Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Major Major #248 üzenetére

    Háromféle felhasználó van.
    Az egyik, aki megveszi a Linuxos gépet, mert olcsó, aztán felteszi rá a krekkelt Windowst.
    A másik aki megveszi a Linuxos gépet, mert olcsóbb, nem tudja mi azt, aztán felteszi neki a szomszéd Pistike a krekkelt Windowst.
    A harmadik, aki megveszi a Linuxos gépet, mert már van otthon neki dobozos Windows, vagy nem tudja mi az a Linux, utána pedig kénytelen venni egy OEM Windowst.

    "én igazából azt nem értem hogy egy felhasználó, akinek nem fűződik üzleti érdeke a windowshoz, miért áll le acsarkodni a linux ellen?"

    Semmi bajom a Linux-szal, de talán nem kéne isteni szintre emelni, ahogy azt a Firefoxszal is teszik és mostanában minden open source szoftverrel, ami divatba jön. Szép dolog a filozófia, hogy szabadon módosítható, nyílt a forráskód és ingyenes, de ha terjeszteni akarják, akkor csahos szekta kialakítása helyett talán a Linuxokat és a hozzávaló szoftvereket írnák meg olyan szintűre, mint a Windows-os kereskedelmi szoftvereket. Ha ezt nem tudják, akkor pedig nincs mire verni a mellkasukat, Windows alá is van egy rakás minőségi freeware és/vagy opensource szoftver, amiket lehet használni.

    A Windows fejlesztők (még ha néha nem is mindig) kénytelenek figyelembe venni a user igényét, mert ebből élnek. A Linux fejlesztők a saját egyéni preferenciájuk szerint írják meg a szoftvert, aztán használod, ha tetszik, ha nem, akkor nem használod, vagy ha van hozzá tudásod, akkor átírod a saját igényeidre és közzéteszed. Az átírod a saját igényeidre résznél bukik el a dolog. Hol van a mezei embernek, aki nem programozással (vagy legalább IT szakterületen) keresi a kenyerét ideje, kedve és nem utolsósorban tehetsége programozni tanulni?

    Én speciel arra várok, hogy valaki mutassa már meg a nyílt forráskód erejét. Pipálják le a Windowst. És ne csak a kemény mag szemében, hanem az egész emberiség szemében.

    "meg amit végképp, hogy egy linuxos miért szólja le minden egyes adandó alkalommal valamelyik disztrót, ugye bambano?"

    Én sem. Néha szoktam olvasgatni Linuxos fórumokat, de ott is csak a vita megy a nagyok között, hogy milyen disztró, milyen ablakkezelő, aztán a mezei user döntsön úgy, hogy a nagyok egy rakás előnyt felsoroltak, de mindegyikük saját magának fordítja a kernelt a mezei user pedig már örül, hogy feltelepítette a rendszert, a szoftverek egy részének alternatíváit és még a net is működik.
    Aztán az ösztönzés el is száll, mikor a nagyok (akikre felnéz) panaszkodnak, hogy a MS betart, a hardvergyártók betartanak, ez betart, az betart és nem foglalkoznak a Linux-szal. Csoda, ha ezek után nem fog rá 1-2 évet szentelni, hogy ugyanannyira megtanulja használni, mint a Windowst, ami (pár hülyebiztos hülyeséget leszámítva) folyamatosan javul?

Új hozzászólás Aktív témák