    A WP7 mindent csinált, csak nem bukott meg.
    A Win8-at meg a Vista-t összehasonlítani meg értelmetlen. Valahol már egyszer leírtam miért.

    Oh yeah !

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz virkir #166 üzenetére

    Sheldon Cooper:
    I assure you, you'll be sorry you wasted your money on an iPod when Microsoft comes out with theirs.

    :)

  • NZKK

    tag

    válasz virkir #240 üzenetére

    A változás jó, a változás hajtja előre a fejlődést, legyen az IT, orvoslás, építészet, most komolyan erről nekem(~3.0-ás user) kell téged kioktatnom? Elég ciki.

    Az, hogy nekd semi haszna sincs, nem jelenti, hogy másnak sincs. Ezt kéne vérge felfogni.

    237: Ááá.... kicsit sem gyanúsak ezek a videók, s ami azt illeti saját tapasztalataimnak jobban hiszek, kösz.
    És igen, nem fogom 20x leírni, tessék szépen visszaolvasni.

    [ Szerkesztve ]

    Oh yeah !

  • nicu71

    addikt

    válasz virkir #255 üzenetére

    Szerintem is jobb.Egyébként Startmenü helyére egy jobb klikk és már ott is van egy majdnem ugyanolyan menü.
    Részemről szeretem a nekem tetsző ujdonságokat,de csakis azokat,és ez a metro felület olyan.Új ,izgalmas.Lehet hogy fél év múlva megunom,de most minden bekapcsoláskor negyedóráig rendezgetem,variálom, új appokat nézek az áruházban stb stb.
    Ha valami más dolgom van akkor fénysebességgel váltok a desktop,meg a metro ,internet meg a saját mappák között,szóval nekem semmi gondom nincs,olyan mintha egy új legót kaptam volna,imádom ,na.
    persze ha eldöntötted már,hogy neked nem tetszik,akkor ez van,maradj a 7-nél,ennél okosabbat nem mondhatok.

    "-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

  • Misály

    addikt

    válasz virkir #255 üzenetére

    "Mert eddig azon kívül, hogy maradi, ostoba, looser vagyok még senki nem mondott releváns előnyt a normál megszokott startmenü vs metro/modern/tökömtudja UI viszonylatában."

    Az osszes kommunikacios csatorna amit hasznalsz elerheto egy gombnyomassal es visszaterhetsz ugyanugy a munkahoz/jatekhoz miutan atfutottad a friss dolgokat, esetleg valaszoltal. Nem kell ablakokat rendezni, taskot valtani, van egy osszerakott kommunikacios feluleted. Ugyanigy a lock screen, amit nem kell feloldani ha csak egy uzenetre varsz. Jelzi ha jott uj uzenet mar ott. En legalabbis igy hasznalom a start screent, ahogy a kepernyo osztast is remek otletnek tartom egy monitoron. Desktopon meg ugyis le vannak szogelve azok a programok amit gyakran hasznalok. Bar sok felhasznalonal latom a hanyjunk tele mindent ikonokkal cimu perverziot amit mai napig nem ertek. Fogalmazzunk ugy, hogy az en felhasznalasi szokasaimhoz pont idelis a win8.

    [ Szerkesztve ]

  • nicu71

    addikt

    válasz virkir #258 üzenetére

    mindegy,nincs kedvem vitázni.
    valami nálad nem kóser,mert jobb klikkre nem ez jön elő,amit itt bemutatsz.
    Lózung befejezve :(((

    [ Szerkesztve ]

    "-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

  • oO7

    őstag

    válasz virkir #262 üzenetére

    maga a startképernyő az élőcsempékkel sokkal informatívabb, mint eddig a Desktop + Taskbar ( + tray) páros, anélkül látod a számodra fontos történéseket (akár új hírek címét, vagy a facebook feededben utoljára megjelent képeket, szóval nem csak annyit, hogy "van valami új", hanem adott esetben akár magát az "újdonságot"), hogy el kéne indítani egy appot...

    az alkalmazások felülete igen, valóban érintésre van tervezve így már csak ebből adódóan is szellősebb az elrendezés, de egyéb design guidline-okból is adódik az a fajta elrendezés, ami a win8-as appokat jellemzi... a tartalom van az előtérbe helyezve, sok kis bizbaszmütyür gomb helyett maga a tartalom az interaktív, stb stb, a felület megközelítőleg nem olyan buta, mint amilyennek sokan hiszik/beállítják, csupán egy egészen más megközelítést használ a funkcionalitás prezentálására, mint a hagyományos filemenüs toolbaros szerkezet...

    az MS már 2007-ben a Ribbonnal elkezdett egy olyan irányba menni, hogy nagy gombokat pakoltak ki a felületre, hogy könnyű legyen eltalálni akár egérrel vagy akár újjal is (bár akkor ez utóbbi szempont még nem nagyon volt előtérbe helyezve)... az, hogy valami nagy és könnyű eltalálni az egyáltalán nem egy negatívum, és egy ergonómikus felhasználói felület nem úgy néz ki, hogy 8x8-as ikonok és szorosan egymásalá pakolt menük és almenük tengere... én pl kb megjelenése óta használom a win8-at, amennyire csak lehetséges (és nagyon is lehetséges) az új felületen, és amikor visszakényszerülök a desktop felületre valami olyan programba aminek még hagyományos menüpontjai vannak (pl Visual Studio), akkor erősen megküzdök vele néha, hogy eljussak egy 2-3 mélységben lévő almenüben elhelyezkedő menüponthoz... amire ezzel ki akarok lyukadni, hogy lehetséges egérrel pontosan, precízen "célozni", de nem kényelmes... 100000000x kényelmesebb csuklóból odarántani egy öklömnyi gombra...

    szóval nagyon lerövidítve: szebb, jobb, informatívabb, produktívabb (na jó ez talán még jelen pillanatban megkérdőjelezhető de egészen biztos vagyok benne, hogy fognak érkezni komoly funkcionalitással rendelkező office meg photoshop bonyolultságú appok is mert a rendszer "elbírja"), ergonómikusabb, intuitívabb

    ja és akkor az appok esetleges együttműködéséről, "szimbiózisáról" nem is beszéltem ami szintén egy igen erős pont felhasználáskor a hagyományos desktop világ ellenében

  • freelancer

    tag

    válasz virkir #269 üzenetére

    Ezért pénzt kapnak az MS-től.
    (ismerősöm is csinálja, az itteni fórumokon is vannak szép számmal fizetett pozitív marketingesek, én személy szerint hányok tőlük)

    Elösször lőjünk rájuk atomot, aztán valami DURVÁT!

  • oO7

    őstag

    válasz virkir #305 üzenetére

    "Miért szerinted hogyan kéne használnia annak akinek a metros foschok semmit nem adnak hozzá a használhatósághoz?"
    erről beszélek... sehogy... maradjon win7-nél és várja meg az SP1-et vagy a Win9-et...

    "Mondj egy alkalmazást a merto-ról amivel ugyan azt és úgy megtudom csinálni mint a desktop verziójával"
    ilyen nincs és nem is lesz... más logika alapján épülnek fel a metro alkalmazások, így a működésük is különbözik... az első fele még tartható szerintem, hogy ugyanazt/ugyanannyit, de az "ugyanúgy" az ugye te is érzed, hogy nem egy reális elvárás?

    "Az meséld már el miért nehéz felfogni azt az egyszerű tényt, hogy érdemi munkára csak hátráltató tényező a metroUI?"
    én ezt egy pillanatig nem vontam kétségbe... tudom nagyon jól, hogy fejlesztő eszközök, grafikus eszközök, irodai programcsomagok mind-mind csak desktop alkalmazásként érhetőek el egyelőre...

    (#306) tomtyi
    "Nem olyan példát hoz fel direkt, amire ebben a tudathasadásos rendszerben csak desktop lehetőség van, hanem olyan példát, amit emberek tíz-százmilliói használnak most is, és akarnak ezen túl is használni."
    Erősen kétlem, hogy ennyi ember nézne TV-t a gépén, de ha tényleg ekkora igény van rá akkor tuti hamarosan lesz arra is egy metro app és akkor egy problémával kevesebb...

    "Hasonló dolog: ha megnézel egy pénzügyi hírt, ott a brókerek előtt általában 3-4 monitor van, monitoronként 4-6 nyitott oldal."
    Nem hiszem, hogy a brókerek most azonnal ráugranának a dologra, de amúgy egy iciripiciri kreativitással át lehet írni azokat a programokat úgy. hogy a felületüket ne ablakokra osszák fel hanem valami más - akár kényelmesebb - elrendezési logika alapján egy "ablak" (metro app) felületén belül... ez most csak egy példa, még csak nem is biztos, hogy tökéletes megoldás, de azért ez sem megoldhatatlan... ennek ellenére maradnék a gondolat elejénél és arra tippelnék, hogy ők nem fognak első körben nekiugrani a rendszernek :P (mint ahogy jellemzően egyetlen nagy vállalat sem ugrik rá a 0. napon egyetlen új OS vagy szoftververzióra)

    "Miért nem lehet a metroban több, akármennyi ablak? Technikailag nem megoldhatatlan. Csak az MS-ék balfaszok, vagy lassúak, és eddig nem sikerült ezt megcsinálni. Mert igény lenne rá. Több, mint amennyi most van a metrora magára."
    Hidd el, ha tényleg erre lenne igény, akkor gyakorlatilag csináltak volna egy Desktop 2.0-át... de erre pont, hogy megközelítőleg 0 igény van (ami persze ekkora piaci részesedés mellett még mindig hatalmas felhasználószámot jelenthet)...

    (#308) bzoley
    "Ne gratulálj, hanem gondolkozz, mielőtt hülyeségeket irkálsz. Számtalan hasonló példát lehetne még említeni, de nem mindenkinek van kedve, ilyen alpári stílussal szemben, amit páran képviseltek, bármit is írni."
    vs
    "Mióta számít "felhekkelésnek" egy szoftver telepítése? Aminek lehetőségét pl. a Win8-nak is fel kell ajánlania. Tudod, böngészőválasztó.
    Nagyjából ennyire értelmes a többi marhaság is, amit leírtál.
    "
    Beleböfögsz egy 70 hozzászólásos vitába valami olyat aminek megközelítőleg köze nincs a vita témájához vagy ahhoz, amit én írtam és akkor még játszod itt a sértődősdit?

    "Operációs rendszer jelentése, és feladata.
    A metro, és alkalmazásai nem OS, csak egyfajta kiegészítés.
    Metro, és alkalmazásai nélkül az OS-ből még nem lesz Win7.
    "
    Az OS feladata nagyon leegyszerűsítve, hogy futtatókörnyezetet biztosítson az alkalmazások számára...
    Az OS-t nem tudod használni, az alkalmazásokat tudod használni, bár igazából az sem teljesen tiszta, hogy ezzel mit akarsz mondani...
    És igen, metro appok nélkül a Win8-ból nem lesz Win7, de nem is lesz sokkal több se, főleg nem annyival, hogy ha valaki tényleg szigorúan desktop alkalmazásokat akar használni, annak megérje a váltást Win7-ről...

    "Tudod, vannak olyanok, akik láttak már a Win8-on kívül más OS-t is, sőt használták is, és 10-20év után szinte ránézésből meg tudják ítélni, hogy egy-egy újítás előre-, vagy visszalépés."
    Jobban hiszek az MS mérnökeinek, felméréseinek/statisztikáinak, pszichológusainak, dizájnereinek, stb, mint egy IT fórum megmondóemberének... mellesleg onnantól kezdve, hogy vannak akik meg örömmel használják az új felületet, könnyedén levezethetjük, hogy az ezen témában alkotott vélemény erősen szubjektív és akkor már csak addig kéne eljutni, hogy a fikázók ne egetemes igazságként akarják beállítani a saját véleményüket és ez alapján olyan magabiztos jóslatokba menni, hogy a Win8 bukás lesz a Metro miatt meg hasonlók... engem nem az zavar ha valakinek nem tetszik a Win8, hanem az, ha ezt a nemtetszésüket mindenáron másokra is rá akarják erőltetni...

    "Bele sem merek gondolni, mi lenne, ha olyan rohadt jól menne, hogy 4k tévém lenne."
    Nyílt titok, hogy a Metro felület érintőképernyőkre lett első sorban fejlesztve... nagyságrendileg több ember fogja "rendeltetés szerűen" valamilyen táblagépen vagy hagyományos PC-n használni a Win8-at, mint ahányan nekiugranának a rendszerrel egy 70"-os 4K TV-nek...

    "Aki látott, és használt már más OS-t is, és valamennyire igényes is, soha nem fogja megszokni."
    látod... erről beszéltem az előbb...

    "De egy valamit nem ártana megérteni. Arra akarom használni a Win8-at, aminek lennie kell, OS-nek. Amíg nem tudod, mi is egy OS feladata, fölösleges is reklámoznod a metrot."
    Komolyan kezdessz kíváncsivá tenni, hogyszámodra mit jelent az OS...

    "Végül pedig, azt ugye magad sem gondolod ebben a formában ez a jövő. Egyszer próbálnál meg áfát, tb-t bevallani, bérszámfejteni, megtudnád mire nem jó a metro: munkára. Kik fizetnek a Win8-ért? Akik munkára fogják használni.
    Hamarabb kerül a rendszerbe winupdate formájában a böngészőválasztó mellé egy felületválasztó is.
    "
    Nyílván nem ebben a konkrét formában,csiszolgatnak majd még rajta... a Windows 3.1 sem abban a konkrét formában jelentette a jövőt, de így visszatekintve 15-20 év távlatban, mégis egész jól meghatározta az útirányt...
    Kik fizetnek a Win8-ért? Mindenki aki új gépet vesz...
    A "felületválasztó updatet" pedig szerintem ne várd lélegzetvisszatartva, fél lábon, mert nem fog jönni... pont, hogy az esetlegesen még csak desktopon elérhető funkciókat/képességeket is szépen folyamatosan migrálni fogják a metro környezetbe, és a desktop jelentősége fog egyre jobban csökkenni, míg nem egyszercsak eltűnik... hogy ez mikorra fog bekövetkezni az a kérdés... de nekem lenne egy olyan merész tippem, hogy Win9 környékén ha más nem már nagyon jól látható lesz ez a tendencia - merthogy jelen pillanatban még sokan kétségbevonják...

    [ Szerkesztve ]

  • oO7

    őstag

    válasz virkir #311 üzenetére

    "Most akkor belátják a hibájukat vagy nem fogják belátni és megy a kukába a win8?"
    maradjon Win7-nél és várja meg a Win8 SP1-et... mert addigra a Metro is fejlődni fog sokat és esetleg olyan irányba, hogy az általatok felhozott hibákat/hiányosságokat javítják/pótolják...

    "Akkor meg miért várnád el, hogy használják olyanok akiknek alkalmatlan a megszokott feladataikra és azok is lesznek a már sokszor felsorolt kötöttségei miatt?"
    Én ezt nem várom el... viszont ők se várják el egy zsír új rendszertől, hogy minden pontosan marad ugyanúgy ahogy ők megszokták, az újítások közül pedig majd ők megmondják, hogy szerintük mi a jó és mi nem, és csak az általuk jónak tituláltakat kérnék szépen... ez nem így megy... ennyi

    "Vagy nem és a 9-re belátják, hogy erőszakkal nem lehet a piacot megbaccni.
    Nem tudom miért nehéz felfogni, hogy a metroUI alkalmatlan a böngészés, játszadozáson kívül bármire.
    "
    valószínűtlen...

    "Ez a migrálás meg egy érdekes dolog, ha beraknak minden funkciót ami desktopon elérhető minden alkalmazásba és metroUI-n fog futni akkor lényegében kapunk megintcsak egy desktop-ot csak máshogyan fogják nevezni? Vagy hogyis van ez?"
    nem _minden_ funkciót fognak nyílván áthúzni... nem lesznek szabadon mozgó és szabadon méretezhető ablakok... az alkalmazások felülete sem valószínű, hogy akár enyhe hasonlóságot is fog mutatni a jelenlegi desktop alkalmazásokéval... de a funkcionalitást magát azt át lehet emelni, még ha némileg újragondolt formában is...

  • oO7

    őstag

    válasz virkir #315 üzenetére

    az érintésvezérlés nem zár ki az égvilágon semmit, csak kicsit újra kell gondolni a megvalósítást...

    tényleges multitask pedig szerintem nagyon rövidesen meg lesz oldva tetszőleges általános feladatokra is és lehet majd olyan appokat készíteni amik a háttérben renderelnek vagy PI-t számolnak vagy hasonlókat művelnek... ez valóban egy hiányosság, de most első körben az 1.0-ás verzióval nem ez a fajta felhasználás (és felhasználócsoport) a rendszer elsődleges célközönsége... pontosan emiatt hagyták benne a desktop felületet, hogy ha valaki az új rendszert szeretné használni, de vannak "régi" alkalmazásai amiket ilyen-olyan okokból (pl munka) szintén használnia kell, akkor használni tudja azokat is...

    és amúgy igen... te vagy a vásárló... 1 a milliárdból... ha beledöglenek sem fognak tudni olyan rendszert csinálni ami mindenkinek kielégíti az igényeit... olyat tudnak csinálni ami a lehető legtöbb embernek kielégíti az igényeit...

    és nem vagyok fizetett troll :(((
    egyszerűen nekem nagyon bejön a rendszer, és fejlesztőként látom benne a potenciált és általánosságban pedig egy nagyon optimista ember vagyok... ha ezeket összetesszük, akkor könnyen megértheted, hogy miért az az álláspontom ami...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák