Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Penge_4 #27 üzenetére

    Ne engem fárassz a sztenderd konteós marhaságoddal. Eredeti szakmámat tekintve villamosmérnök vagyok, nem hülye, akinek mindent be lehet adni ezzel a "ki tudhassa aztat igazándibul" kocsmai bölcsességgel. Írtam, nem tartom valószínűnek, mert szinte lehetetlen jól kivitelezni és eltitkolni egy ilyet ekkora léptékekben tervezett és gyártott eszközöknél. A cikk olyasmit sugall, hogy sima ügy lehallgatni a kikapcsolt mobilokat, ami szerintem hazugság, még akkor is, ha tényleg léteznek ilyen modellek.

    Egyébként az, hogy ezt is a saját igazolásodra használsz fel, abban meg mi a új? Minden ilyenre mániákusan rárepülsz, miközben látszik, hogy nem sok közöd van a szakmai részéhez.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • Mr X

    veterán

    válasz Penge_4 #29 üzenetére

    Le kell mérni a kikapcsolt telefon által kibocsátott rádióhullámok létét vagy nemlétét, aztán meg is van oldva a kérdés.

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Penge_4 #29 üzenetére

    Elképesztő, hogy milyen mennyiségű szöveget vagy képes összeírni a nagy semmiről. Mert pont ennyit értesz ehhez is. Nekem legalább van szakmai tudásom, ellentétben veled, aki a szófosáson kívül semmit nem tud. Kezeltesd magad.

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • And

    veterán

    válasz Penge_4 #45 üzenetére

    "Ez túl egyszerű lenne és már csak aksi merülés szempontjából is gyanús. Mi van, ha nem bocsát ki semmilyen rádiójelet anélkül, hogy egy külső eszköz megadná neki erre a jelet/kérést?"
    Azért egy ilyen mutatványt elég egyszerű volna lebuktatni. Hogy mást ne mondjak, egy műsorvevő rádió, TV, aktív hangfal mellé letett telefon is elég nyilvánvaló jelét szokta adni annak, hogy az adófokozata éppen működik, szerintem mindannyiunk találkozott már ezzel a jelenséggel, nem kell hozzá drága spektrumanalizátor. Azt sok milliárd mobiltelefon mellett egyszerűen nem lehet mindenki elől titkoltan előidézni, hogy a mobil úgymond kikapcsolt állapotban adást kezdeményezzen. Ha mondjuk az okostelefonok jelentős része ezt tenné, arra azért elég sokan felkapnák a fejüket. Az RFID-vel pontosan ugyanez a helyzet, megspékelve azzal, hogy a működési frekvenciája elég változatos lehet, de a gyakori alacsony frekvenciájú RFID-k kisméretű antennával meglehetősen rövid, centiméteres tartományú hatótávval rendelkeznek. Egy mini vagy mikro SIM kártyára még nem szokás RFID-t integrálni, mert az antennaméret elég korlátozott, nem igazán megoldható. Maga a technológia természetesen egyáltalán nem újdonság, de azért elég erős fizikai korlátai vannak, nagyobb távú kommunikációra egyszerűen alkalmatlan.

  • And

    veterán

    válasz Penge_4 #48 üzenetére

    "Ki beszélt nagyobb távú kommunikációról? A cikkben is írták, hogy 10 méterenként kell alkalmazni a kaput."
    Hát az, aki a korábbi hozzászólásokban azt írta, hogy a szomszédja ismerősének a sógorától (aki egyébként biztos forrás) azt hallotta, hogy a kikapcsolt mobilokat is be lehet mérni és/vagy le lehet hallgatni. Jelen állapotra értve természetesen, azaz tíz méterenként telepített érzékelők (amúgy WTF?) hiányában.
    A munkahelyem irodájában a cég meg azt csinál, amit akar: belenéz az internetforgalmamba, korlátozza az elérést, megnézi a céges mobilom hívásainak listáját, de akár be is mikrofonozhatja / kamerázhatja az épület környékét (nálunk épp folyamatban). Mindezt teljesen legálisan, a munkavállalók tudtával, nem kell ezt elrejteni vagy titkolni.
    Ne kenegessük már a lehetetlent: jelen állás szerint átlagos közterületen - hekkelt, módosított firmware, avagy hátsó kapu hiányában - ez nem igazán megvalósítható, azt pedig elég meredek feltételezni, hogy alapban minden telefon rejtett módon, 'kikapcsolva' kommunikál, vagy hogy minden egyes SIM egyben RFID-transzponder. Ráadásul nagyon sok ember számára elég gyorsan feltűnne, mint említettem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák