Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • virkir

    veterán

    válasz Lenry #5 üzenetére

    Akkor ő is maradi looser mert nem érti a "fejlődés" szükségességét. :D

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • virkir

    veterán

    válasz =WiNTeR= #37 üzenetére

    Meséld már el hogyan rakom azon a foschalmon egy egérmozdulattal pl az XnView vagy annak a programnak az ikonját amit utoljára telepítettem előre amikor jelenleg a startmenümben van 38 mappa minimum 2 ikon/darab (de ezekben már vannak gyűjtőmappák 10+ ikonnal) tehát százas nagysegrendű ikonon keresztül?.Valóban kényelmes 1920 pixelt scrolloztatni fél órán keresztül a cirka 2-300-hoz képest amit a mai startmenű elfoglal a magasságával.
    Hiába akarjátok megmagyarázni a metro/modern UI nem való desktopra, nem kényelmes, nem produktív, és a mai képernyőméreteken még ocsmány is.

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • virkir

    veterán

    válasz =WiNTeR= #47 üzenetére

    Igen egyrészt mivel oda azok vannak rakva amiket ritkán használok, havonta-negyedévente egyszer, másrészt a balkezem általában foglalt, cigi, sör, stb :D és két kézzel gépelek tehát az egeret el kéne engedni majd újra megfogni. Így nekem sokkal kényelmesebb a startmenű használata.
    Meg már öregszem is és sokszor fogalmam nincs a program konkrét nevére de azt tudom mire kéne és keresem a megfelelő mappában, almappában.
    És igen, ronda mivel semmi egységest nem lehet felfedezni a csempe/ikon kombinációban de még a csempéken belül sem.

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • virkir

    veterán

    válasz NZKK #144 üzenetére

    A "nem jó használni" szöveg általában tudatlan userektől jönnek
    Ha én azt mondom, hogy a smirglit nem jó használni óvszernek te azért kipróbálod mert tudatos user vagy. Ugye?
    Az érved kb ilyen.

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • virkir

    veterán

    válasz =WiNTeR= #164 üzenetére

    Igazából nagyot nem tud bukni az MS a Win8-cal
    Ezt így kijelenteni a Vista, WP7, meg még pár dolog fényében amit már orbitálisan sikerült elkefélniük, valami jövőbelátó képességre vall.
    Főként úgy, hogy már néhány okosabb ember is megfogalmazta a kétséget hát nem tudom...
    A jövőheti ötöslottó számait privátba megoszthatnád. :D

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • virkir

    veterán

    válasz NZKK #168 üzenetére

    Ja szárnyal a statisztikai hibahatárt, két év alatt alig átlépő részesedésével :W
    Neked mi a bukás akkor?
    Miért értelmetlen? Arról is már beismerték, hogy nem a legjobb időben hozták ki és ezért nem lehet sikernek semmiképpen beállítani.

    =WiNTeR=
    Azt nem állítom, hogy rombadönti de biztosan fájni fog nekik főleg ha a WP8 sem tud változtatni a 7 elfogadottságán.
    Ahogy már mások leírták a vállalati szegmens a döntő és az majdnem 100%, hogy kihagyja esetleg majd a következő amin elgondolkodnak ha nem ennyire inproduktív kezelőfelülettel próbálják erőltetni.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • virkir

    veterán

    válasz #41133696 #175 üzenetére

    Khm...
    Nem csak Magyarországból ál a világ.
    Hogy finoman fogalmazzak eszemfaszom megáll ettől a mentalitástól.

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • virkir

    veterán

    válasz #40553216 #230 üzenetére

    A legszebb az egészben, hogy nem kevesen voltunk úgy mint ellenben néni mire kitalálta mijaf@szért nem tud bejelentkezni.
    Azt is pl elárulhatná Misály, hogy mi vezette arra kretén ötletre az MS-t, hogy egy desktopra locksceen-t tegyenek. Biztos elengedhetetlen ficsőr amit mindenképpen be kellett vezetni.

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • virkir

    veterán

    válasz emvy #239 üzenetére

    Csak kérdezem, hogy miért elvárás egy gyökeresen új felület desktopon? Aminek itt ráadásul a világon semmi haszna nincsen?
    És igen a linugz és az OSX messze kevésbé tér el a megszokott win felülettől mint a 8.

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • virkir

    veterán

    válasz NZKK #243 üzenetére

    Az, hogy nekd semi haszna sincs, nem jelenti, hogy másnak sincs. Ezt kéne vérge felfogni.
    Egy értelmes indokot mondj légyszíves, hogy miben jobb mint a megszokott desktop.
    Lehet megvilágosodok.
    Mert eddig azon kívül, hogy maradi, ostoba, looser vagyok még senki nem mondott releváns előnyt a normál megszokott startmenü vs metro/modern/tökömtudja UI viszonylatában.

    fordfairlane
    Lehetségesnek tartom, hogy a cél a Microsoftnál is egy egységes kezelőfelület, amely használható touch interfészen, és egérrel is.
    Ez a cél egyértelmű csak annyi a baj, hogy nagyon más a két bevitel módja márcsak a kialakításuk miatt is.
    Senkinek nem lenne problémája ha lenne egy választási lehetőség metro/retro GUI között és esetleg lehetne olyan intelligens a rendszer is, ha nem érzékel taperolós felületet akkor alapból a hagyományos startmenüs rendszert indítaná amennyiben meg érzékel akkor a metro-t. Aztán a júzer meg kiválasztja magának amit éppen szeretne.
    Boldogan élvezném azokat az újításokat amiket ezen felül beleraktak de jelenleg az új felület nagyobb hátrányt okoz mint amit a "fejlődésből" profitálnék.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • virkir

    veterán

    válasz nicu71 #256 üzenetére

    1. Megint nem kaptam arra választ, hogy miben jobb mint a megszokott csak általános lózung jött.
    2. Akkor valami nálam nem kerek mert jobb klikk ennyit ad ez meg még véletlenül sem hasonlít semmiféle startmenüre

    3. Lehet hogy fél év múlva megunom,de most minden bekapcsoláskor negyedóráig rendezgetem,variálom, új appokat nézek az áruházban stb stb.
    Na erre meg nekem marhára nincs időm meg nem is igazán érdekel mert ha már izmos gépen legalább 22"-on vagyok akkor igencsak kevesek azok a hótbuta appok.

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • virkir

    veterán

    válasz Misály #259 üzenetére

    Az összes kommunikációs csatornát most is láthatom még kattintanom se kell meg felületet váltani elég ha a jobb alsó sarokba húzom az egeret.
    A lock screent meg te meddig nézegeted? Mert én max addig amíg sikerül elkapnom és feltolnom nem még gyönyörködjek benne.
    A sok felhasználónál látottra meg szvsz ez a válasz az MS-tól, hogy nesztek vazze itt a komplett startscreen lehet telehányni húsz méter szélesen.
    Ezt a képernyőosztást meg nem értem. Annak örülsz, hogy lehet már akár 2 metro app egy képernyőn?
    Tehát akkor megint csak nem sikerült indokot találni miért is jobb az új felület desktopra.

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • virkir

    veterán

    válasz oO7 #263 üzenetére

    Nagyjából már megválaszolták ezt a szép, szerintem inkább marketing bulshit-nek nevezhető posztot de azért kiegészíteném.

    maga a startképernyő az élőcsempékkel sokkal informatívabb, mint eddig a Desktop + Taskbar ( + tray) páros... hogy el kéne indítani egy appot
    Namost ez eddig is megvolt-megvan csak úgy hívják őket hogy gadget/widget és hatványozottan egységesebb felületet lehet velük kialakítani mint a 256 színű szivárványból kikevert tile-ok ból készített förmedvényből.

    a felület megközelítőleg nem olyan buta, mint amilyennek sokan hiszik/beállítják,
    Drag and drop van-é rajtuk? Háttérbe kerűlő app leáll ha indokolt ha nem?
    Ja hogy ezek mind az inteligencia bizonyítékai. Aha.

    lehetséges egérrel pontosan, precízen "célozni", de nem kényelmes... 100000000x kényelmesebb csuklóból odarántani egy öklömnyi gombra...
    Ezt ugye te sem gondolod komolyan, hogy kényelmesebb egérrel 10 centit mozdítani mint 10 millimétert egy egész munkanap alatt folyamatosan.

    szóval nagyon lerövidítve: szebb, jobb, informatívabb, produktívabb (na jó ez talán még jelen pillanatban megkérdőjelezhető de egészen biztos vagyok benne, hogy fognak érkezni komoly funkcionalitással rendelkező office meg photoshop bonyolultságú appok is mert a rendszer "elbírja"),
    Szebb, szerinted a win3.1 16 színű felülete szebb mint a win7 aeró témája?
    Jobb, már csak a felsorolt hiányosságai miatt sem lehet jobb desktopon de legyen, ha nem használsz semmi mást csak fécbúk, böngészés, még igaz is lehet.
    Informatívabb, már párszor leírtam nem igaz mert ha valakinek ez a mániája már az asztalon is megkaphatja.
    Produktívabb, na ez az ami a életben nem lesz igaz a megkötöttségek miatt sem alkalmas semmiféle komolyabb munkára amit az MS is elismer azzal, hogy lesz ugye x86 vs RT verzió belőle.
    Ha annyira produktív felület lenne akkor be mernék vállalni csak az RT verziót is.

