Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    Kérdés:
    Ha a Google (által vezetett OHA) akkora innovációt rakott az Android mögé, miért nem védette le legalább a legfontosabb, nagy újításokat? Esetleg ha valaki ezeket fel is tudja sorolni...

    (#6) zörbi
    A guglin nem perelnek semmit, ugyanis a szabadalomsértést nem ők követik el, hanem a készülékgyártók, amikor pénzt kérnek az Androidért (ill. androidos készülékért).

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz leviske #11 üzenetére

    Biztos vagyok benne, hogy jogilag nem a Google a Nexus sorozat USA importőre.

    Részemről megértem, hogy azok a gyártók, akik dollár milliárdokat fektettek bizonyos technológiák kifejlesztésébe, nehezen fogadják el, hogy jön valaki, aki az útszélről összelapátolja ezeket a technológiákat, aztán tálcán kínálja a készülék gyártóknak. Utóbbiak viszont általában rendelkeznek elég sok technológia fölött, ami részben vagy egészben alapot ad a kereszt licenc szerződésekre. A gond az újabb keletű gyártókkal (pl. HTC) van, mert nekik nincs a tarsolyban elegendő muníció, illetve a kínaiakkal (pl. ZTE, Huawei), mert őket meg nem érdekli, mit erősködnek az USA-ban, előbb-utóbb letarolják az összes többi piacot licencelés nélkül. Ezért is nem jó hosszabb távon az Android az OEM-eknek, mert a szabályokat lazán használó kínaiak az ingyen technológiával ki fogják őket szorítani az alsóbb- és a középkategóriából. Az alkatrészek nagy részét magának gyártó Samsungon kívül gyakorlatilag senki nem fog tudni versenyezni velük, és az egyetlen út előre vezet, olyan új technológiákat kell kifejleszteni és implementálni, amit nem tudnak gyorsan lemásolni, legyen az hardveres vagy szoftveres. Az Apple és a MS ezt az utat járják (még ha nem is ugyanazon stádiumban), és láss csodát, a kínai ezt láthatóan meg is érti, mert licencelni fogja a WP7-et.

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz floatr #14 üzenetére

    Nem ismerem az összes szabadalmat, és bizonyára nem a nagyágyúkat húzzák elő a kalapból először. Mindenesetre mind az Apple-nek, mind a MS-nak több ezer szabadalma van a mobil technológiákat és szoftvereket illetően. Sose állítottam, hogy jó az USA jelenlegi szabadalmi rendszere, de az is biztos, hogy ha valaki az elsők között innovál, és rengeteg pénzt öl bele, azt egy ideig védeni kell a kínaiaktól (és a Google-től), különben senki nem fog komoly pénzeket költeni az innovációra, és csak a kínai gagyi marad.
    Viszont ami erősen zavaró, az a Google hozzáállásának a mindenek feletti védelme. A stratégiájuk egyértelmű, nem akarnak ők sokat innoválni, csak learatni a "nyílt" címszóval a webes szolgáltatásoknál keletkező zsét. Szerinted mit szólnának, ha a MS előállna egy androidos alternatív cloud megoldással, fizetne 2 dollárt minden készülék után, és a "nyílt" projektet hirtelen az összes OEM úgy értelmezné, hogy ők bizony belepakolhatják a Google, a Gmail, a Google Maps és hasonlók helyére a Binget a Live/Hotmailt és társait? Annyira kilógott a lóláb, amikor elkezdtek pít és hasonlókat licitálni a Nortel szabadalmakért...

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz #24737024 #18 üzenetére

    Az USA szabadalmi törvénye szerint az követ el szabadalmi vétséget, aki haszonszerzésre használja fel jogosulatlanul az adott szabadalmat. Nyilván ez nem valósul meg a Google esetében, hiszen ők nem árulják a szabadalmakat jogosulatlanul használó készülékeket.

    A mondandódat egyébként nem értem (Apache License, WTF?), de talán a fentiek rendezik a kérdést, hogy én mit akartam mondani.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz TheVeryGuest #20 üzenetére

    A Google-t csak a darabszám érdekli, hogy minél több pénze legyen a háttérszolgáltatásokból. Nincs komoly eszköze, amivel bármit rákényszeríthetne a gyártókra, ugyanis a legrosszabb, ami velük történhet, hogy nem kapják meg az összes többi előtt a legújabb verziót. Az OEM maga dönti el, hogy meddig és milyen támogatást nyújt, ahogy azt is, milyen verzióval, illetve milyen saját szoftver komponensekkel ad ki készüléket. Amíg fut a szekér, nagy a hype, kb. leszarhatja ezeket az "apró" problémákat a gugli, mert nincs belőle semmiféle hátránya. Látszólagos ópenszósz powa. :)

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz osztraksajt #30 üzenetére

    Az érdekes az, hogy a HTC és több kisebb cég simán (?) aláírt a MS-hoz, és most a Samsung esetében is inkább csak az összeg és a WP7 hozzáállás a kérdés. Tehát valami bizonyára van a tarsolyukban, és ők a mobil szoftver ipart még jócskán a szabadalmi trollkodás előtt kezdték űzni.
    A Motorola úgy gondolta, hogy neki van elég muníciója, hogy szembeszálljon, de majd meglátjuk a végét.

    A lényeg, hogyna Google hozzáadott újdonság értéke a nullához erősen konvergál, de (a szemellenzősökön kivételvel) ezt eddig is tudtuk. Ha valami komplyat innoválok, azt azért mindenképpen levédetem az adott gazdasági környezetben. Persze ha komolyan másolok, azt nehéz, még ha sokaktól sok mindent veszek is át...

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Youri #35 üzenetére

    0 utánaolvasással elég merész állításokat fogalmazol meg. Mitől kerülne ugyanannyiba szíved kis zöld kukásvödre? Ingyen dolgoznak a saját felületet tákoló fejlesztők? Vagy a százféle hardverhez a driverek folyamatos adaptálása és optimalizálása nem kerül pénzbe?

    Egyértelműen ostoba szabadalmak? Mekkora értéket állitasz elő a munkád során? Nem lehetsz annyira jelentéktelen, hogy ne essen rosszul, ha más egyszerűen fogja a tiédet és a kollégáidét, aztán összekalapálja még más vállalatoktól lenyúlt technológiákkal, aztán elkezdi ingyen osztogatni...
    Esetleg szabadalmi jogász vagy?

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz Youri #38 üzenetére

    Az Apple-nek és a MS-nak több keresztlicenc megállapodása is van, ahogy az a nagyobb innovátorok között szokásosnak mondható. Emellett a szabadalmak elévülnek egy idő után, illetve némelyek annyira generikussá válnak, hogy ha a többiek hőzöngenek, különösebb bonyodalom nélkül érvénytelenítik őket.

    Valóban nem teljesen értem ezt az open source dolgot, bár komoly próbálkozást sose tettem, hogy megértsem. Ha valamiből nem tudok arányos erőfeszítéssel pénzt csinálni, persze közzéteszem ingyen. Egyébként viszont nincs fals küldetéstudatom, ami szerint segítenem kéne az emberiséget. A látszólagos altruizmus minden formája önzést takar, a többiek csak addig érdekelnek, amíg előnyöm származhat belőlük. Üdv a való világban. ;)

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz lapa #41 üzenetére

    Ha az utódaim érdekében teszek valamit, az csak látszólag önzetlenség, valjában a létező legnagyobb önzés, ami a biológiai világot hajtja.

    Re #42,
    Ilyenekről IS szó van, pl. az Oracle keresetének alapot adó szabadalmak egy részénel, de jelenleg nem úgy tűnik, hogy a MS szabadalmai úgy általában könnyen megkerülhetők vagy érvényteleníthetők lennének. Egyébkent a Samsung nem az összegről alkudozna, a HTC pedig bolond lenne fizetni. Egyik se kispályás cég, ami ne tudna megfizetni egy kazal elsőrangú szabadalmi jogászt.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz #40553216 #44 üzenetére

    Mobil OS + szoftverek, technológiák, vs. alap mobilos technológiák. A kettő között igen kicsi az átfedés, és a nokiás háttérrel a MS telibe is xarhatja a Motorola szabadalmainak nagyon nagy többségét. Azért itt nem elsősorban darab-darab megy egymás ellen, hanem az adott területen meglévő szabadalmak értéke.

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz #40553216 #46 üzenetére

    Ha nem ismered az érintőképernyős okostelefonok történelmét, akkor miért állsz neki vitázni? Mert MS vs. ópenszósz, és lehet egy jót anyázni?

    floatr,
    A "nem csinál semmit" az innovációra értendő, természetesen van pár tucat mérnök Andy Rubin keze alatt, akik szabadon ollózzák össze mások innovációit. Az is nyilvánvaló, hogy akik a játékszabályokat betartják, ezt ilyen formában nem tehetik meg, pl. a MS csak azokat az Apple szabadalmakat használhatja fel a WP7-ben, amikre kifejezetten lehetőséget ad a keresztlicenc szerződés.

    ntomka,
    A Motorola első érintőképernyős okostelefonjai MS szoftvert futtattak, mégpedig akkor, amikor a Google még az első keresőjét bütykölte, és nem futotta nekik PDA-ra...

