Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr K

    senior tag

    válasz arnyekxxx #120 üzenetére

    Félig szántam viccnek. Félig viszont valós dilemma. Eddig jól elvoltam a tévével, de kísérletképpen előfizettem a most induló Disney+-ra. Ezek a tapasztalatok:

    * Az hogy bármit megnézhetek a kínálatból bármikor, az tényleg kényelmes. (Nem kell vesződni a felvétellel, stb.)
    * Megnézhetek exkluzív címeket, pl. az agyon hype-olt mandaloriant (ami nekem kevésbé jött be, de van más, ami igen).
    * Az új filmek sokkal hamarabb elérhetők, mint tévén. Pl. megnézhetem a fekete özvegyet, amire tévén még várni kell. (Bár tippem szerint karácsonyig le fogják adni.) Viszont mivel nem szenvedek megnéznivaló hiányban, ez eddig sem igen zavart.
    * A kínálat meghökkentően nagy részét már láttam (pl. a mostani "Mert megnézted ezt és ezt" c. ajánlóban a javasolt címek 80%-át már láttam.)
    * Amit még nem láttam, azok egy részét nem is akarom megnézni, VAGY csak feliratos, vagy még felirat sincs hozzá (ami nálam negatívum). (A három évnél régebbi címek javát kimazsolázták a TV társaságok, azaz a tévében már látható volt vagy látható.)
    * Az első napokban kiválogatott kb. 25 filmből (ezeket kéne megnézni), kb. az ötödét az elmúlt másfél hónapban vetítette a tévé is.
    * Sok dolog, amit a TV vetít, nem elérhető streamingen (nem csak Disney-n, hanem egyáltalán), esetleg 800-1500 Ft közti áron nézhető (darabonként).
    * Ha nincs net, akkor nem lehet filmnézéssel elütni az időt.
    * Háromévente új tévét kellene venni, vagy legalábbis valamilyen TV okosító kütyüt, mert a mobil vagy a laptop nem tévézésre van kitalálva.

    Szóval egy streaming szolgáltatás nem váltja ki a tévét. Esetleg több, ha bizonyos típusú tartalmakról lemondunk. Csak a sok streaming szolgáltatás drágább mint a tévé. A váltogatás (havonta másik előfizetés) lehet alternatíva, ha sikerül szinkronizálni a családban - legalábbis ameddig a szolgáltatók meg nem unják (pl. a havi előfizetés háromszoros árú lesz az éveshez képest).

    ''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

Új hozzászólás Aktív témák