Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • skorBooT

    tag

    válasz dabadab #27 üzenetére

    A vitánkkal kapcsolatban csak annyit szeretnék hozzá tenni, hogy kicsit félre ment a téma. Feleslegesen győzködjük egymást arról ,hogy ki mit gondol az esküdtszék szerepéről... lényegtelen.

    Én az első hozzászólásomban csak annyit szerettem volna kifejezni,hogy az én jogfelfogásom/érzékem-et sérti vagy legalábbis furán érinti az angolszász jogrendszer. A kontinentális rendszerrel is sok a baj, főleg nálunk. Ezen is lehetne agonizálni sokáig. De hozzám mégis - az általam tanultak, olvastak alapján és az én világlátásom/felfogásom alapján - a kontinentális berendezkedés sokkal közelebb áll. Magyarul azoknak az elveknek amelyek az egész rendszert működtetik vagy pontosabban ami alapján működnie kéne, nos, ezeknek az elveknek, szerintem a hazai rendszer jobban megfelel.

    Nyilván a példáim helyenként túlzóak is voltak nem tagadom. És tudom ,hogy példákat kiragadni, amivel egy rendszer működését kritizálja az ember, bármikor lehet. Azonban úgy érzem ,hogy jobban meg lehet bízni a hazai rendszerben ,ha csak elméleti szinten is. Úgy értem tagadhatatlanúl vannak gyakorlati problémák itthon is. A nyomozó hatóság szinvonala, morálja, a hazai élet túlpolitizáltsága, az eljárásban lévők nem megefelelő egszisztenciája. Ezek mind-mind rányomják a bélyeget az igazságszolgáltatás színvonalára.

    Szóval a lényeg az,hogy a véleményemmel, a jog"érzetemmel" vagy bárki máséval lehet vitatkozni, csak lehet ,hogy nem érdemes. Mert ez alapvetően szubjektív. Azon lehet vitatkozni ,hogy az ember mi alapján alakítja ki a véleményét, hogy ez jo vagy nem. De ebben az esetben ne egyből azt feltételezzük ,hogy Blikk, Jag és más hasonló "bulvár forrás"-ból merítkezik, aki véleményt formál.

Új hozzászólás Aktív témák