Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macilaci78

    nagyúr

    Kurzorkergető, b+! És én vagyok a hülye, hogy nem találok egy cikket, amikor a hogyishívják egeret keresem majd 2-3 év múlva... :W
    Gondolom, a cikkhez generált seo-k közt sem szerepel az egér...

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Synthwave #15 üzenetére

    hogyishívják egeret, ha mindenre pontosan emlékeznék, amit valaha is olvastam, Sheldon Cooper alakját akár rólam is mintázhatták volna, illetve feleslegesnek tartanám a keresőt.
    Pár év távlatából kilistáztatni a beviteli eszközöket, biztos hamar megtalálnám...

    Nem értem, hogy egy szakmai fórumon miért kell egy szakmai hírt is a stílus felé elvinni? Van szaknyelv, van szakzsargon, amit minden szakmabeli és a szakmára fogékony érdeklődő megért, használ, vagy ha nem, akkor rövid guglizással értelmezni tud. Vihetsz bele több fantáziát felőlem, de az új belépők el fognak így maradozni, tartalmilag számukra kevesebbet fog adni egy-egy cikk. Szerintem.

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

  • macilaci78

    nagyúr

    válasz Synthwave #20 üzenetére

    Viccet félretéve nem fáj, nem kötelező mindent elolvasni, lehet válogatni a témák, szerzők, fórumok között. Gondolom, nem véletlen, hogy a Prohardver lapcsalád is egyre rámenősebben tolja arcba a reklámokat, ki kell termelni azt az elégséges bevételt, amit korábban önmagában a lapcsalád színvonala nagyjából meg is tett.
    Ahogy már írtam, szerintem ez az irány nem segít a meglévő olvasói bázis megtartásában, vagy az új olvasók bevonásában.
    A címlapos írások nagy hányadában vannak helyesírási hibák, szakmai tartalmukat tekintve hiányosak, a friss hírek más magyar oldalakon esetleg napokkal korábban már elérhetőek voltak mindezt úgy, hogy van egy támogatói prémium tagság, illetve komoly erőfeszítéseket tesznek a reklámbevételek megszerzésére is, vagyis a címlapos írásokat már nem szabadidőben termelik pusziért.

    Nem zavarna, ha lenne választásom, hogy rágcsálókról, vagy egerekről, kékfogról, vagy bluetooth-ról, stb olvashatnék. A cikk legyen szakmai, esetleg egy-két közismert zsargon kifejezéssel, a hozzászólások közt pedig mehet bőven a szleng. De mit is írok, hát van választás, csak nem feltétlenül a lapcsaládon belül, esetleg az anyanyelvemet elengedve...

    Neduddkira emlékszel? Nagyon jellegzetes stílusa volt, ami szintén megosztotta a közösséget. (Volt, hogy fórumban feltett kérdésemre adott érdemi választ, de le kellett fordíttatnom vele, mert nem értettem meg elsőre. :B )

    Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Új hozzászólás Aktív témák