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • virkir

    veterán

    válasz oO7 #304 üzenetére

    Windows 8-at, Windows 7-ként akarja használni az újítások 100%-os eliminálásával
    Miért szerinted hogyan kéne használnia annak akinek a metros foschok semmit nem adnak hozzá a használhatósághoz?
    sokszor indokolatlan - kötődés a desktop alkalmazásokhoz
    Mondj egy alkalmazást a merto-ról amivel ugyan azt és úgy megtudom csinálni mint a desktop verziójával.
    Az meséld már el miért nehéz felfogni azt az egyszerű tényt, hogy érdemi munkára csak hátráltató tényező a metroUI?

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • virkir

    veterán

    válasz oO7 #309 üzenetére

    Jézusom.
    És még te rakod be magadnak azt az aláírást. Remélem Redmond-ban nem ilyen hozzáállásúak a fejlesztők.
    Legalább következetes lennél a hüjjeségekkel.
    maradjon win7-nél és várja meg az SP1-et
    A "felületválasztó updatet" pedig szerintem ne várd lélegzetvisszatartva, fél lábon, mert nem fog jönni.
    Most akkor belátják a hibájukat vagy nem fogják belátni és megy a kukába a win8?

    "Mondj egy alkalmazást a merto-ról amivel ugyan azt és úgy megtudom csinálni mint a desktop verziójával"
    ilyen nincs és nem is lesz... más logika alapján épülnek fel a metro alkalmazások, így a működésük is különbözik...

    Akkor meg miért várnád el, hogy használják olyanok akiknek alkalmatlan a megszokott feladataikra és azok is lesznek a már sokszor felsorolt kötöttségei miatt?

    fejlesztő eszközök, grafikus eszközök, irodai programcsomagok mind-mind csak desktop alkalmazásként érhetőek el egyelőre...
    Na majd szólj ha egy abev, CAD, PS, meg hasonlók megjelennek metro-ra. Szerintem te se állj féllábra mer combig belep a por mire ilyesmi megtörténik.

    Komolyan kezdessz kíváncsivá tenni, hogyszámodra mit jelent az OS...
    Ha ezt még definiálni kell számodra akkor tényleg veled van a gond.

    És ha még mindig nehéz lenne felfogni leírom sokadjára.
    Én személy szerint és még sokan mások akarnám élvezni azokat az újításokat amik megjelentek a win8-ban de a metroUI hátránya nélkül.
    Namost a választhatatlan GUI ezt nem teszi lehetővé és itt a hiba.

    Ez még lemaradt.
    pont, hogy az esetlegesen még csak desktopon elérhető funkciókat/képességeket is szépen folyamatosan migrálni fogják a metro környezetbe, és a desktop jelentősége fog egyre jobban csökkenni, míg nem egyszercsak eltűnik...
    Vagy nem és a 9-re belátják, hogy erőszakkal nem lehet a piacot megbaccni.
    Nem tudom miért nehéz felfogni, hogy a metroUI alkalmatlan a böngészés, játszadozáson kívül bármire.
    Ez a migrálás meg egy érdekes dolog, ha beraknak minden funkciót ami desktopon elérhető minden alkalmazásba és metroUI-n fog futni akkor lényegében kapunk megintcsak egy desktop-ot csak máshogyan fogják nevezni? Vagy hogyis van ez?

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • virkir

    veterán

    válasz oO7 #313 üzenetére

    Te most tényleg fejlesztő vagy vagy csak nagyzolás az aláírásod.
    Szerintem az utóbbi lehet mert ekkora marhaságokat még laikusként sem vagyok képes megfogalmazni.

    mert addigra a Metro is fejlődni fog sokat és esetleg olyan irányba, hogy az általatok felhozott hibákat/hiányosságokat javítják/pótolják...
    Mivel a metroUi elsősorban az érintésvezérelt készülékekre, elsődlegesen tabletekre lett kitalálva azok korlátai miatt a büdös életben nem lehet olyan funkciógazdagságot adni a rendszernek mint a desktop-on. A tényleges multitask hiánya alapból kizár egy rakás ficsőrt ami desktopon megoldott, a kézzel vezérlés meg a maradékot.

    az újítások közül pedig majd ők megmondják, hogy szerintük mi a jó és mi nem, és csak az általuk jónak tituláltakat kérnék szépen... ez nem így megy... ennyi
    Tudod találkoztunk már ha nem ismernél meg. Én vagyok a VÁSÁRLÓ vazze. Olyat adj nekem ami kell ne olyat amit te gondolod, hogy nekem kell. Jóóóó reggelt.

    Szerintem én itt befejeztem abszolút felesleges egy fizetett trollal megpróbálni vitatkozni.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

Új hozzászólás Aktív témák