Új hozzászólás Aktív témák

  • oO7

    őstag

    válasz bzoley #300 üzenetére

    ha sikerült volna eljutnod a mondat második feléig, akkor rájöttél volna, hogy baromira nem konkrétan a firefox telepítésén van a hangsúly, hanem a desktop alkalmazásokhoz való ragaszkodáson az amúgy ottlévő, beépített out-of-the-box elérhető metro appok ellenében...

  • bzoley

    veterán

    válasz oO7 #301 üzenetére

    Nem kell magyarázkodni. Miért fáj neked, ha valaki nem azokat az alkalmazásokat szereti, amiket te? Adnál tippet, hogy kéne Metro alatt pl. böngészni, hogy azért fél képernyőn a tévét is lássam? És ha már fél képernyő, akkor már nem mindegy, hogy ablakos, vagy vakablakos az alkalmazás?

    [ Szerkesztve ]

  • oO7

    őstag

    válasz bzoley #302 üzenetére

    nem magyarázkodtam...
    mellesleg engedd meg, hogy gratuláljak, hogy felhozol egy olyan példát amiről nagyon jól tudod, hogy nem lehet megoldani a desktop kikerülése nélkül (mivel maga a TV néző szoftver egy desktop alkalmazás)... egy sima videót vagy streamet pl probléma nélkül tudsz nézni a video appal valami más (pl böngésző) mellett a metro felületen is... mondjuk nem fele-fele arányban, de legalább nem lesz használhatatlan méretre összenyomorgatva a böngésző...
    ha már úgyis futtatnod kell egy desktop alkalmazást, akkor max ilyen vékony snapped nézetben tudsz mellette egy metro alkalmazást futtatni, abban meg mondjuk böngészni nem lesz kellemes, szóval ilyen esetben persze, valszeg végül én is azt javasolnám, hogy ha ilyen speciális igényeid vannak, akkor használd a desktop felületet és játszadozz el az ablakméretezéssel...

  • oO7

    őstag

    válasz bzoley #302 üzenetére

    amúgy nem az fáj nekem, ha valaki "nem azokat az alkalmazásokat szereti amiket én", hanem az amikor valaki leszedi a Windows 8-at, Windows 7-ként akarja használni az újítások 100%-os eliminálásával ("metros förmedvény eltűntetése, startgomb visszahekkelése" illetve a korábban említett - sokszor indokolatlan - kötődés a desktop alkalmazásokhoz), majd bejön a fórumra sírni amikor ez nyilvánvalóan nem sikerül neki és a felületek közti váltogatás miatt esetleg egy fura, vegyes, már-már kellemetlen felhasználói élményt kap eredményül...
    persze nem azt mondom, hogy a metro felületen túl a win8 egyenlő a win7-tel, de fel kell fogni és megérteni, hogy a Microsoft az ÚJ OS-ével ilyen irányba mozdult el... ha nem tetszik, nem kell használni, senki nem kényszerít rá... ez nem egy service pack vagy ilyesmi, amit az ember akarva-akaratlanul megkap...

  • virkir

    veterán

    válasz oO7 #304 üzenetére

    Windows 8-at, Windows 7-ként akarja használni az újítások 100%-os eliminálásával
    Miért szerinted hogyan kéne használnia annak akinek a metros foschok semmit nem adnak hozzá a használhatósághoz?
    sokszor indokolatlan - kötődés a desktop alkalmazásokhoz
    Mondj egy alkalmazást a merto-ról amivel ugyan azt és úgy megtudom csinálni mint a desktop verziójával.
    Az meséld már el miért nehéz felfogni azt az egyszerű tényt, hogy érdemi munkára csak hátráltató tényező a metroUI?

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • #40553216

    törölt tag

    válasz NZKK #298 üzenetére

    "pont ezért abszolút rossz példa."
    Mondjuk idézhetnél olyan hsz-t tőlem, ahol a tartalmat (a motorháztető alattit) kritizáltam, és máris bocsánatot kérek.

    "A vista részben azért volt bukás mert nagy volt a hardverigénye."
    Nem. A Vista azért volt bukás, mert kijött a 7. Amíg nem jött ki, addig a Vista siker volt. Az MS szerint is, és az MS véleményét szajkózók szerint is. ;)

    BTW nekem pont a Vista behozta újdonságokkal nem volt bajom, az UAC-vel pl. Persze, a hw igény az is betett. Meg "némi" kompatibilitási és driver probléma.

    (#297) oO7
    Én mindezeket nem teszem. Egyszerűen próbálok megbarátkozni a rendszerrel, de nem megy. Amiket leírtam, azok tapasztalat miatti sirámok: korlátolt, más, rossz, nem logikus működés.

    (#301) oO7
    "a desktop alkalmazásokhoz való ragaszkodáson az amúgy ottlévő, beépített out-of-the-box elérhető metro appok ellenében..."
    Pont a lehető legrosszabb érvvel próbálsz érvelni. A böngészőknél éppen nagyon-nagyon korlátolt tudású az out-of-box IE. Olyannyira, hogy külön "menü"pont van: "meg akarja nyitni desktopon?" szöveggel. Mert pont az IE-n kussol el a youtube, ha a háttérbe rakod.

    (#303) oO7
    Valahogy furcsán gondolkozol.
    "mellesleg engedd meg, hogy gratuláljak, hogy felhozol egy olyan példát amiről nagyon jól tudod, hogy nem lehet megoldani a desktop kikerülése nélkül (mivel maga a TV néző szoftver egy desktop alkalmazás)..."
    Nem olyan példát hoz fel direkt, amire ebben a tudathasadásos rendszerben csak desktop lehetőség van, hanem olyan példát, amit emberek tíz-százmilliói használnak most is, és akarnak ezen túl is használni. Hasonló dolog: ha megnézel egy pénzügyi hírt, ott a brókerek előtt általában 3-4 monitor van, monitoronként 4-6 nyitott oldal. Szerinted ők mennyire ugranak majd rá a Win 8 metrora? És az összes, egyszerre egy alkalmazásnál többet használók? Na ezért kérdezem: miért kell egy ilyen tudathasadásos rendszer? Miért nem lehet a metroban több, akármennyi ablak? Technikailag nem megoldhatatlan. Csak az MS-ék balfaszok, vagy lassúak, és eddig nem sikerült ezt megcsinálni. Mert igény lenne rá. Több, mint amennyi most van a metrora magára.

  • magicbox

    senior tag

    Élmény olvasni ezt a vitát. Remélem folytatjátok.

    iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

  • bzoley

    veterán

    válasz oO7 #303 üzenetére

    "engedd meg, hogy gratuláljak, hogy felhozol egy olyan példát amiről nagyon jól tudod, hogy nem lehet megoldani a desktop kikerülése nélkül "
    Ne gratulálj, hanem gondolkozz, mielőtt hülyeségeket irkálsz. Számtalan hasonló példát lehetne még említeni, de nem mindenkinek van kedve, ilyen alpári stílussal szemben, amit páran képviseltek, bármit is írni. Azonkívül fölösleges is, mert úgyis csak az elcsépelt, tudatlanságot tükröző soraitokat ismételgetitek.
    Próbáld a következő pár dolgot összerakni, és akkor talán rájössz, mások miért vannak más véleményen.
    Operációs rendszer jelentése, és feladata.
    A metro, és alkalmazásai nem OS, csak egyfajta kiegészítés.
    Metro, és alkalmazásai nélkül az OS-ből még nem lesz Win7.

    Sokan abban a tévhitben éltek, hogy a metro maga az OS, és akinek nem tetszik használjon Win7-et. Én ilyen kijelentéssel nem nevettetném ki magam, de ilyet jellemzően csak azok írnak, akik végképp nem tudnak semmi értelmeset írni, de a kényszer megvan.
    Tudod, vannak olyanok, akik láttak már a Win8-on kívül más OS-t is, sőt használták is, és 10-20év után szinte ránézésből meg tudják ítélni, hogy egy-egy újítás előre-, vagy visszalépés. Egy újítás saját magát adja el, ha az valóban előre mutat, és segíti a felhasználó munkáját, nem kell reklámozni sem. Ha visszalépést mutat, fölösleges erölködni. Minden esetre nem néhány lelkes hittérítő fog meggyőzni azzal, hogy márpedig én idióta vagyok, hogy nem vagyok hajlandó színes kockák előtt vigyorogni, és egyszerre csak egy alkalmazást használni.
    Bele sem merek gondolni, mi lenne, ha olyan rohadt jól menne, hogy 4k tévém lenne. Szégyelném magam, hogy nekem egyszerre akár tíz alkalmazás is elfér a képernyőn.
    "...egy sima videót vagy streamet pl probléma nélkül tudsz nézni a video appal..."
    Nem gondolod, hogy ki fogom dobni a media playeremet, mert adtak az OS mellé egy valamilyen, valószínűleg lényegesen butább lejátszót. A fél képernyő problémájáról nem is beszélve. A tudatlanok ilyenkor előveszik a nem fogékony az újításra, meg megszokás kártyákat, ami ellen sajnos csak a minőség, rugalmasság, kényelem lapokat tudom felmutatni.
    Írtad, hogy bárki megszokja a metrot tíz perc alatt(vagy valami hasonlót). Tudok hasonlót. Aki látott, és használt már más OS-t is, és valamennyire igényes is, soha nem fogja megszokni. Elég kevesen tudnak itt annyi üzemórát felmutatni Win8-cal, mint amennyit pl. én is eltöltöttem vele, a metron kívül fellelhető hülyeségeket, butításokat aránylag elviselem, megszoktam(megérteni, megbocsájtani nem fogom), aránylag jól használható, bár számtalan hibája van. De egy valamit nem ártana megérteni. Arra akarom használni a Win8-at, aminek lennie kell, OS-nek. Amíg nem tudod, mi is egy OS feladata, fölösleges is reklámoznod a metrot.
    Végül pedig, azt ugye magad sem gondolod ebben a formában ez a jövő. Egyszer próbálnál meg áfát, tb-t bevallani, bérszámfejteni, megtudnád mire nem jó a metro: munkára. Kik fizetnek a Win8-ért? Akik munkára fogják használni.
    Hamarabb kerül a rendszerbe winupdate formájában a böngészőválasztó mellé egy felületválasztó is.

  • oO7

    őstag

    válasz virkir #305 üzenetére

    "Miért szerinted hogyan kéne használnia annak akinek a metros foschok semmit nem adnak hozzá a használhatósághoz?"
    erről beszélek... sehogy... maradjon win7-nél és várja meg az SP1-et vagy a Win9-et...

    "Mondj egy alkalmazást a merto-ról amivel ugyan azt és úgy megtudom csinálni mint a desktop verziójával"
    ilyen nincs és nem is lesz... más logika alapján épülnek fel a metro alkalmazások, így a működésük is különbözik... az első fele még tartható szerintem, hogy ugyanazt/ugyanannyit, de az "ugyanúgy" az ugye te is érzed, hogy nem egy reális elvárás?

    "Az meséld már el miért nehéz felfogni azt az egyszerű tényt, hogy érdemi munkára csak hátráltató tényező a metroUI?"
    én ezt egy pillanatig nem vontam kétségbe... tudom nagyon jól, hogy fejlesztő eszközök, grafikus eszközök, irodai programcsomagok mind-mind csak desktop alkalmazásként érhetőek el egyelőre...

    (#306) tomtyi
    "Nem olyan példát hoz fel direkt, amire ebben a tudathasadásos rendszerben csak desktop lehetőség van, hanem olyan példát, amit emberek tíz-százmilliói használnak most is, és akarnak ezen túl is használni."
    Erősen kétlem, hogy ennyi ember nézne TV-t a gépén, de ha tényleg ekkora igény van rá akkor tuti hamarosan lesz arra is egy metro app és akkor egy problémával kevesebb...

    "Hasonló dolog: ha megnézel egy pénzügyi hírt, ott a brókerek előtt általában 3-4 monitor van, monitoronként 4-6 nyitott oldal."
    Nem hiszem, hogy a brókerek most azonnal ráugranának a dologra, de amúgy egy iciripiciri kreativitással át lehet írni azokat a programokat úgy. hogy a felületüket ne ablakokra osszák fel hanem valami más - akár kényelmesebb - elrendezési logika alapján egy "ablak" (metro app) felületén belül... ez most csak egy példa, még csak nem is biztos, hogy tökéletes megoldás, de azért ez sem megoldhatatlan... ennek ellenére maradnék a gondolat elejénél és arra tippelnék, hogy ők nem fognak első körben nekiugrani a rendszernek :P (mint ahogy jellemzően egyetlen nagy vállalat sem ugrik rá a 0. napon egyetlen új OS vagy szoftververzióra)

    "Miért nem lehet a metroban több, akármennyi ablak? Technikailag nem megoldhatatlan. Csak az MS-ék balfaszok, vagy lassúak, és eddig nem sikerült ezt megcsinálni. Mert igény lenne rá. Több, mint amennyi most van a metrora magára."
    Hidd el, ha tényleg erre lenne igény, akkor gyakorlatilag csináltak volna egy Desktop 2.0-át... de erre pont, hogy megközelítőleg 0 igény van (ami persze ekkora piaci részesedés mellett még mindig hatalmas felhasználószámot jelenthet)...

    (#308) bzoley
    "Ne gratulálj, hanem gondolkozz, mielőtt hülyeségeket irkálsz. Számtalan hasonló példát lehetne még említeni, de nem mindenkinek van kedve, ilyen alpári stílussal szemben, amit páran képviseltek, bármit is írni."
    vs
    "Mióta számít "felhekkelésnek" egy szoftver telepítése? Aminek lehetőségét pl. a Win8-nak is fel kell ajánlania. Tudod, böngészőválasztó.
    Nagyjából ennyire értelmes a többi marhaság is, amit leírtál.
    "
    Beleböfögsz egy 70 hozzászólásos vitába valami olyat aminek megközelítőleg köze nincs a vita témájához vagy ahhoz, amit én írtam és akkor még játszod itt a sértődősdit?

    "Operációs rendszer jelentése, és feladata.
    A metro, és alkalmazásai nem OS, csak egyfajta kiegészítés.
    Metro, és alkalmazásai nélkül az OS-ből még nem lesz Win7.
    "
    Az OS feladata nagyon leegyszerűsítve, hogy futtatókörnyezetet biztosítson az alkalmazások számára...
    Az OS-t nem tudod használni, az alkalmazásokat tudod használni, bár igazából az sem teljesen tiszta, hogy ezzel mit akarsz mondani...
    És igen, metro appok nélkül a Win8-ból nem lesz Win7, de nem is lesz sokkal több se, főleg nem annyival, hogy ha valaki tényleg szigorúan desktop alkalmazásokat akar használni, annak megérje a váltást Win7-ről...

    "Tudod, vannak olyanok, akik láttak már a Win8-on kívül más OS-t is, sőt használták is, és 10-20év után szinte ránézésből meg tudják ítélni, hogy egy-egy újítás előre-, vagy visszalépés."
    Jobban hiszek az MS mérnökeinek, felméréseinek/statisztikáinak, pszichológusainak, dizájnereinek, stb, mint egy IT fórum megmondóemberének... mellesleg onnantól kezdve, hogy vannak akik meg örömmel használják az új felületet, könnyedén levezethetjük, hogy az ezen témában alkotott vélemény erősen szubjektív és akkor már csak addig kéne eljutni, hogy a fikázók ne egetemes igazságként akarják beállítani a saját véleményüket és ez alapján olyan magabiztos jóslatokba menni, hogy a Win8 bukás lesz a Metro miatt meg hasonlók... engem nem az zavar ha valakinek nem tetszik a Win8, hanem az, ha ezt a nemtetszésüket mindenáron másokra is rá akarják erőltetni...

    "Bele sem merek gondolni, mi lenne, ha olyan rohadt jól menne, hogy 4k tévém lenne."
    Nyílt titok, hogy a Metro felület érintőképernyőkre lett első sorban fejlesztve... nagyságrendileg több ember fogja "rendeltetés szerűen" valamilyen táblagépen vagy hagyományos PC-n használni a Win8-at, mint ahányan nekiugranának a rendszerrel egy 70"-os 4K TV-nek...

    "Aki látott, és használt már más OS-t is, és valamennyire igényes is, soha nem fogja megszokni."
    látod... erről beszéltem az előbb...

    "De egy valamit nem ártana megérteni. Arra akarom használni a Win8-at, aminek lennie kell, OS-nek. Amíg nem tudod, mi is egy OS feladata, fölösleges is reklámoznod a metrot."
    Komolyan kezdessz kíváncsivá tenni, hogyszámodra mit jelent az OS...

    "Végül pedig, azt ugye magad sem gondolod ebben a formában ez a jövő. Egyszer próbálnál meg áfát, tb-t bevallani, bérszámfejteni, megtudnád mire nem jó a metro: munkára. Kik fizetnek a Win8-ért? Akik munkára fogják használni.
    Hamarabb kerül a rendszerbe winupdate formájában a böngészőválasztó mellé egy felületválasztó is.
    "
    Nyílván nem ebben a konkrét formában,csiszolgatnak majd még rajta... a Windows 3.1 sem abban a konkrét formában jelentette a jövőt, de így visszatekintve 15-20 év távlatban, mégis egész jól meghatározta az útirányt...
    Kik fizetnek a Win8-ért? Mindenki aki új gépet vesz...
    A "felületválasztó updatet" pedig szerintem ne várd lélegzetvisszatartva, fél lábon, mert nem fog jönni... pont, hogy az esetlegesen még csak desktopon elérhető funkciókat/képességeket is szépen folyamatosan migrálni fogják a metro környezetbe, és a desktop jelentősége fog egyre jobban csökkenni, míg nem egyszercsak eltűnik... hogy ez mikorra fog bekövetkezni az a kérdés... de nekem lenne egy olyan merész tippem, hogy Win9 környékén ha más nem már nagyon jól látható lesz ez a tendencia - merthogy jelen pillanatban még sokan kétségbevonják...

    [ Szerkesztve ]

  • kispx

    addikt

    válasz oO7 #309 üzenetére

    "Nem hiszem, hogy a brókerek most azonnal ráugranának a dologra, de amúgy egy iciripiciri kreativitással át lehet írni azokat a programokat úgy. hogy a felületüket ne ablakokra osszák fel hanem valami más - akár kényelmesebb - elrendezési logika alapján egy "ablak" (metro app) felületén belül..."

    Egy már meglévő rendszer átírása metrora nem kevés összeget fog felemészteni, amit a brókerek (és a többiek) nem fognak kifizetni csak azért mert ne normál desktopon dolgozzanak hanem metron. Semmilyen előnye nincs a metronak, ami egy ilyen összeget megér.

    "Hidd el, ha tényleg erre lenne igény, akkor gyakorlatilag csináltak volna egy Desktop 2.0-át... de erre pont, hogy megközelítőleg 0 igény van"
    Igény van rá. Lásd: egyik ok amiért sokan fikázzák a Win8-at.

    "jobban hiszek az MS mérnökeinek, felméréseinek/statisztikáinak, pszichológusainak, dizájnereinek,"
    Elvégre kizárólag csak ők fogják használni a rendszert, és még véletlenül sem az átlagember.

    "és a desktop jelentősége fog egyre jobban csökkenni, "
    Kíváncsi vagyok a Visual Studio, PS, és az enterprise rendszerek hogyan fognak futni kényelmesen a metron.

    "Win9 környékén ha más nem már nagyon jól látható lesz ez a tendencia"
    Indok? Vagy ez csak egy jóslat?

    [ Szerkesztve ]

  • virkir

    veterán

    válasz oO7 #309 üzenetére

    Jézusom.
    És még te rakod be magadnak azt az aláírást. Remélem Redmond-ban nem ilyen hozzáállásúak a fejlesztők.
    Legalább következetes lennél a hüjjeségekkel.
    maradjon win7-nél és várja meg az SP1-et
    A "felületválasztó updatet" pedig szerintem ne várd lélegzetvisszatartva, fél lábon, mert nem fog jönni.
    Most akkor belátják a hibájukat vagy nem fogják belátni és megy a kukába a win8?

    "Mondj egy alkalmazást a merto-ról amivel ugyan azt és úgy megtudom csinálni mint a desktop verziójával"
    ilyen nincs és nem is lesz... más logika alapján épülnek fel a metro alkalmazások, így a működésük is különbözik...

    Akkor meg miért várnád el, hogy használják olyanok akiknek alkalmatlan a megszokott feladataikra és azok is lesznek a már sokszor felsorolt kötöttségei miatt?

    fejlesztő eszközök, grafikus eszközök, irodai programcsomagok mind-mind csak desktop alkalmazásként érhetőek el egyelőre...
    Na majd szólj ha egy abev, CAD, PS, meg hasonlók megjelennek metro-ra. Szerintem te se állj féllábra mer combig belep a por mire ilyesmi megtörténik.

    Komolyan kezdessz kíváncsivá tenni, hogyszámodra mit jelent az OS...
    Ha ezt még definiálni kell számodra akkor tényleg veled van a gond.

    És ha még mindig nehéz lenne felfogni leírom sokadjára.
    Én személy szerint és még sokan mások akarnám élvezni azokat az újításokat amik megjelentek a win8-ban de a metroUI hátránya nélkül.
    Namost a választhatatlan GUI ezt nem teszi lehetővé és itt a hiba.

    Ez még lemaradt.
    pont, hogy az esetlegesen még csak desktopon elérhető funkciókat/képességeket is szépen folyamatosan migrálni fogják a metro környezetbe, és a desktop jelentősége fog egyre jobban csökkenni, míg nem egyszercsak eltűnik...
    Vagy nem és a 9-re belátják, hogy erőszakkal nem lehet a piacot megbaccni.
    Nem tudom miért nehéz felfogni, hogy a metroUI alkalmatlan a böngészés, játszadozáson kívül bármire.
    Ez a migrálás meg egy érdekes dolog, ha beraknak minden funkciót ami desktopon elérhető minden alkalmazásba és metroUI-n fog futni akkor lényegében kapunk megintcsak egy desktop-ot csak máshogyan fogják nevezni? Vagy hogyis van ez?

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • oO7

    őstag

    válasz kispx #310 üzenetére

    "Egy már meglévő rendszer átírása metrora nem kevés összeget fog felemészteni, amit a brókerek (és a többiek) nem fognak kifizetni csak azért mert ne normál desktopon dolgozzanak hanem metron. Semmilyen előnye nincs a metronak, ami egy ilyen összeget megér."
    ha nem lesz más, akkor kénytelenek lesznek... bár még ma is léteznek DOS-os alkalmazások :P

    "Igény van rá. Lásd: egyik ok amiért sokan fikázzák a Win8-at"
    ...IT fórumokon az early-adopterek... neeeeemhiszem, hogy ebből a felhasználótáborból messzemenő következtetéseket kellene levonni a rendszer használhatóságáról... ez a Windows most nem az enterprise meg poweruser csoportokat részesíti előnyben hanem a konzumereket (szép magyar szó) avagy átlagfelhasználókat... azok pedig jó eséllyel imádni fogák a szép, szines, animált, dizájnos, könnyen kezelhető felületet... de 1-2 hónap múlva már úgyis lehet mindenféle felmérések eredményét olvasgatni, hogy mennyire jot ez be a tényleges nagyközönségnek...

    "Elvégre kizárólag csak ők fogják használni a rendszert, és még véletlenül sem az átlagember."
    jobb rálátásuk van arra, hogy mire van szüksége az átlagembereknek, mint az átlagembereknek...

    "Kíváncsi vagyok a Visual Studio, PS, és az enterprise rendszerek hogyan fognak futni kényelmesen a metron."
    én is... de abszolút nem tartom lehetetlennek... pl az Office 2013-al egy egész jó betekintést fogunk kapni abba, hogy az MS hogyan képzeli el az ilyen komplex alkalmazások touch-friendly-vé tételét avagy Metro-sítását...

    ""Win9 környékén ha más nem már nagyon jól látható lesz ez a tendencia"
    Indok? Vagy ez csak egy jóslat?
    "
    [...] de nekem lenne egy olyan merész tippem [...]

  • oO7

    őstag

    válasz virkir #311 üzenetére

    "Most akkor belátják a hibájukat vagy nem fogják belátni és megy a kukába a win8?"
    maradjon Win7-nél és várja meg a Win8 SP1-et... mert addigra a Metro is fejlődni fog sokat és esetleg olyan irányba, hogy az általatok felhozott hibákat/hiányosságokat javítják/pótolják...

    "Akkor meg miért várnád el, hogy használják olyanok akiknek alkalmatlan a megszokott feladataikra és azok is lesznek a már sokszor felsorolt kötöttségei miatt?"
    Én ezt nem várom el... viszont ők se várják el egy zsír új rendszertől, hogy minden pontosan marad ugyanúgy ahogy ők megszokták, az újítások közül pedig majd ők megmondják, hogy szerintük mi a jó és mi nem, és csak az általuk jónak tituláltakat kérnék szépen... ez nem így megy... ennyi

    "Vagy nem és a 9-re belátják, hogy erőszakkal nem lehet a piacot megbaccni.
    Nem tudom miért nehéz felfogni, hogy a metroUI alkalmatlan a böngészés, játszadozáson kívül bármire.
    "
    valószínűtlen...

    "Ez a migrálás meg egy érdekes dolog, ha beraknak minden funkciót ami desktopon elérhető minden alkalmazásba és metroUI-n fog futni akkor lényegében kapunk megintcsak egy desktop-ot csak máshogyan fogják nevezni? Vagy hogyis van ez?"
    nem _minden_ funkciót fognak nyílván áthúzni... nem lesznek szabadon mozgó és szabadon méretezhető ablakok... az alkalmazások felülete sem valószínű, hogy akár enyhe hasonlóságot is fog mutatni a jelenlegi desktop alkalmazásokéval... de a funkcionalitást magát azt át lehet emelni, még ha némileg újragondolt formában is...

  • kispx

    addikt

    válasz oO7 #312 üzenetére

    Nem lesznek rá kényszerülve, mert a mai napig használnak DOS-os Win98-os rendszereket és nem érdekli őket, hogy elavultak, nincs rá támogatás, ... stb.

    1-2 két holnap múlva még kár felméréseket olvasni, mert a rajt az valószínűleg elég szép lesz. De a kérdés az, hogy a szép startból szép folytatás lesz-e.

    "jobb rálátásuk van arra, hogy mire van szüksége az átlagembereknek, mint az átlagembereknek..."
    De az átlagemberé az utolsó szó... :)

  • virkir

    veterán

    válasz oO7 #313 üzenetére

    Te most tényleg fejlesztő vagy vagy csak nagyzolás az aláírásod.
    Szerintem az utóbbi lehet mert ekkora marhaságokat még laikusként sem vagyok képes megfogalmazni.

    mert addigra a Metro is fejlődni fog sokat és esetleg olyan irányba, hogy az általatok felhozott hibákat/hiányosságokat javítják/pótolják...
    Mivel a metroUi elsősorban az érintésvezérelt készülékekre, elsődlegesen tabletekre lett kitalálva azok korlátai miatt a büdös életben nem lehet olyan funkciógazdagságot adni a rendszernek mint a desktop-on. A tényleges multitask hiánya alapból kizár egy rakás ficsőrt ami desktopon megoldott, a kézzel vezérlés meg a maradékot.

    az újítások közül pedig majd ők megmondják, hogy szerintük mi a jó és mi nem, és csak az általuk jónak tituláltakat kérnék szépen... ez nem így megy... ennyi
    Tudod találkoztunk már ha nem ismernél meg. Én vagyok a VÁSÁRLÓ vazze. Olyat adj nekem ami kell ne olyat amit te gondolod, hogy nekem kell. Jóóóó reggelt.

    Szerintem én itt befejeztem abszolút felesleges egy fizetett trollal megpróbálni vitatkozni.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • oO7

    őstag

    válasz virkir #315 üzenetére

    az érintésvezérlés nem zár ki az égvilágon semmit, csak kicsit újra kell gondolni a megvalósítást...

    tényleges multitask pedig szerintem nagyon rövidesen meg lesz oldva tetszőleges általános feladatokra is és lehet majd olyan appokat készíteni amik a háttérben renderelnek vagy PI-t számolnak vagy hasonlókat művelnek... ez valóban egy hiányosság, de most első körben az 1.0-ás verzióval nem ez a fajta felhasználás (és felhasználócsoport) a rendszer elsődleges célközönsége... pontosan emiatt hagyták benne a desktop felületet, hogy ha valaki az új rendszert szeretné használni, de vannak "régi" alkalmazásai amiket ilyen-olyan okokból (pl munka) szintén használnia kell, akkor használni tudja azokat is...

    és amúgy igen... te vagy a vásárló... 1 a milliárdból... ha beledöglenek sem fognak tudni olyan rendszert csinálni ami mindenkinek kielégíti az igényeit... olyat tudnak csinálni ami a lehető legtöbb embernek kielégíti az igényeit...

    és nem vagyok fizetett troll :(((
    egyszerűen nekem nagyon bejön a rendszer, és fejlesztőként látom benne a potenciált és általánosságban pedig egy nagyon optimista ember vagyok... ha ezeket összetesszük, akkor könnyen megértheted, hogy miért az az álláspontom ami...

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz oO7 #309 üzenetére

    Egyrészt kispx megválaszolta jórészét, másrészt miért a júzereknek kell az egész munkamenetüket az MS által erőltetett formához igazítaniuk. Miért nem az MS kérdezi az igényeket, és alkalmazkodik hozzá? Éppen a céges júzerek adják (adták?) az MS bevételeinek messze többségét.

    De te most meg tudod csinálni, hogy 4 részre felosztod az IE egyetlen látható ablakát? Ha már ez a mindenre jó (persze, hogy nem igaz) difót böngésző?

    "jellemzően egyetlen nagy vállalat sem ugrik rá a 0. napon egyetlen új OS vagy szoftververzióra"
    A Vista pont ezért volt bukás. Mert nem ugrottak rá. Így lesz a 8-cal is. Amúgy ezt érezheti az MS is, emiatt lehet a nagy kedvezményes OS-vásár.

    "Hidd el, ha tényleg erre lenne igény, akkor gyakorlatilag csináltak volna egy Desktop 2.0-át..."
    Őőőőő, nem hiszem.

    "de erre pont, hogy megközelítőleg 0 igény van"
    Úgy gondolod?
    Hogy áll pl. a fájlmásolás? Van már saját beépített kéttabos fájlkezelő? Mert igény lenne rá, kb. a DOS kezdetek óta. Az MS meg magasról tett erre az igényre. A Windows 8-ban sincs, sőt, a metro ui-n még másolni sem tudsz fájlokat. A Norton Commander léte, népszerűsége és leszármazottai szép száma 1986 óta bizonyítják az igényt. Szóval mikor is fejleszt ilyet az MS? Mikor is kíváncsi az igényekre?

    Improving our file management basics: copy, move, rename, and delete
    "Copying, moving, renaming, and deleting are far and away the most heavily used features within Windows Explorer, representing 50% of total command usage (based on Windows 7 telemetry data)."

    "ami persze ekkora piaci részesedés mellett még mindig hatalmas felhasználószámot jelenthet"
    Vegyünk mondjuk 1,5 milliárd júzert. Ennek 0,3%-a 4,5 millió. Ennél sokkal több júzer gépén van Total Commander, most is. Vagy sokkal több gépen van még IE6.

  • bzoley

    veterán

    válasz #40553216 #317 üzenetére

    "Az MS meg magasról tett erre az igényre."
    Azt azért nem mondhatod, hogy nem is foglalkoztak a témával. Sikeresen lebeszélték Ghisler-t a Windows Commander név használatáról. Mi ez, ha nem eredmény? :)

  • oO7

    őstag

    válasz #40553216 #317 üzenetére

    "másrészt miért a júzereknek kell az egész munkamenetüket az MS által erőltetett formához igazítaniuk"
    nem _kell_... senki nem kényszeríti őket

    "De te most meg tudod csinálni, hogy 4 részre felosztod az IE egyetlen látható ablakát?"
    nem, de ha erre valóban ekkora igény van, akkor majd a Firefox vagy a Chrome metro-s verziója megoldja...

    "Így lesz a 8-cal is. Amúgy ezt érezheti az MS is, emiatt lehet a nagy kedvezményes OS-vásár."
    várd ki a végét, hogy mekkora bukás is lesz a win8... amúgy minden OS váltásnál csinálnak ilyen vagy ehhez hasonló upgrade-kedvezményeket...

    a fájlkezelés és a fájlrendszer elérésének koncepciója erősen megváltozott itt a win8-ban és jellemzően - persze belátom, ez nem minden esetben megoldás de általában az - nem egy fájlkezelő segítségével közelíted meg a fájlokat, hogy aztán megnyisd a fájlt a megfelelő programban, hanem elindítassz egy appot ami valami egyedi, releváns formában fogja a hozzá tartozó fájlokat felsorolni neked... ez egy koncepció, ami nem feltétlenül fedi a tényleges felhasználást, de legjobb tudomásom szerint valami ilyesmi lenne az elképzelés... pl a zenéket sem fájlokként látod mappákban hanem a zenelejátszó programmal albumokat meg előadókat meg zenei stílusokat látsz, vagy képeket sem fájlként böngészed hanem fényképalbumokként és lehetne meg folytatni... pl emailek is valahol "mélyen" fájlként materializálódnak a vinyón, de jellemzően valami fogyaszthatóbb formában egy emailolvasóval fogod nézegetni őket...

    a konkrét fájlműveletek meg ritkák mint a fehérholló és valószínűleg a statisztikák alapján az emberek csak "read only" módban böngészik a mappákat-fájlokat így ideálisabb erre a böngészésre egy sima egypaneles megoldás, mint valami total commander szerű bonyolult felület ami erőteljesen a fájlműveleteket hivatott egyszerűvé tenni... legroszabb esetben meg ha kétoldalas megoldás kell, akkor két explorert megnyitsz a képernyő két oldalán és kb ugyanott vagy... de szerintem ez hasonló hitvita mint a billentyűs navigálás total commanderben vs egérrel való klikkelgetés windows explorerben... ki mit szokott meg, ki mire használja...

    az utolsó pontban meg egyetértünk... én is azt akartam azzal mondani, hogy kis százalék is sok ember, és ha te pont jellemzően abból a kis százalékból származó emerekkel vagy körülvéve, akkor simán kialakulhat benned egy olyan világkép a statisztikai mintád alapján, hogy az emberek hatalmas százaléka használ total commandert vagy 4 ablakot néz egyszerre a monitorán vagy hasonlók...

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz oO7 #313 üzenetére

    Az SP1 nem tegnap előtt jött ki? ;] :DDD

    "Én ezt nem várom el... viszont ők se várják el egy zsír új rendszertől, hogy minden pontosan marad ugyanúgy ahogy ők megszokták"
    A Windowsnak pont ez volt a MS bevételei szempontjából az egyik, ha nem a legfőbb előnye: az igen nagyfokú visszafelé kompatibilitás. Ha ezt most kukába dobják, akkor a fejőstehenet vágják le.

    @(#314) kispx
    "mert a rajt az valószínűleg elég szép lesz."
    Nem feltétlenül. A Vista sem vett repülőrajtot.
    Vista: 1 év alatt 7,86%.
    Windows 7: 1 év alatt 14,86%
    Utóbbi két dolgot mutat:
    1. a 7 majdnem dupláját produkálta a Vistának
    2. amint fentebb is írtam: a 7 egy év alatt lenyomta a Vistát.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz bzoley #318 üzenetére

    :DDD
    Tényleg. Bár 9 év kellett a dinoszaurusznak.

    @(#319) oO7
    "a konkrét fájlműveletek meg ritkák mint a fehérholló és valószínűleg a statisztikák alapján az emberek csak "read only" módban böngészik a mappákat-fájlokat"
    Nyilván elkerülte a figyelmedet a fájlkezelésről belinkelt cikk bemásolt részlete.
    "Copying, moving, renaming, and deleting are far and away the most heavily used features within Windows Explorer, representing 50% of total command usage (based on Windows 7 telemetry data)."
    Magyarul:
    "A másolás, átmozgatás, átnevezés és törlés messze-messze a legtöbbet használt funkciók a Windows Exlorerben, az összes parancs használatának 50%-át teszik ki (Windows 7 távadatokat alapul véve)"
    Nem fájlokként látom. És ha tömegével akarom a gépemre másolni?

    "total commander szerű bonyolult felület"
    :DDD

    "legroszabb esetben meg ha kétoldalas megoldás kell, akkor két explorert megnyitsz a képernyő két oldalán"
    Amit metron eleve nem tudok, ugye...

  • oO7

    őstag

    válasz #40553216 #321 üzenetére

    gondolom a keresést meg megnyitást nem vették a fájlműveletek közé...

    total commander egy átlag felhasználónak igenis repülőgépszimulátor kategória... a rengeteg ikon a toolbar-on, funkció gombok, eleve kétpaneles elrendezés, plusz még a menüsor egy csomó mindenel ami már nem fért ki a képernyőre...

    metro-n nem két példányát fogod az alkalmazásnak egymásmellé csapni, hanem pl egy total-commander szerű megoldással az alkalmazás egy példányán belül lesz megoldva a kétoldalas kialakítás

  • kispx

    addikt

    válasz #40553216 #320 üzenetére

    A rajt alatt nem egy évet mondtam, hanem csak 1-2 hónapot.
    (válaszolva oO7: "de 1-2 hónap múlva már úgyis lehet mindenféle felmérések eredményét olvasgatni" mondatára)

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz oO7 #322 üzenetére

    "gondolom a keresést meg megnyitást nem vették a fájlműveletek közé..."
    Erre már alapvetően a Vistában sem kellett fájlkezelő.

    "az alkalmazás egy példányán belül lesz megoldva a kétoldalas kialakítás"
    Lesz? Miért lenne? A júzereknek a '80-as évek óta van erre igényük, az MS mégsem csinált. Vagy megint egy 3rd party csinál majd? De miért? Hol van akkor a júzerek igényeinek MS által való kielégítése? A reakció a júzerek igényeire?

    A gnome-ban (persze, Linux) évek óta van az alapértelmezett egypaneles Nautilushoz egy kétpanelessé tevő funkció az F3 lenyomásával. Bazi bonyolult lett volna eddig is a Windowsban megvalósítani.

    (#323) kispx
    Értem, értem. Akkor sem volt eget verő, sőt.

  • oO7

    őstag

    válasz #40553216 #324 üzenetére

    az ms-nek a nagy tömeg igényeit kell kielégítenie... egy 3rd party app megteheti, hogy rétegigényre megy rá...

  • bzoley

    veterán

    válasz oO7 #325 üzenetére

    "az ms-nek a nagy tömeg igényeit kell kielégítenie... "
    Mint pl. a Metro? ;]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz oO7 #325 üzenetére

    Az egyszerű fájlműveletek évtizedek óta tömegigény. Mégis tettek rá magasról.

  • oO7

    őstag

    válasz #40553216 #327 üzenetére

    az nem egyszerű fájlművelet amikor valaki egy Total Commanderben a képfrissítési sebesség határait feszegetve hotkey-ekkel cikázik a bal és jobb oldal között meg másol meg töröl meg tömegesen átnevez meg közben futtat és tömörít és szeletel és feltölti egy ftp-re... ez poweruser kategória bőven... az egyszerű user igényeit 100%-osan lefedik és kielégítik a windows explorer képességei... én nem feltétlenül vagyok r=1 usernek mondható, mégis tökéletesen megvagyok windows explorerrel...

  • magicbox

    senior tag

    válasz oO7 #328 üzenetére

    Amit leírtál abban sok igazság van. Azt gondolom, hogy leginkább mi, "poweruserek" húzzuk a win8-at. De ne felejtsük el, hogy ránk hallgatnak az átlagfelhasználók. A családunk, az ismerőseink, a cégnél ahol dolgozunk stb. Rengeteg ember véleményét és döntését befolyásoljuk így vagy úgy, és ha mi gyűlöljük a rendszert, akkor ők se fogják használni... ennyire egyszerű. Lehet ránk erőltetni vmit, de az ilyen következményekkel jár. Sorry, ha picit sarkosan fogalmaztam :)

    iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

  • #40553216

    törölt tag

    válasz oO7 #328 üzenetére

    Az nem egyszerű fájlművelet, hogy drag&drop tehessek ide-oda fájlt egy ablakon belül?

    De még egyszer: az MS saját felmérése szerint WinEx-ben végrehajtott feladatok 50%-a a másolás, átmozgatás, átnevezés és törlés. Mi a tömegigény, ha nem ez? Mennyivel egyszerűbb ezt (az első kettőt) kétpaneles fájlkezelőben, mint egypanelest kétszer megnyitva. Erre van igény.

    "az egyszerű user igényeit 100%-osan lefedik és kielégítik a windows explorer képességei..."
    Lószart! Ha a fájlrendszeren belül az almappákban végzed a fenti műveleteket, az még nem powerjúzer szint. És ha lefedné, nem lennének ennyire elterjedtek a kétpaneles alternatívák.

  • NZKK

    tag

    válasz bzoley #326 üzenetére

    Amugy eleg erdekes a felfogasod.... Na mindegy, majd fel ev mulva visszaterunk erre a temara, de nyugi nm leszek az a megmondtamozos tipus. Vagyis csak egy kicsit.

    [ Szerkesztve ]

    Oh yeah !

Új hozzászólás Aktív témák