Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • osztraksajt

    őstag

    válasz Degeczi #309 üzenetére

    Az lehet. De attól még az én pénzem bánja a mennyire rugalmas csodálatos bankkártyát. És ne lepődjünk majd meg minél inkább el fog terjedni annál inkább megjelennek a hasonló dolgok itt is. Ha jól emlékszem itt is volt valami netes szolgáltató aki ráterhelt a regisztrált kártyákra hirtelen 3k-t csak úgy éves díjként, elég nagy felzúdulás volt anno belőle, csodálkozom is hogy senki nem említette eddig.

    Akármennyire is ragozzuk a bankkártya egy kényelmi szolgáltatás, csak ugye rengeteg cég ékelődik ezzel a vevő és az eladó közzé: bank, kártyaszolgáltató, terminál üzemeltető, eladó bankja. Ezeknek bizony ára van és keresni akar a dolgon ezt valakinek meg kell fizetni, márpedig az a vevő lesz akárhogy is csűrjük-csavarjuk. Lehet azt mondani hogy a készpénzhasználatnak is van költsége, de naívság lenne azt állítani hogy a kártyahasználat ingyen lenne. És mivel időben és térben elválik a vásárlástól az ellenérték átadása, bizony megjelenik olyan rizikófaktor ami viszont a készpénzes fizetésben nincs benne. Persze van olyan kockázat is amit a kártyahasználat minimalizál, de az én meglátásom szerint ezek maximum egálban vannak, semmivel sem jobb a bankkártya mint a készpénz ha felhasználói szempontból nézzük.

    Ha az államnak meg annyira érdeke lenne a gazdaság ilyen formájú fehérítése akkor bármikor tranzakció-illetékmentessé tehetnék a kártyahasználatot, de erről szó sincs, csak gusztustalan pénzbeszedésről, amit végső soron megint az én zsebemből vesznek ki.

Új hozzászólás Aktív témák