Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Penge_4 #669 üzenetére

    "Miből van több, repülőgép balesetből, vagy autóbalesetből? És ebből egyenes arányban következik, hogy az autó veszélyesebb">igen, a túlélés szempontjából az autó veszélyesebb. már csak azért is, mert azzal nap mint nap szembekerülsz. másrészt autóbalesetben sokkal több ember hal meg mint repülőgép-baleseten.

    "Mondom a 40 vagy 60 gigás partíciónak szabadon hagyom a 40%-át, a maradék 940 giga meg hány százaléka is az 1TB-nak?">TE szabadon hagyod, de egy olyan ember, aki soha nem telepített rendszert, úgy használja a gépét, ahogy kapta (és a window$ júzerek nagyjáól 99%-a ilyen), annak a TB-t zabálja fel lassacskán. azzal, hogy kisebb partíciót adsz a rendszerednek mint a teljes vinyó, ezt a bajt csak kikerülöd.

    "A coder és a rendszergazda két különböző szakma.">ez igaz, de a már kétszer emásolt rész RG-kről szól: az m$ (és moonman ;) ) szerint az RG-k életét könnyíti meg a PowerShell.

    "Erre a Windows Restore Data is képes.">nem tudom, nem használtam. bár erre a három szóra pont semmilyen találatot nem ad a gugli.

    a Linux parancssorában használható parancsok, és azok kapcsolói, illetve az ezeket tartalmazó, a parancsokhoz tartozó manuálok megtalálhatók pl. itt. érdemes nézegetni, ha valami érdekel. látni fogod, hogy cseppet sem logikátlan. az egy dolog, hogy ha (kicsit) egy más logikával építkező rendszerben szerzett tudással állsz neki, akkor szokatlan lesz. de pl. nem tudom, tanultál-e idegen nyelveket? ha ott is ez volt a hozzáállásod, akkor nem lehettél túl sikeres. éppen a magyar nyelv logikája, felépítése annyira különbözik az összes európai nyelvtől, hogy egyszerűen azt mondani: "én már tudok egy nyelvet, a magyart, ezt jól belaktam, végül is születésemtől fogva tanulom. akkor hát essünk neki a többinek is: hogy is vannak az angolban az igeragok? és nézzük meg a főnévragozást!"

Új hozzászólás Aktív témák