Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    én olyan felmérést akarok, hogy a legalitásrendőrök mennyi anyagi kárt okoznak nekem. mert pl a boltban vásárolt eredeti dvdmet nem tudom lejátszani az ilyen célokra (is) épített gépemen. avagy ha a gépemben megfelelő hardver van, hogy teljes értékű helyettesítő terméke legyen egy highend dvd lejátszónak (értsd, képjavító chip, digitális passtrough, hdmi kimenet, svideo/composit kimenet, dts-hd, dd és kutyafüle dekódolás), valamint megvettem a dvdt (legális forrás, eredetimatrica meg minden), akkor:

    - miért én nézem a ne lopj reklámot?
    - miért nem tudom a htpcmet a céljára használni, mert a lemez nem indul a különböző védelmek miatt, magyarul ha már megvettem a jogot, hogy a filmet lejátszhassam, miért gátolnak ebben meg mégis?

    mondom ezt helyszűkében lévő filmfanatikusként, akinek tvre és külön lejátszóra nincs helye (előbbi helyett monitor(ok), utóbbi helyett a gépét használja mindentegybe cuccnak), ellenben eléggé masszív gyűjteménye van otthon filmekből (olyan 250-300 lemez, kb 5 kivételétől eltekintve nem a turkálós, inkább a drágább kategóriából... igényesség miatt veszem, amit veszek). külön lejátszót venni természetesen nem akarok, 50kt egy panára is sajnálnék, csak hogy a géppel egyszinten/afölött lévő lejátszóm legyen.

    és végül: miért nem b*sszák meg a kiadókat is annak rendje és módja szerint, ha P/S vagy egyéb módon csonkolt képarányú filmet adnak ki, katasztrófa transferrel adnak ki, fizikai/felépítés- hibás lemezt adnak ki, agyonvágott filmet adnak ki, rossz minőségű alapanyagra adnak ki, csökkentett értékű kiadványt adnak ki (japán hang van, de magyar felirat nincs pl), ugorhatatlan 3 perces reklámmal kezdődő filmet adnak ki, valótlanságokat állítanak a specifikációkban. mindegyikre volt/van példa itthon, és van olyan kiadó, ami konkrétan nagyhibás kiadványok kiadására specializálódott. aminek eredményeképpen mielőtt bármit is megveszek, körbenézek a kiadvány minőségével kapcsolatban... és jelenleg kb 4 olyan hazai kiadó létezik, amiben feltétlenül megbízok (Odeon -ők már sajnos nem adnak ki-, Corner -kis és relatíve új kiadó, ők vették át az Odeontól a stafétabotot, pl Bosszú Triológia-, Navigátor - kis kiadó, hiánypótló alkotásokra szakosodva főleg anime téren- , Ultra -bár tőlük inkább csak az extra változatok, meg a korai kiadásoknak voltak apróbb gyermekbetegségei, általában hiánypótló kiadásaik vannak horrorrajongóknak-). és van tiltólistám is, avagy Caesartól soha, semmit, még ha olcsó és hiányzik is.

    értem én, hogy a BSAnak ez a dolga, de akkor már valami visszajelzést is adjon. pl nem azért nem fogy az adott dolog, mert lopják, hanem csak mert simán és egyszerűen rossz, és mindenki mindenkit óva int tőle.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Bici #32 üzenetére

    jó, de dvd9 még drága. és ugye a fíling... én ennyire egyedül a caesar féle különleges történeteken húztam fel magam a totál elszúrt dvd struktúrájával... aztán inkább nem vettem meg. a másik három a két Battle Royale volt a divX képminőséggel és a Descent, aminél még a youtubeos trailernek is szebbek a színei:DDD utóbbi hárommal egyszerűen nem lehet mit kezdeni... ja de, nem veszem meg;]

    rekord nekem az volt, hogy kishíján felszámoltam a gyűjteményemet (jó, pár darab biztos maradt volna, dehát ugye a kedvencek...). és tényleg nem értem, hogy miért velem szúrnak ki, amikor kalózverzióknál első dolog a trailer/nelopj helyettesítése nulla mps feketeséggel/struktúra átírása, nomeg a másolásvédelmek kiirtása. tényleg csak a vásárlókkal szúrnak ki. az meg engem hol érdekel, hogy más mit csinál és mennyien lopják? vagy ha ők így, akkor mit szóljon az, aki még vásárol is? anydvd és kiadók bojkottja? :( arra meg megint ráfogják, hogy dehát lopják... :(((

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz ujoimro #42 üzenetére

    az a vicc, hogy az MSnek is érdeke az illegális hozzáérhetőség. akinek kell, megveszi, akinek kell letölti, de mindenképpen azt használja, mert ha elterjedt, akkor többen veszik meg. szerintetek mennyi idő lenne megoldani egy erősebb authentikációt? konkrétan a Vista sp1 két mozdulattal eredetivé tehető... pedig az már tényleg abszolút és biztos nem törhetőnek volt kikiáltva.

    mert ha csak az eredeti programokat tudná használni a user, akkor egyszerűen a távolkeleten észrevenné az MS, hogy hopp, mindenki linuxozik, és a nagyobb bázis miatt hirtelen rohamosan fejlődik a support.

    ezeket általában kifelejtik;>

    mondjuk tőlünk nyugatabbra szvsz nem abból kell kiindulni, hogy kaját veszek vagy origi programot a hónapban. az usával meg könnyen pedáloznak, csak éppen ott töredékébe kerülnek a cuccok a hazai árakhoz képest (konkrétan a filmek, zenék és hardverek mindenképpen).

    kalózkodni csúnya dolog, viszont folyamatosan hazudni és ferdíteni is az...

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz attila9988 #57 üzenetére

    jah, pár film egyszerűen nem beszerezhető legális forrásból. pl a távolkeleti cégek elnézik az animék fansubjait, mert a piacot nem tudnák lefedni (nem érné meg), de ettől függetlenül megismerik a munkáikat, és erre később lehet építeni (pl hogy máshogy fogyhatott volna el 1000 darab a GitS digipakkból tavalyelőtt 6000ért három hét alatt... az egyik az enyém, és net nélkül sose tudtam volna megtekinteni -- pontosabban egyszer láttam belőle 10 percet éjjel 4kor az rtl2őn, de ez eléggé extrém volt).

    meg konkrétan a dnb scéna sehol nem lenne, ha nem lenne net.

    nagy kiadóknál viszont hátrány is a net, avagy ha rossz a film, akkor nagyon hamar lehúzzák, és senki nem fogja megnézni, mert több emberhez jut el az info.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák