Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Hieronymus #232 üzenetére

    „Az a baj, hogy nincs valóban biztonságos tárolásra lehetőség.”
    De erősen dolgoznak a gyors reaktorok mindennapi felhasználhatóságán, amivel nagyjából megszűnne ez a probléma.

    „A japán baleset mutatott rá”
    Inkább arra mutatott rá, hogy mennyire idióták voltak és mennyre leszarták a kockázatokat.

  • apatyas

    Korrektor

    válasz Hieronymus #232 üzenetére

    Tomtyi válasza mellé, a témát szélesíteni:
    Az atomenergia kérdésénél egyrészt, a mostani sima elásás helyett a fűtőelemek reprocesszálását kellene széleskörűen alkalmazni, ennek több része van, a még hasznosítható uránt kinyerni, a rövid felezésű hasadási termékeket könnyel elhelyezhetjük, és vannak a neutronbefogás miatt urán rendszáma fölé átalakuló, 'transzurán' vagyis pl plutónium elemeket további hasadóanyagként felhasználni. Pl lehet további sugárzásnak kitenni, amitől további energiatermelés mellett hasad rövid felezési idejű termékekké.
    Csak használni kéne.. Azért nem teszik, mert így plutoniumot is ki lehet nyerni, az meg fegyveranyag :( és jujj az csúnya, olyat nem csinálunk (csak titokban). Érdemes elolvasni: itthoni elhelyezések ill reprocesszálási lehetőségek tudom régi a cikk, hirtelen újabb jól olvashatót nem találtam.
    És mellékesen megjegyzem, hogy szén elégetésekor nagyságrendekkel több radioaktív anyag jön ki a kéményen, mint ami egy atomerőmű folyamatai mellett kiszabadul, mert bizony az mind benne van a földben - csak a szénerőműnél ezzel senki sem foglalkozik.

    Másrészt, ott van a tórium mint hasadóanyag, a folyamat jobb, a hasadási termékek kedvezőbbek. Csak olyat még nem csináltak eddig. Több is van belőle mint uránból, ha jól emlékszem.

    [ Szerkesztve ]

    pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

Új hozzászólás Aktív témák