Új hozzászólás Aktív témák

  • Siera

    senior tag

    Szerintem ez az egész kivitelezhetetlen

    Az emberek nincsenek a tudatosságnak azon a szintjén, hogy képesek legyenek háború, és konfliktusmentesen élni.
    Ha mégis ez lenne a cél, akkor szerintem alapjainál fogva kellene megreformálni az emberi gondolkodást, és nem mesterségesen eltörölni a "különbség" fogalmát...mert, mint láttuk, az nem ér semmit.
    Emellett szerintem sok mindenkinek nem áll érdekében, hogy az emberek jobb életkörülményekhez jussanak... mondjuk "no one rules, if no one obeys."

    Maga a projekt, és a célkitűzései.
    Szerintem ezek mind a haláltól (és az élet élésétől) félő ember mankói. Véleményem szerint, ha ez a projekt megvalósulna, az beláthatatlan következményeket idézne elő a természet körforgásában.

    Ez egy kicsit paradoxon is. Milyen idősnek kell lennünk ahoz hogy a tudatunkat "lemásoljuk"? Hm? 10 éves? 20 éves? 50 évesnek? Másként működik az agya egy 20 éves fiatalnak és máshogy a 80 éves Pistabácsinak.

    Tudtommal az ember körülbelül 150 évet lenne képes leélni, ha nem mérgezné magát testileg-szellemileg, és emiatt az anyagcseréje jobban működne.

    Igen, nyilván máshogy gondolkodnak a különböző életkorú emberek, de ez nem csak a tapasztalatszerzés, hanem a hormonális szabályzás függvénye is - ami pedig, lévén, hogy az agy például nem termel nemi hormonokat jóval másabban működne egy robotban, mint egy tizenéves tesztoszteronban túltengő fiatalban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák