Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz bambano #51 üzenetére

    Ok, értem.
    Egyébként én elfogadom, hogy a fizetős szoftverekért fizetni kell.
    Mondjuk én bevezetném azt, hogy ha egy verzió elavult, akkor az legyen ingyenesen eltölthető és korlátlanul használható. pl. az XP hamarosan (vagy már most is?).

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • ujoimro

    tag

    válasz bambano #51 üzenetére

    ha használod más cuccát, az neked hasznot hajt, ebből a haszonból illik visszajuttatni valamennyit a gyártónak.
    én fogok egy reklámtollat. megírom vele a harry potter, és akkor nyilván jár a tollkészítő vállalatnak a jogdíjból? azért gondolkodjunk néha.

    mert a fejlesztés költsége, az egyéb költségek fedezetét is meg kell termelni
    senki sem vitatkozik azzal, hogy a tisztes munkáért fizetés jár. De mennyi? de nem 1000% (ezer százalék). Ha valaki kenyeret süt, rátesz a kölcségeire 20% (húsz százalék) hasznot. egy-egy hollywood-i filmen 200%-300% (kétszáz-háromszáz százalék) a haszon. A windowson több min 1000% (ezer százalék) a haszon. azért gondolkodjunk néha.

    windowson több min 1000% (ezer százalék) a haszon
    és még ez sem lenne baj, ha visszaforgatnák fejlesztésekbe, de nagy részéből magánvagyon lesz (Bill Gates, Steve Ballmer és még néhány tucat milliárdos csak a microsofton)

    És a triviális kifogások nem működnek:

    -ha nem kell ne vedd meg
    -ez azért nem igaz mert monopóliumuk van

    -annyi haszonhoz van joguk amennyit a törvény előír
    -az a gond hogy az ilyen törvények gyorsan változnak (a szerzői jog például 15-ször let módosítva az elmúlt tíz évben), és mindig a gazdagoknak kedveznek.

Új hozzászólás Aktív témák