Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz Mr X #30 üzenetére

    Ezt szerettem volna én is javasolni, mivel a dolog nem űrtechnika, drága műszerek sem kellenek a jelkibocsátás detektálásához.
    @ Penge_4: "Erről beszéltem a "gőgös és nagyképű" résznél. A legnagyobb tudósok is belátják, hogy egy csomó mindent nem tudnak, mások csak mert van egy villamosmérnöki diplomájuk (amit ma már szinte bárki megkaphat) meg már köpködnek a magas lóról."
    Erre csak ezt az - Az idõ rövid története c. Hawking-könyvből származó - idézetet tudnám felhozni:
    "Egy híres tudós (többek szerint Bertrand Russell) ismeretterjesztõ elõadást tartott a csillagászatról. Érzékletesen elmondta, hogyan kering a Föld a Nap körül, a Nap pedig a galaxisunkat alkotó hatalmas csillaghalmaz középpontja körül. Az elõadás végén a hátsó sorban felállt egy apró, idõs hölgy, és így szólt:
    - Mit fecseg itt összevissza nekünk? A Föld a valóságban lapos, és egy óriási teknõsbéka hátán nyugszik.
    - No és mi tartja a teknõsbékát? - mosolygott fölényesen a tudós.
    - De okos maga, fiatalember, hû, de okos - válaszolt a néni. - Egyszerû: egy másik teknõsbéka, azt megint egy másik, és így tovább."
    Lehet, hogy valaki épp azért jó mérnök, mert nincs szüksége egy telefont atomjaira bontani ahhoz, hogy bebizonyítsa egy konteóról azt, hogy az valójában nem más, mint konteó :U.

  • And

    veterán

    válasz apatyas #35 üzenetére

    "Vagy csak időnként körbenéz, hogy van-e lehallgató a közelben akinek válaszolnia kell."
    Tehát ott vagyunk, ahonnan elindultunk: mivel a telepátia még a legokosabb telefonok esetén sem működik, bármiféle megszólítás esetén ehhez valamilyen 'rádión' kell válaszolnia. Mivel a kártyába épített NFC / RFID ma még lényegében kizárható, valahogyan mégis csak - legalább részben - aktiválni kell a telefont. Az akkumulátor áramának külső eszközzel való mérése is sokat elárulhat egyébként arról, hogy történik-e valami a telefonnal, miközben elvileg nem kéne. Ha igaz, hogy tíz méterenként úgymond érzékelőket kell telepíteni a rendszer működéséhez, az sokat elárul arról, hogy mennyire lehet(ne) alkalmazni ezt a módszert nyílt, akár városi terepen a 'kikapcsolt' mobilok követéséhez és azonosításához.

  • And

    veterán

    válasz Penge_4 #45 üzenetére

    "Ez túl egyszerű lenne és már csak aksi merülés szempontjából is gyanús. Mi van, ha nem bocsát ki semmilyen rádiójelet anélkül, hogy egy külső eszköz megadná neki erre a jelet/kérést?"
    Azért egy ilyen mutatványt elég egyszerű volna lebuktatni. Hogy mást ne mondjak, egy műsorvevő rádió, TV, aktív hangfal mellé letett telefon is elég nyilvánvaló jelét szokta adni annak, hogy az adófokozata éppen működik, szerintem mindannyiunk találkozott már ezzel a jelenséggel, nem kell hozzá drága spektrumanalizátor. Azt sok milliárd mobiltelefon mellett egyszerűen nem lehet mindenki elől titkoltan előidézni, hogy a mobil úgymond kikapcsolt állapotban adást kezdeményezzen. Ha mondjuk az okostelefonok jelentős része ezt tenné, arra azért elég sokan felkapnák a fejüket. Az RFID-vel pontosan ugyanez a helyzet, megspékelve azzal, hogy a működési frekvenciája elég változatos lehet, de a gyakori alacsony frekvenciájú RFID-k kisméretű antennával meglehetősen rövid, centiméteres tartományú hatótávval rendelkeznek. Egy mini vagy mikro SIM kártyára még nem szokás RFID-t integrálni, mert az antennaméret elég korlátozott, nem igazán megoldható. Maga a technológia természetesen egyáltalán nem újdonság, de azért elég erős fizikai korlátai vannak, nagyobb távú kommunikációra egyszerűen alkalmatlan.

  • And

    veterán

    válasz Penge_4 #48 üzenetére

    "Ki beszélt nagyobb távú kommunikációról? A cikkben is írták, hogy 10 méterenként kell alkalmazni a kaput."
    Hát az, aki a korábbi hozzászólásokban azt írta, hogy a szomszédja ismerősének a sógorától (aki egyébként biztos forrás) azt hallotta, hogy a kikapcsolt mobilokat is be lehet mérni és/vagy le lehet hallgatni. Jelen állapotra értve természetesen, azaz tíz méterenként telepített érzékelők (amúgy WTF?) hiányában.
    A munkahelyem irodájában a cég meg azt csinál, amit akar: belenéz az internetforgalmamba, korlátozza az elérést, megnézi a céges mobilom hívásainak listáját, de akár be is mikrofonozhatja / kamerázhatja az épület környékét (nálunk épp folyamatban). Mindezt teljesen legálisan, a munkavállalók tudtával, nem kell ezt elrejteni vagy titkolni.
    Ne kenegessük már a lehetetlent: jelen állás szerint átlagos közterületen - hekkelt, módosított firmware, avagy hátsó kapu hiányában - ez nem igazán megvalósítható, azt pedig elég meredek feltételezni, hogy alapban minden telefon rejtett módon, 'kikapcsolva' kommunikál, vagy hogy minden egyes SIM egyben RFID-transzponder. Ráadásul nagyon sok ember számára elég gyorsan feltűnne, mint említettem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák