Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emelhu

    aktív tag

    válasz emelhu #76 üzenetére

    Csak hogy lássuk mennyire összetett ez.
    Az amcsi állampapírok egyik nagy felvevője kína. Ha nem vesz többet, mert vagy politikai okból nem akar, vagy mert az usa exportja visszaesik és nincs miért-miből vennie, akkor csökken a kereslet az usa kötvényeire, ami kamatemelést közvetetten usa inflációt gerjeszt.
    Ha kína nem szállít akkor majd vesznek indiából és vietnámból olcsó pólót és szandált. De india és vietnám elég szarul áll, így a kapott dollárokkal azonnal megjelenik a piacon vásárlóként, nem akarja hosszútávra befektetni amcsi kötvényekbe.
    Vagyis megint csak usa inflációt gerjeszt.

    Ha nem a betonfej politikusok döntenek, akkor ennek az ügynek a következő kimenetelei lehetnek:
    - Kina megvéztózza, kiaslakul egy gazdasági hidegháború (legvalószínűtlenebb, mindenki veszít eset)
    - A SoftBank a kockázat miatt kiszáll és új vevőt keres.
    - Az NV a kockázat miatt kiszáll.
    - Az USA egy megállapodással jogokat biztosít kínának, hogy az NV és USA nem korlátozhatja a procik jövőbeli felhasználását. Ez a legvalószínűbb. Még az is lehet, hogy a kínai chipgyártó exclusív jogokat kap majd. Adtak egy pofont a szarnak.

  • #30786816

    törölt tag

    válasz emelhu #76 üzenetére

    Uhh, láthatóan te nem érted: frissen nyomtatott dollárokhoz nem kell semmi kötvény, épp hogy azokból veszi meg a Fed a kötvényeket, nem a piac szívja fel azokat. Épp az a QE lényege, hogy a privát szektor ne állami kötvényeket vegyen, hanem menjen szépen vállalatokba fektetni.

    A kötvények a szövetségi kormányzat kiadásait fedezik, nem a pénznyomtatást. Azt a világ dollárínsége fedezi: az árukereskedelem nagy része ebben zajlik, a harmadik világ nagy része ebben adósodott el, és mivel az összes jelentős gazdaság ugyan így nyomtatja a pénzt számolatlan, nem fenyeget a többi vezető devizához képesti elértéktelenedés sem.

Új hozzászólás Aktív témák