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz floatr #58 üzenetére

    Minek jártam volna a guglinál? A MS-nál se jártam. :F
    Minden pereskedést hosszas tárgyalás előz meg, ezt a Motorola is beismerte, csak éppen nem tudtak megegyezni. Nyilván a Motorola és a Samsung is a semmiért fizetne bármennyit is, nincs ott semmiféle érték a szabadalmak mögött. Az csak a Google nem létező szabadalmai mögött van, amivel ilyen hatékonyan védi a készülékgyártókat. :D

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz floatr #61 üzenetére

    Szenzációs logikával próbálsz olyan labdát lecsapni, ami a földön van... Te rendszeresen jársz az USA nyugati partján, és látogatod végig ezeket a cégeket? Ha nem, akkor "nem tudod, miről beszélsz", és "csőlátású vagy". Háhonne. :))

    Bizonyos dolgok, amik most triviálisnak tűnnek, bizony nemrég még innováció során jöttek létre. Amihez a Google-nek semmi köze nem volt. Ez tény, ahogy az is, mennyi mobil OS-t takaró újítást védettek le 2005 óta, amikor felvásárolták az Androidot.
    Bizonyára minden csak az én fejemben létezik, a gonosz MS meg átvágja a HTC-t, a Samsungot és a többit.
    A szabadalmi rendszerrel kapcsolatban elmondtam a véleményem, és a legyintés édeskevés részedről, alternatívát is kínálni kellene. Ami persze nem lehet a mindent ingyen, mert a legtöbb ember úgy nem szeret dolgozni...

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz floatr #64 üzenetére

    Te meg olyanokat állítasz rólam, amiket nem mondtam (pl. a szabadalmak súlya, őstapasztalat, stb). Sőt, néha pont az ellenkezőjét fogalmaztam meg. Ezt hazugságnak hívják, ami még csúnyább dolog. :P

    "nincsen szabadalom = nincsen fizetés"
    Ezt így nem mondtam, de egy idő után a legnagyobb ötlet se ér semmit, ha egyszerűen lemásolható a legolcsóbb munkaerőt foglalkoztató (kínai, stb.) cégek által.
    Tegyük fel, hogy X cég jól fizetett tudósai kitalálják a multitouch gesztusokat kapacitív kijelzőn. Hatalmas ugrás a korábbiakhoz képest, igazi innováció. Beleöl még jó sok pénzt az erre alapozó készülékek kifejlesztésébe, majd piacra dobásába. Éppen csak elkezd nyereségesre fordulni a dolog, amikor már ott tolonganak a kis kínaiak a saját másolataikkal, és szabadon kínálhatják ugyanazt fele áron (0 K+F, minimális marketing költség). Szerinted ez rendben van, szerintem meg nincs.
    (Mielőtt nekiállsz megint fanboyozni, csak egy példa, a valóságban nem egészen így történt, és a másolatok se jöttek ennyire gyorsan, illetve a védelem is működött egy ideig).

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz hunbi #66 üzenetére

    Monopóliumról szó sincs, egyelőre a Google lopikálós üzleti modellje az, ami már jövőre 50 % fölé mehet részesedésben.
    A szabadalom pedig igenis véd, mert rá hivatkozva lehet kérni az adott termék USA importjának betiltását, amint azt az Apple-HTC boksz szépen mutatja is. AHol nincs szoftverre szabadalmi védelem, ott nyilván nem véd. Valahogy az új szoftveres, netes fejlesztések nagy százaléka jön az USA-ból, nem?

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz #40553216 #68 üzenetére

    Egyébként régiónként elég nagy különbség van, és az USA-ban különösen rosszul áll. Ma jött ki UK adat is, ott stabil 2,8 %, tehát a dinamikusan bővülő piaccal együtt tudott nőni. Németországban és Olaszországban ennél is magasabb a részesedése. Tekintve, hogy tavaly október vége óta egyetlen "új" vas érkezett (HTC 7 Pro), és se az iPhone-hoz, se a Verizon Droidjához hasonló marketing push nincs mögötte, annyira nem gáz. Arról nem is beszélve, hogy elég foghíjas a fícsör listája...

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz hunbi #71 üzenetére

    Ha ezt a stratégiát egyetlen cég végig tudja vinni, de több nem, akkor tényleg nincs verseny. Manapság azonban nem erről van szó (kvázi minden okostelefon OS-t gründoló cégnek vagy csoportnak van megfelelő szabadalom portfóliója: Apple, MS, RIM, HP, Nokia, csak a Google-nek nincs), és az általánossá vált szabadalmakat sorra érvénytelenítik is, ha azok felülvizsgálatát indítványozza valaki.

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák