Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    A nagyobb cégek esetén már most a cloud, az egyetlen komoly alternatíva a fejlesztésre. És igazándiból, ha nem azokra az otthoni felhasználókra tekintünk, akik nem csak használni akarják a gépet, akkor bizony már az otthoni felhasználásban is ez a legkönnyebben járható út.

    De azért ahogy hozzááll a cikk a dologhoz, kicsit lenyugodtam, pedig egy ideje ennek a dolognak a lázában égtem én is. (Ettől függetlenül ahhoz tartom magam, hogy a következő 5 év sokban visszajelzést fog adni a PC valós jövőjéről, ahogy a 2012-es Windows is szépen előrevetítheti majd a MS taktikáját, ami Ozzie távozásából ítélve valószínűleg nem a cloudra alapszik.)

    Azt viszont még mindig nem értem, hogy az rendszergazdáknak és a szoftverfejlesztőknek miért lenne könnyebb a dolga azért, mert a személyi számítógép szerepét átveszi a cloud. A rendszergazdák jelentős része munkanélkülivé válna, így ez túl nagy nyugalommal nem áraszthatná el őket, a fejlesztőknek meg azt hiszem azért ígyis-úgyis meg kéne írniuk valamiféle op.rendszerre a programokat. (Még azt sem lehet mondani, hogy a hardver, amin fut, feltétlenül ugyanaz volna, hiszen a szerverpiacon azért már nem csak az AMD/Intel/NVIDIA van jelen...)

    Eszembe jutott pár plusz ellenérv (a magam nyugtatására :DDD ):
    - Nincs sok esély rá, hogy az elkövetkező 5 évben sikerüljön a szolgáltatóknak egy olyan infrastruktúrát kialakítaniuk, hogy ~4 milliárd embert, akár egyszerre eltudjon látni, főképp, ha ilyen aktívan a cloud-ra helyezik a hangsúlyt. Az is mennyire bajosan érintette a Google-t, hogy a keresőjén fejlesztett egyet.
    - Rengeteg cég érezné a negatív hatásait, ha a cloud ilyen módon terjedne el. Köztük a Google-t, akinek ugye rengeteg fejlesztést kéne eszközölni, alig nagyobb bevételért cserébe, vagy az Apple-t, akinek a termékpalettájának a nagyobb haszonnal kecsegtető részei esnének ki (utalok itt első sorban a Mac Pro-ra), és persze a Microsoft-ot, akinek tényleg az egész profilja a személyi számítógépek köré van kiépítve.
    De ha belegondol az ember, akkor egyszerűen nincs piaci szereplő, aki biztosra vehetné, hogy a cloud -a PC-k kárára történő- térnyerése egyértelmű sikerrel kecsegtetne.

    Szóval ezennel visszatérnék az eredeti és legelső cloud elméletemhez:
    - A cloud beszippantja a konzolpiacot, az okostelefon piacot, netbook/notebook piacot és a tablet piacot, mivel egyszerűség és teljesítmény szempontjából ezek azok a piacok, amiket egy cloud rendszerrel kilehet szolgálni.

    A PC piacot viszont nem annyira biztos, hogy belátható időn belül kitudnák szolgálni, főképp, ha nem csak a játékosokat, hanem a professzionális felhasználókat is figyelembe vesszük. A PC piac esetében csak azt tudom elképzelni, hogy zsugorodni fog annak következtében, hogy lemorzsolódik az alsó és középkategória.

    (#7) Sanyix: Mert aztán az Apple és a Linux közösség rengeteget tett az utóbbi 2-3 évtizedben a felhasználói élmény javításáért. :U

  • leviske

    veterán

    válasz julius666 #31 üzenetére

    "Tehát beszippantja a magánfelhasználói piac (itt nyilván nem jelenidőről beszélek, hanem közel/távoli jövőről, ezek mellett az átlagusernek nem fog kelleni egyszerűen PC) elsöprő többségét. A PC meg marad gépszerelgető hobbiinformatikusok játékszere."

    Pontosan így értettem. A dologban a pláne csak annyi, hogy a megmaradt, hobbigépszerelgetők, a játékosok és a professzionális felhasználók már egy sokkal koncentráltabb piaci réteget képeznek, közel azonos igényekkel és valószínűleg minimum akkora táborral, mint a két nagy konzol együtt.

    Na mármost, ha ez csak akkora szeletet kitesz, mint az Apple OSX-el futtatott rendszerei összesen, akkor erre már a Microsoft könnyen tud építkezni és brandet építeni, mondjuk hasonló megkötésekkel, mint amit a Windows Phone 7-el megkezdtek.

    (#42) attila9988: Nem a kényelmes használaton volt a hangsúly, hanem azon, hogy a fejlesztőknek, így magának a Microsoftnak is csak megadott hardverekre kell onnantól odafigyelnie. Így jelentősen rövidebb a fejlesztési idő, nagyobb a stabilitás, plusz a többi pozitívuma a dolognak, ami miatt a WP vonalon ezt bevezette a MS. (pl: amelyik telefonon fennvan a WP7, azon az összes WP7 alkalmazásnak el kell futnia gond és röccenés nélkül)

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz Sanyix #79 üzenetére

    Az neked előrelépés, hogy leraknak a felhasználók elé egy letisztult designal rendelkező GUI-t? Ennyire alacsony volna az ingerküszöböd? Nem a parasztvakítós feature-ökön volt a hangsúly, ha meg ezeket, meg a finomhangolásokat kilőjük, akkor egyetlen dolog sem volt, amiben az Apple a MS előtt járt volna, akár az elmúlt 3-5 évben, akár az elmúlt több évtizedben.

    Azzal, meg hogy a Linux közösség próbál haladni az Apple-el és a Microsoft-al, nem jelenti azt, hogy bármilyen újítást hoztak volna a felhasználóbarátság érdekében. Inkább át vesznek dolgokat.

    Egyébként tölthetnék a Linux használatával akár évtizedeket is, attól még a közösség nem tudna semmilyen felhasználóbarát újítással élni, mert ehhez előbb el kéne szakadni a gyökerektől, ami a fejlesztők többségének egyszerűen nem megy. (Megjegyzem, nem tudom már, hogy hány hónapot használtam Linux-ot, volt jó pár ismerősöm, akit át is térítettem, de ettől még a közösség nem tud felmutatni egyetlen innovatív fejlesztést sem, amit a kezelhetőség ügyében tettek volna.)

Új hozzászólás Aktív témák