Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz #56573440 #23 üzenetére

    Bizonyos vagyok benne, hogy hamar meg fog születni valami Metro-gyilkolós, Start-menü visszarakós inegyenes alkalmazás Win8-ra.

  • =WiNTeR=

    senior tag

    válasz #56573440 #32 üzenetére

    Egy program általában csak egy parancsikont használ, a többi felesleges, ha meg mégis kellenek, akkor pedig tömbösíted őket program vagy valami egyéb szempont szerint. Azt, hogy ez nem automatikus, az igaz, ámbár mivel az újonnan telepített programokat egymás után pakolja be a Metro-ba, így a kijelölést követően egy egérmozdulattal külön tömbe rakhatod őket. Tapipaddal valóban szopóroller a win8 (meg kb minden más is). Keresés közvetlenül a 3 Metro keresőcsoportra: WinKey+W (beállítások), WinKey+F (fájlok).
    A Windows 8 akkor lenne teljesen tablet oprendszer (WindowsRT az), ha nem lenne desktop benne, nem lehetne rá külső programokat telepíteni, stb, egyébként azért kikiáltani tablet-oprendszernek, mert benne van a startscreen? :F
    Az megint más kérdés, hogy elsősorban tabletre lett kitalálva a metro, desktopra pedig a desktop rész, de az egyik nem zárja ki a másikat.

    [ Szerkesztve ]

    "I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

  • kispx

    addikt

    válasz #56573440 #41 üzenetére

    Mert "modern", "letiltusztultabb", "jobb" start menüt kapsz és az "ócskát" ki kell dobni.
    Pedig az MS valamilyen sztatisztikával kimutatta, hogy az emberek a start menüt már nem használják, de a Win8-as topicban ment a sírás, hogy nincs start menü. Egyébbként idáig csak marketinges dumát hallottam az új start menü mellett való érvelésként, semmi olyat amivel a munka gyorsabbá/hatékonyabbá válik

    Egyébbként személyes észrevételek:
    A kezdőképernyő/metros alkalmazások semmilyen plusz dolgot nem ad amiért érdemes használni. (Ki lehet vele váltani gadgetes, tálcás alkalmazásokkal).
    Ha a modern uit kivesszük, akkor nincs látványos újdonságok, csak optimalizációk, meg egy-két feature (Ilyen felállás mellett nem tudtnák reklámozni/eladni a Win8-at)
    Baromira idegesítő, hogy amikor minden szoftver felrakok, akkor min. 10 percet a kezdőképernyő igazításával kell töltenem, mert a "letisztult" képernyő átláthatattlan teleszemetelt ikonhalmazzá vált.

  • =WiNTeR=

    senior tag

    válasz #56573440 #41 üzenetére

    Tagadhatatlan, hogy néhol több kattintást igényel a startscreen. A keresési rész szétbontását beállításokra, alkalmazásokra, fájlokra nekem se tetszik, jobb lenne, ha olyan lenne, mint a 7-ben, azaz mindenre egyszerre keres, ebben is igazat adok (gyorsbillentyűket előszeretettel használom).
    A régi startmenüt szinte sosem használtam, ami kellett , azt startorb+gépeléssel intéztem, nem rendezgettem, csoportosítottam a startmenüben lévőket, elvégre néhány tucat program után káosz volt. Ugyanez igaz a metro-ra is, csakhogy míg a startmenüben többrétegesen kellett néhány pixel vastagságú menükben turkálnom (sose tettem), addig a metro relatíve nagy csempéi magabiztosabb / gyorsabb navigálást tesznek lehetővé (legalábbis fullhd-ban, 22" környékén). Igazából a startmenüt egy másodlagos dekstopként használom, ahol a gyakrant használt programok csempéi vannak letűzve, meg még az időjárás, SkyDrive, stb, a klasszikus asztal pedig, hát, inkább nevezzük elektronikus szemétdombnak, ahol kb 5 parancsikon, és egy rakás fájl van. :)
    Igen, vannak hátrányai a Windows 8 új felületének, azonban még ezen az "áron" is inkább a Win8-at választom az előnyei miatt: például gyorsabb bekapcsolás / leállás, jobb erőforrásmenedzsment, built-in ISO mount, jóféle taskbar, új fájlműveleti felület, IE10 /utóbbi lesz win7-re is elvileg/.

    #virkir: Most komolyan többszáz parancsikont használva egérrel végigkattintgatva bányászod elő a szükséges programot, ahelyett, hogy begépelnéd az első néhány karakterét? Egyáltalán nem akarok beleszólni, csupán ez szerintem lassabb, mint keresőt haszálni. Ha nagyon ragaszkodsz a startmenühöz, akkor tényleg jobb, ha maradsz a win7-nél, vagy szedj le valami startmenüt visszarakó progit a 8-ra. Az pedig, hogy ocsmány, igencsak szubjektív.

    [ Szerkesztve ]

    "I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

  • =WiNTeR=

    senior tag

    válasz #56573440 #50 üzenetére

    Igazat megvallva, nem használok olyan rengeteg sok programot, az általad vázolt helyzetben tényleg defektes a win8 metro-ja, remélhetőleg változni fog a későbbiekben (legkésőbb ~2015-ben, amikor kijön a Windows 9).
    (Egyébként most nézem, hogy a Win8 is automatán csoportosítja a programok parancsikonjait a metro-ban is (akárcsak a Win7-ben), csakhogy nem így rakja ki a startscreen-re, de a minden-alkalmazás menüben már így, csoportosítva rendezi őket.)

    "I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

Új hozzászólás Aktív témák