Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz fordfairlane #28 üzenetére

    "Eredeti szakmámat tekintve villamosmérnök vagyok, nem hülye, akinek mindent be lehet adni ezzel a "ki tudhassa aztat igazándibul" kocsmai bölcsességgel."

    Erről beszéltem a "gőgös és nagyképű" résznél. A legnagyobb tudósok is belátják, hogy egy csomó mindent nem tudnak, mások csak mert van egy villamosmérnöki diplomájuk (amit ma már szinte bárki megkaphat) meg már köpködnek a magas lóról.

    Gy.k.: Nem a szakmai tudásodat vonom kétségbe, hanem csupán két dolgot.
    1. Nincsen nanométeres nagyítású szemed.
    2. Valószínűleg még egyetlen telefont sem bontottál atomjaira, még ha több száznak vagy ezernek láttad is a paneljét, meg a nyákra forrasztott chipeket. Esetleg még mikrokapcsolókat is cseréltél rajtuk.

    Innentől pedig az a része, hogy te mit tartasz kivitelezhetőnek és valószínűnek, nem több, mint hit. Attól, hogy szakmai tudásodra alapozod, még hit. Ugyanis csak arra a szakmai tudásodra tudod alapozni, amit az oktatóid átadtak neked, illetve amely forrásanyagokból a tudásodat szerezted. Nem tudod mi folyik az MIT-n, vagy a CIA/NSA/NASA/Pentagon titkos laborjaiban.

    Ha fognék egy tudóst (bármilyen fasza tudós lehet), aki még abban az időben halt meg, amikor még csak fekete-fehér CRT TV-k voltak és mutatnék neki egy plazma vagy LCD TV-t, vagy egy LCD kijelzős okostelefont/tabletet, szerintem az első gondolata az lenne, hogy hogy fér el ebben a katódsugárcső és (kisebb eszközök esetében) mi látja el energiával. Majd nyilván hosszú dokumentációk átolvasásával pótolná a kiesett periódust és felzárkózna, de remélem érted mire gondolok.

    Nem tudhatod, milyen technológiákkal rendelkeznek, amik nem kapnak publicitást.

  • llaszlo

    veterán

    válasz fordfairlane #28 üzenetére

    Tessék szelektív vaksák. Ez jól magyarázza, hogy miért nem veszik észre. [link]
    Ezek is mind szakemberek mégsem vették észre.

Új hozzászólás Aktív témák