Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lortech

    addikt

    válasz Syl #1 üzenetére

    Oké, de a funkciója nem egyezik meg a névvel, nem az a neve, hogy operating system ( persze van köze hozzá az windowsnak, mint ablakos oprendszernek, de lássuk azért a különbséget). Ezzel nem azt mondom, hogy egyetértenék MS-sel, de a párhuzam nem igazán jó.

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz doc #8 üzenetére

    DOS >> MS-DOS néven van bejegyezve, a rövidítés kifejtése nincs levédve szerintem.
    Ha az Apple az Apple-AS néven akarná bejegyezni, akkor jó volna a példa.
    MicroSoft >> hát ez határeset, a soft véleményem szerint önállóan kevésbé elfogadott, (szoftverre), mint az app. V.ö. App store -- Microsoft, utóbbi egy prefixből meg egy szótöredékből alkotott, addig nemigen létező összetétel. Talán még a "picipuha" jelentésében inkább ráhúzható a név a párhuzamra. :)
    App store-ja bármelyik szoftverfejlesztő, értékesítő cégnek lehetne / van, ezért szerintem sem egy szerencsés névválasztás ez az Appletől, ha a piaci szereplők szempontjából nézzük (de ők még mindig használhatják az application store megnevezést hasonlóra), de ha az Apple érdekeit, mint egyszerűség, egyértelműség, könnyű érthetőség, jó kereshetőség, jó hangzás, akkor jól eltalált név.
    MS meg hadd vergődjön, csinálja a reklámot az app store-nak. :D

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz doc #17 üzenetére

    erre valaszoltam a DOS-szal, aminek konkretan az a neve, hogy 'lemezes operacios rendszer'. igen, sosem igy emlegetjuk, mivel rovidites (meg Qrva hosszu lenne). ettol meg teny, hogy az operacios rendszert ugy neveztek el hogy operacios rendszer, tehat maga a felvetes kozel sem olyan abszurd

    Hogy mi a kifejtése a mozaikszónak, annak nem sok jelentősége van a kérdésben, ha csak a mozaikszó van bejegyezve, nem pedig a kifejtés - itt ráadásul el van látva az MS előtaggal.

    Az app szót én már akkor használtam, amikor iphone meg app store még fasorban sem volt, de ettől függetlenül elfogadom, hogy ez így egyben, mint app store lehet az övék.

    Google Market (Android Market) szerintem be sincs jegyezve, biztos vagy benne, hogy le van védve? (szerk: az Android már úgyis le van, szóval nem is látom szükségét.)

    [ Szerkesztve ]

    Thank you to god for making me an atheist

Új hozzászólás Aktív témák