Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ujoimro

    tag

    válasz bambano #7 üzenetére

    haszon-elmaradás miért nem kár?
    mert nem biztos hogy megvennéd a programot. Ha például nem jutnál ingyen wordhöz, lehet hogy egyszerűen open-office-ra váltanál, és ebben nincs a microsoftnak semmi kárja.

  • ujoimro

    tag

    válasz Allien #21 üzenetére

    Én teljes mértékben egyet értek a BSA-val
    szerintem Te csak kötözködni akarsz

    ha ezt meg tudnánk tenni, kb 3x ennyi lenne a fizetésem
    de ki fizetné ki nekes azt a pénzt. az olyanok, mint Te. Ezt hívják összeolvasztott gondolkodásnak. Mondjuk az állam 1000 forinttal többel gazdálkodhat. Csak hogy ezt megtehesse, Neked ki kell fizetned 4000 forintot a szoftvercégnek. Azt nem kapod vissza, mert az kimegy az országból, de még európából is. Egy állam annál gazdagabb minél több tőke folyik ki és minél több tőke folyik be. Így eleve veszít a nemzet.

    és megint ki van jobban leterhelve? az akinek a fizetéséből nagyobb arányban kéne áldoznia szoftverekre. tehát a szegények ismét többet fizetnek a gazdagoknak. a szegények tovább szegényednek, a gazdagok meg tovább gazdagodnak, ami megint csak nem szolgálja a közjavat.

    akkor pontosan mivel is értesz egyet?

    def.: a szegény olyan aki fizetésből él

  • ujoimro

    tag

    válasz bambano #34 üzenetére

    a haszonelmaradás az egyértelműen kár.

    tegyük fel, hogy számológép programot árulok. 1 000 000 ft / licensz / év. És kiszámítom, hogy 6 000 000 számítógépen van valamilyen számológép program telepítve magyarországon (pl a calc a windowshoz). Akkor szerinted az én károm (elmaradt haszon ha mindenki tőlem venné) 6 000 000 000 000 (hat billiárd) forint idén?

    azért gondolkodj el!

  • ujoimro

    tag

    válasz Bici #39 üzenetére

    akkor ezek szerint, ha használom azt, amit letöltöttem, akkor kárt okozok, ha pedig nem használom vagy nem is töltöm le, akkor nem okozok kárt?
    A kettő között mi a különbség a MS felől nézve?

    az hogy az utóbbi esetben az MS jogilag nem tehet semmit. ha én kínálok egy terméket ami nem kell senkinek az az én bajom. ha viszont ezt használod (tehát kell neked) akkor az MS-nek joga van jogdíjat szednie utána.

  • ujoimro

    tag

    válasz proci985 #47 üzenetére

    szerintetek mennyi idő lenne megoldani egy erősebb authentikációt?
    nem csak hogy sok időbe kerülne, hanem egyenesen lehetetlen. Matematikailag be lehet bizonyítani, hogy nem lehet szoftverekre hatékony védelmet írni (ugyanez a helyzet a zenékkel és a filmekkel). Az egyetlen lehetőség az, ha az ő gépükön fut a program (mint a gmail vagy myspace), de ez egy operációs rendszernél majdnem lehetetlen. És az sem megoldás, hogy minden indításkor betölti a RAM-ba az internetről és egy bitet sem ír ki a lemezre.

    mert ha csak az eredeti programokat tudná használni a user, akkor egyszerűen a távolkeleten észrevenné az MS, hogy hopp, mindenki linuxozik
    jó elgondolás de sajnos ez nem így van (legalább is sokkal összetettebb). Gondolj az OLPC-nél alkalmazott 3$ / licenszre. A gond a monopóliummal van. És a mikrosoft ezt mindig nagyon ügyesen játszotta. A termékei folyamatosan drágulnak, és egy termék ára pontosan annyi, amennyire a felhasználók hozzá vannak kötve. Tehát ha holnaptól senki sem tudna illegális másolatot használni akkor megjelennének az olcsó "kicsit korlátozott" verziók (mint ázsiában az entry pack). És ha tényleg senki nem tudná másolni egy idő után megjelennének az ingyenes-reklámos verziók is (ez történt pl. a ms visual studio-val és a ms sql-el. egyszerűen nem tudták dominálni a piacot ezért kiadtak egy-egy ingyenes verziót is).

  • ujoimro

    tag

    válasz bambano #51 üzenetére

    ha használod más cuccát, az neked hasznot hajt, ebből a haszonból illik visszajuttatni valamennyit a gyártónak.
    én fogok egy reklámtollat. megírom vele a harry potter, és akkor nyilván jár a tollkészítő vállalatnak a jogdíjból? azért gondolkodjunk néha.

    mert a fejlesztés költsége, az egyéb költségek fedezetét is meg kell termelni
    senki sem vitatkozik azzal, hogy a tisztes munkáért fizetés jár. De mennyi? de nem 1000% (ezer százalék). Ha valaki kenyeret süt, rátesz a kölcségeire 20% (húsz százalék) hasznot. egy-egy hollywood-i filmen 200%-300% (kétszáz-háromszáz százalék) a haszon. A windowson több min 1000% (ezer százalék) a haszon. azért gondolkodjunk néha.

    windowson több min 1000% (ezer százalék) a haszon
    és még ez sem lenne baj, ha visszaforgatnák fejlesztésekbe, de nagy részéből magánvagyon lesz (Bill Gates, Steve Ballmer és még néhány tucat milliárdos csak a microsofton)

    És a triviális kifogások nem működnek:

    -ha nem kell ne vedd meg
    -ez azért nem igaz mert monopóliumuk van

    -annyi haszonhoz van joguk amennyit a törvény előír
    -az a gond hogy az ilyen törvények gyorsan változnak (a szerzői jog például 15-ször let módosítva az elmúlt tíz évben), és mindig a gazdagoknak kedveznek.

  • ujoimro

    tag

    válasz bambano #55 üzenetére

    Csak a szoftvert nem akarja senki sem úgy kezelni, mint egy terméket, pedig az előállítása, terjesztése, stb. mind ugyanúgy pénzbe kerül, mint egy autóé vagy hamburgeré.
    csak amiután már behozta az árát nem kerül semmibe (holott az autóhoz vagy a hamburgerhez mindig meg kell venni a vasat meg a húst) és ez meg is látszik a hasznon.

    és mi van a szabad szoftverrel. léteznek professzionális megoldások szoftverre, ahol a terméktámogatásért fizetsz. persze azok nem hajtanak 1000% (ezer százalékos) hasznot, de meg tudnak élni belőle.

  • ujoimro

    tag

    válasz attila9988 #57 üzenetére

    Az első anagy probléma, hogy tulajdonképpen nem is lehet megállapítani hányan használnak kalóz software -eket
    ha elhiszed, hogy meg lehet állapítani hogy hányan néznek egy-egy tv műsort anélkül hogy este bekopognának hozzád, hogy megkérdezzék, akkor azt is hidd el, hogy meg lehet állapítani hány másolat kering.

    az más kérdés hogy a statisztikával könnyű csalni.

    A warez -t alkalmazó egyéneknek csak kis hányada válna potenciális vásárló réteggé,
    ez igaz, de a bináris vita akkor is el van vesztve, mert ha valaki tíz film helyett csak egyet vesz meg, az akkor is plusz bevételt jelent (vagy a photoshop helyett a photoshop elements-et)

    Mindehhez még hozzátehetném hogy az olyan monopóliumra törekvő cégek mint amilyen a microsoft, tulajdonképpen még a kalózmásolatokból is hasznot húznak,
    olvasd el a #58 postomat

    Ha az ember a windows -t ismeri meg elsőként, azt tanulja, azt használja
    nem tudnék jobban egyetérteni. Úgy gondolom, hogy az iskolai ingyenes windows-ok kerülnek a legtöbbe az embereknek és az államnak.

  • ujoimro

    tag

    válasz bambano #62 üzenetére

    az milyen ellenszolgáltatást vár el a tollért cserébe
    én elvárom tőled, hogy cserébe azért mert elovasod a postomat, legyen az enyém a Te összes postod szerzői joga ezután, mivel ezeket az én postom (postjaim) befolyásolhatták!

    Sajnálatos módon Te máris megsértetted a törvényt, mivel nem kaptál (nem is kértél!) Tőlem előzetes írásos beleegyezést a publikálás előtt. Ezzel megsértetted az Én divulgációs és egyéb szerzői jogaimat.

    Mivel én általában 100 euró jogdíjat kérek / post / klikk egyenlőre csak néhány ezer euróval vagy adós és most írásban felszólítlak, hogy távolítsd el az összes olyan posztot amit ez után a levél után írtál.

    Emlékeztetlek ezen kívül, hogy továbbra sem (még az adóságod rendezése után sem) adok engedélyt ezeknek a posztoknak a publikálására, tehát például a válasz erre a posztra is törvénybe ütközik.

    A fenti követeléseimet az alábbi blog [blog] 62. paragrafusának első bekezdésére alapozom, amit, mivel Te írtad, magad is elismersz.

    akkor annyi lesz a termék ára vag a fizetésed, amennyit nem szégyellsz elkérni
    csak saját magamat tudom idézni:
    És a triviális kifogások nem működnek:
    -ha nem kell ne vedd meg
    -ez azért nem igaz mert monopóliumuk van

    az ember azt hinné, hogy minél részletesebben fejti ki a véleményét annál kevesebb naiv kifogást kell hallania.

Új hozzászólás Aktív témák