Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz E770 #37 üzenetére

    1.) Direkt leírtam, hogy vonatkoztass el a teljesen idióta és a problémát kezelni képtelen budapesti taxisrendelettől. A világon mindenhol felháborodtak a taxisok az Uber megjelenése miatt, mert a világon mindenhol vannak törvények. A hivatásos tartsa be, míg aki Uberrel dolgozik, az nem. Ez egy törvénytelen versenyelőny és mindegy, hogy mit mond az Uber arról, hogy ez nem taxi, mert az.

    2.) Eddig is voltak Uberhez hasonló alkalmazások igazi taxisok számára. Lehetett egymást értékelni és rendelhettél autót kifogástalan sofőrrel, így elkerülhetted a hiénákat. A kutyát sem érdekelte. Itt van most az Uber, ami az égvilágon semmi mással, csak az alacsony tarifákkal hódít. Attól még ugyan úgy elviheti az Uber sofőr a külföldit egy kis potyakörre. Ez a hiénázást nem szünteti meg, sőt egyenesen gerjesztheti, hiszen pont az imént is kifejtettem, hogy az Uber sofőrnek sokkal több kilométert kell teljesítenie, mint a hivatásos taxisnak, hogy tényleg legyen belőle bevétele. Senki nem akar ingyen dolgozni.

    (#38) nubreed: Az Uber nem feltétlenül arról szól, hogy elcsábítsa a hivatásos taxisokat. Nem is tudja, mert a tapasztalt sofőr átlát a tarifákon és tudja, hogy nem jár jól vele ilyen viteldíjak mellett. Inkább azoknak való akik nem akarnak vagy nem tudnak megfelelni a törvényi előírásoknak (és kérek mindenkit ne csak Budapestre gondoljon) és tapasztalatlanságuk miatt nem látják előre, hogy gombokért fognak dolgozni.

    [ Szerkesztve ]

  • taip

    senior tag

    válasz E770 #69 üzenetére

    Hogy jön ide a telekocsi? Ez egy taxi jellegű szolgáltatás, az utas által meghatározott kezdő- és célpontokkal.

    Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

  • taip

    senior tag

    válasz E770 #71 üzenetére

    Hát pedig nagyon nem mindegy, hogy:

    1. Elindulsz a saját kocsiddal A-ból B-be és ha már úgyis arra jársz, még valaki beül melléd és megosztoztok a benzinköltségen.
    2. Készenlétben állsz és várod, hogy valaki jelentkezzen, hogy el akar menni A-ból B-be, amit te megteszel neki (bár neked nincs arra dolgod) és fizet egy központilag meghatározott km-arányos összeget.

    Az első esetben nincs adójogi vonzata, mert nem haszonszerzésre irányult, csak a költségek életszerű megosztására.
    A második esetben erről nincsen szó, ott egy szolgáltatás van, ami ráadásul haszonszerzésre irányul, tehát adóköteles.

    Szóval emiatt az uber a taxizáshoz áll közelebb.

    Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

  • FF23

    senior tag

    válasz E770 #71 üzenetére

    Nem kell találgatni, meg szerintem, nem szerintem, hanem utána lehet nézni. Az Uber szerződés szerint alvállalkozóként lennél szerződtetve, ahogy pl. a blogban is olvasható [link]
    Tehát nem magánszemély, nem pont arrajáró költségmegosztó, hanem alvállalkozó.

    Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

  • taip

    senior tag

    válasz E770 #75 üzenetére

    Pár napja olvastam egy NAV-os illetékes nyilatkozatát, ami ezt mondta. Költségmegosztás oké, haszonszerzés adózós. Nem hivatkozott konkrét jogszabályra.

    Az pedig, hogy egyéb területeken is működnek vállalkozások a szürke zónában, az csak arra mutat rá, hogy lenne igény szolgáltatói és utas oldalról is valami megfizethetőre, de attól a történet még eléggé hadilábon áll a szabályok betartásával.

    Ja és nem az a kérdés, hogy a szolgáltató nyereséges lesz-e ettől, hogy fizetsz neki (=van haszna), hanem az a lényeg, hogy haszonszerzés a célja.

    Arról meg hiába kapok egy email, hogy köszi, megterheltük a bankkártyádat, az nem elég oké, nála van a pénzem, de milyen jogcímen? Ő elvileg csak ingyenes közvetítő, tehát ez nem nyert. A tényleges szállító nevében szedi be ezt az összeget. De ha nincs engedélye személyszállításra se neki, se a sofőrnek, akkor megintcsak hogyan? És hogy lehet ellenőrizni a kártyámról levont pénz sorsát? Zsebre rakja és kösz szépen, ennyi volt?

    Valaki elmagyarázhatná, hogy ez hogy van ténylegesen, mert csak feltételezgetünk.

    FF23: Nekem abból a posztból az jött le, hogy nem árulnak el semmit a leendő jogviszonyról, de kb. előre egyezzél bele egy amerikai nemzetbiztonsági átvilágításba. Ez is milyen korrekt már...

    [ Szerkesztve ]

    Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

Új hozzászólás Aktív témák