Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabor.79

    aktív tag

    válasz Ed_007 #16 üzenetére

    A saját pénzével mindenki azt tesz, amit akar. De közpénzből olyanra költeni, ami "hátha majd egyszer jó lesz majd valakinek, még mi sem tudjuk", az nem tisztességes.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Ed_007 #16 üzenetére

    …és hordta a trágyát, pedig még utifuti sem volt. Azok az ostoba, léha tudósok meg idővel csináltak utifutit, hogy ne taligában vagy puttonyban kelljen a földre hordani a trágyát.

    (#20) gabor.79
    Alapkutatás. Neked mond valamit ez a kifejezés?

    (#26) gabor.79
    Látom, nem nagyon vagy tisztában az élővilág működésével, a fajfenntartás mikéntjével és egyebekkel.

    (#32) rii
    De akkor ma már mást csinálsz, nem? Akkor? Ettől még a fogyasztói társadalom megmarad. Sőt, akkor is, ha robotok dolgoznak majd az emberek helyett, mert ez „csak” a csavar a gépezetben, a hajtóerő a (nézőponttól függően a szükség vagy a gyártók által keletkeztetett mesterséges) kereslet.
    A legtöbb ember nem irányító, vezető típus, esetleg kényelmes, így önálló vállalkozásba sem fog, ha nem kényszerítik.

    „a földekről kerül be”
    Ez nem feltétlenül igaz már.

    (#34) gabor.79
    „Ha őket baj éri, az ámítástechnikára épülő nyugati világ egyszerűen összeomlik.”
    Erre azért ne vegyél mérget.

    (#36) azbest
    „Fűszerezve egy kis trumppal.”
    Én inkább úgy fogalmaznék, hogy a mainstream média által Trumpról kialakított, jórészt hamis képpel.

    (#40) rii
    „senki nem is gondol arra, hogy valaha az egy élő állat volt, voltak érzései”
    De, én gondolok. Ezért vagyok vegás 30 éve. ;)

    „kutyatartásból is divat lett”
    Egyrészt igaz, másrészt viszont a kutya a legrégebben háziasított állat.

    „- rovarírtás rágcácsló írtás ...
    egyszerűen a fogy társadalomban semmi jel nem utal arra, hogy az állatokban az élőlényt tisztelné”
    Ennek éppen semmi köze a fogyasztói társadalomhoz, csak egyidejűség van, azaz mostanra lett kellő technológiai ismeret a rovar- és rágcsálóirtáshoz. Remélem, nem gondolod, hogy nem irtották volna ugyanígy a(z ember szempontjából) kártevőket évezredekkel ezelőtt, ha már akkor meglett volna a tudásuk ehhez.

    „A fogy. társadalom szól az emberekhez az állatok ügyében azon a csatornán ahol a reklámot tolják? Nem. Mert nem érdeke”
    De ellenérdekes sincs, egyszerűen a figyelmén kívül esik. De hidd el, ha ebben látnának piacot (vagyis ezt már nem, mert ez már van, csak kicsi), akkor ez is beépülne a fogyasztói társadalom eszköztárába. Mint bármi, amiből árut, szolgáltatást, így profitot lehet csinálni, mert van rá kereslet.

    „atomerővművek visszakapcsolása”
    Az atomkatasztrófa rémképén túl gyakorlatilag ez a legkevésbé környezetszennyező energiatermelés. Azt azért – gondolom – nem várod el, hogy az kőkorba menjünk vissza.

    „Gyom?”
    Hát, az most(?, évtizedek óta) már nem csak a nem haszonnövényeket jelenti, hanem a tájidegen özönnövények kategóriáját.

    „és 50 évig működő elektronikai cikkeket csinálni”
    Igen, ez szép dolog lenne. Részben. Én 10 éve olyan mosógépet használok, amit valószínűleg inkább 20 évvel ezelőtt „20 évre terveztek”, és bár a mosásban olyan nagyot nem lehet(ett eddig) forradalmasítani (mert kell víz és valamilyen mosószer, ezt fel kell melegíteni és mozgatni kell), de csak az elmúlt 10 évben oda értek, hogy az én gépem által 5 kg pamut 60 °C-on kimosásához használt 45 liter víz és 0,85 kWh áram mára lett 9 kg, 54 liter és 0,8 kWh. Ennél sokkal nagyobb előrelépés van pl. a hűtőgépek terén. Az 1998-ban vett Tadiran Apollo hűtőgépem tavaly pusztult el. Paraméterei: 483 (355/128) liter, 803 kWh/év. Most meg van ilyen: BEKO RCNE-520E41Z X, 330 l/124 l, 211 kWh/év. Ez a 600 kWh/év mai áron 21600 Ft/év különbség a fogyasztásban, 19 év alatt 11400 kWh, 410400 Ft. És vajon mekkora a szén-dioxid egyenértéke? Nagyjából az civilizáció minden szegmensében így van. Utólag visszanézve lehet hőbörögni, de előre nem lehet ugrani. Oldalra lehet, de azt a többség nem fogja támogatni, mert hirtelen sok kényelem elvesztésével jár. Más szempontból ilyen oldalra ugrás volt a kommunista kísérlet. Az emberek gyűlölték, de nem ezért, hanem a gazdasági fenntarthatatlansága miatt bukott, mert volt olyan alternatíva, ami az emberek szemében kívánatosabb volt.

    (#65) gabor.79
    „Nem hiszem, hanem tudom. Gyakorló táncosként és fellépőként egy régebbi (egy-másfél éves) koreográfia újrafelidézése/ismétlése során a begyakorolt mozdulatokra az izmaim és nem az agyam emlékezik”
    Ne haragudj, de a lószart! Szerinted ha kétszer ugyanabba a pohárba öntöd ugyanazt a vízadagot, akkor másodjára azért veszi fel ismét a pohár alakját, mert emlékszik, hogy először már ilyen volt? A tanulás és a gyakorlás idegi kapcsolatok, ezáltal látszólag automatikus reakciók kiépítése, de attól, hogy a mozgás nem tudatosul, még nem igaz, hogy nem az agyad, idegrendszered irányítja. Az összes életfunkciót szabályozása tudattalan, de nagyrészt az agy végzi. Nem javaslom, hogy pl. a légzést irányító agyterületet blokkold, csak mert a tüdő úgyis emlékezik, mi a feladata. Mert nem emlékezik.

    (#69) gabor.79
    Legkevésbé sem ösztönös, mert akkor nem kellene tanulni, gyakorolni. De rutin, mert megtanultad, begyakoroltad. Ahogy a táncmozdulatokat is. Ami ösztönös, az a kígyó láttán a fa tetejére ugrás.

    (#71) Lenry
    „ahogy az agyad küldi az összehúzódásra a jelet a szívizmodnak”
    Nem az küldi, hanem a szívben lévő szinuszcsomó. A vegetatív idegrendszer csak a szívverés tempóját befolyásolja.

    (#82) redgreg
    De, van közvetlen beidegzése, csak nem a tudatos, hanem a vegetatív rendszer végzi ezt.

    (#96) rii
    Ez szép dolog, csak az emberiség kb. 95%-ának el kellene pusztulnia, hogy a maradék 5% így élhessen. De ők is csak egy darabig, mert a kisebb-nagyobb csoportok egymásnak esnének, az orvosi szakértelem hiánya már a sebesülések kezelésekor sem lenne jó, aztán lennének fertőzések, elsőnek pl. a tetanusz. De nagyon hamar előkerülnének a „legyőzött” járványos betegségek is: himlő, pestis, gyermekbénulás, diftéria, bármi.

    (#97) gabor.79
    Az ingerület alapján. De önmagában ingerület – ha te semmit nem teszel – úgy keletkezik, hogy beléd rúgnak, rádesik valami tárgy, emiatt a kisagy elindít egy reflexmozdulatot. Ha nem ez van, akkor te indítottad a mozdulatot (táncolni akartál), és a beidegződött mozdulatokhoz az előző fajta reflexek is hozzáadódnak, mert a tested automatikusan reagál a változó körülményekre. De nem azért, mert az izmod magától tudja, mit kell tennie, hanem mert receptorok érzékelik a behatásokat, az ingerületeket idegek viszik a(z kis)agyba, ott folyamatosan fut az elemzés és megy a válasz a korrekcióra.

    (#105) gabor.79
    Mindegy, mik a részletek, mert az összes, adott esetben a részletekben meg nem egyező kutatás alapja az, hogy a mozgást az idegrendszer valamelyik része végzi. Szemben a te izmos állításoddal.

    Popper Péter pszichológus volt, az anatómiai kérdésekben a véleménye semmivel sem számít többet, mint bárkié itt a fórumon. Sőt, többekénél kevesebbet számít.

    (#110) gabor.79
    „Lehet, hogy minden sejtünkben ott vannak, és azért az agyunkból hívjuk elő őket, mert az agysejtek vannak a legközelebb.”
    Mármint mihez vannak a legközelebb, ha az emlékek mindenhol ott vannak? :DDD

    (#112) Porthoszx
    Te véletlenül nem Degecen születtél? :DDD

    (#118) gabor.79
    „A teremtéstörténet is egy ugyanolyan elmélet, mint az evolúció, mindkettő mellett szólnak érvek”
    Az előbbi mellett milyen érvek szólnak?

    (#154) gabor.79
    Az ember azért jött le a fáról, mert emberként – a földön való mozgáshoz és a felegyenesedett járáshoz átalakult végtagokkal rohadt kényelmetlen a fán élni. Aki jóval korábban lejött a fáról, az meg még nem volt ember.

Új hozzászólás Aktív témák