Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    Egy E5300-as proci-n egy 9800GT-s VGA-val mennyivel lesz élesebb? Azt mondják meg...

    Amúgy egy 1080p-s 60fps-es feltöltött YT "videójáték" gameplay képminőségét elérik ezek streamer gaming szolgáltatások egyáltalán? És úgy milyen hardver kel alá?

    #4 Sanya: mindkettő alapján jobb az edge mindenben, de nincs különbség a kettő között, ez a végkifejlet: -> Mert NEM fizetett cikkről van szó. Most már ilyenek is vannak. NEM fizetett. :D (Legalábbis oda lehet írni a végére).

    [ Szerkesztve ]

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz kilua #16 üzenetére

    Csak nem tudom, ez hogy skálázódik, mi az alap követelmény? Pl. olyanra nem is számítok, hogy egy már 10 éves játék, de ami MÁR nem indult el a gépemen a rendszerkövetelmények miatt, pl. Stadia-n mégis jól fog futni rajta. Tehát az egész rendszernek van egy alap követelménye így is, ami alatt szerintem meg se moccan. Ne ezt kellett volna kitalálni inkább, a skálázást, hogy a "real" rendszerkövetelményeknek megfelelőek legyenek az "új" rendszerkövetelmények. Azt hiszem érthető. De szerintem egy mai játék FHD-ban futtatásához ugyan az a vas kell majd, mint egy 10 évvel ezelőttihez. Itt van elszúrva, ill. jóval bonyolultabb lett volna megoldani, lehet, de akkor is, sokkal több potenciális játkost bevonzana a dolog. (Tudom, ez gyak. egy video stream, amit vagy tud rendesen dekódolni a rendszer, vagy nem.) Az is érdekes milyen kódolásuak ezek stream-ek és hogy mennyire vannak optimalizálva a böngészőkhöz? Nem lenne tényleg jobb egy külön, saját "Streamer" app, pl. Windows-ra, ehelyett a böngészős eröltetesdi helyett, amit agyba-főbe lehetne csak erre optimalizálni? Én ezt a böngészőhöz kötöttséges sem értem alapból...

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz kilua #19 üzenetére

    Kipróbáltam, a fenti konfi-gal: hát diavetítés(-nél egy halványival jobb). Játszható, kínszenvedéssel kb. ameddig én eljutottam benne az első küldi végiig, de aztán?! Képminőségben amúgy (hogy gondolom H.264-es kódot kapok) max. 720p-nek mondanám, semmiképp sem egy élesebb, jól kódolt 1080p-nek. No de gyros mozgás közben totál szétesés és pixel-esedés és AKADÁS. Ezt legfőbb az FPS-es gyakorlatomnak tudhatom be, hogy eddig is elvittem (kibírtam). Pedig Chrome és volt az alany és nem is Edge. (Ez esetben pont fordítottját várhatjuk: Edge-ben még annyira se lesz jó, mint Chrome-ban?). YT-on 1080p-s H.264-es max 30fps-es videók-at még jól bírja a rendszerem. Itt úgy látszik nem kevés plusz terhelés is van. (Lehet épp, mert Online Multi-s játék? Én nem tudom, de egy Single-t is kipróbálnék).

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz SunMount3r #20 üzenetére

    No kipróbáltam a Geforce Now Windows app-al is ugyan ezt a játékot. Hát ég és föld, teljesen jó, simán játszható volt. Kezdek gondolkozni, hogy tartósan is igénybe veszem valamelyik game streaming szolgáltatást. Egyelőre a Geforce Now tűnik jónak a saját app-ja miatt, de ott van még a Microsoft is. Erre vonatkozó Topic-ot külön nem találtam, ti melyiket ajánlanátok?

Új hozzászólás Aktív témák