Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bzoley

    veterán

    válasz oO7 #303 üzenetére

    "engedd meg, hogy gratuláljak, hogy felhozol egy olyan példát amiről nagyon jól tudod, hogy nem lehet megoldani a desktop kikerülése nélkül "
    Ne gratulálj, hanem gondolkozz, mielőtt hülyeségeket irkálsz. Számtalan hasonló példát lehetne még említeni, de nem mindenkinek van kedve, ilyen alpári stílussal szemben, amit páran képviseltek, bármit is írni. Azonkívül fölösleges is, mert úgyis csak az elcsépelt, tudatlanságot tükröző soraitokat ismételgetitek.
    Próbáld a következő pár dolgot összerakni, és akkor talán rájössz, mások miért vannak más véleményen.
    Operációs rendszer jelentése, és feladata.
    A metro, és alkalmazásai nem OS, csak egyfajta kiegészítés.
    Metro, és alkalmazásai nélkül az OS-ből még nem lesz Win7.

    Sokan abban a tévhitben éltek, hogy a metro maga az OS, és akinek nem tetszik használjon Win7-et. Én ilyen kijelentéssel nem nevettetném ki magam, de ilyet jellemzően csak azok írnak, akik végképp nem tudnak semmi értelmeset írni, de a kényszer megvan.
    Tudod, vannak olyanok, akik láttak már a Win8-on kívül más OS-t is, sőt használták is, és 10-20év után szinte ránézésből meg tudják ítélni, hogy egy-egy újítás előre-, vagy visszalépés. Egy újítás saját magát adja el, ha az valóban előre mutat, és segíti a felhasználó munkáját, nem kell reklámozni sem. Ha visszalépést mutat, fölösleges erölködni. Minden esetre nem néhány lelkes hittérítő fog meggyőzni azzal, hogy márpedig én idióta vagyok, hogy nem vagyok hajlandó színes kockák előtt vigyorogni, és egyszerre csak egy alkalmazást használni.
    Bele sem merek gondolni, mi lenne, ha olyan rohadt jól menne, hogy 4k tévém lenne. Szégyelném magam, hogy nekem egyszerre akár tíz alkalmazás is elfér a képernyőn.
    "...egy sima videót vagy streamet pl probléma nélkül tudsz nézni a video appal..."
    Nem gondolod, hogy ki fogom dobni a media playeremet, mert adtak az OS mellé egy valamilyen, valószínűleg lényegesen butább lejátszót. A fél képernyő problémájáról nem is beszélve. A tudatlanok ilyenkor előveszik a nem fogékony az újításra, meg megszokás kártyákat, ami ellen sajnos csak a minőség, rugalmasság, kényelem lapokat tudom felmutatni.
    Írtad, hogy bárki megszokja a metrot tíz perc alatt(vagy valami hasonlót). Tudok hasonlót. Aki látott, és használt már más OS-t is, és valamennyire igényes is, soha nem fogja megszokni. Elég kevesen tudnak itt annyi üzemórát felmutatni Win8-cal, mint amennyit pl. én is eltöltöttem vele, a metron kívül fellelhető hülyeségeket, butításokat aránylag elviselem, megszoktam(megérteni, megbocsájtani nem fogom), aránylag jól használható, bár számtalan hibája van. De egy valamit nem ártana megérteni. Arra akarom használni a Win8-at, aminek lennie kell, OS-nek. Amíg nem tudod, mi is egy OS feladata, fölösleges is reklámoznod a metrot.
    Végül pedig, azt ugye magad sem gondolod ebben a formában ez a jövő. Egyszer próbálnál meg áfát, tb-t bevallani, bérszámfejteni, megtudnád mire nem jó a metro: munkára. Kik fizetnek a Win8-ért? Akik munkára fogják használni.
    Hamarabb kerül a rendszerbe winupdate formájában a böngészőválasztó mellé egy felületválasztó is.

Új hozzászólás Aktív témák