Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz #54625216 #137 üzenetére

    "AI-nak legyen rá előre kiszámított reakciója."
    Hivatalosan az AI lényege az lenne, hogy ő találja ki magától és nem előre programozott. (ismerem a valóságot)

    Például azért kíváncsi lennék, hogy mit szól az önvezető rendszer ha egyirányú utcában beláthatatlan kanyarban szembe jön valaki(ha csak egyszer fordult volna elő...), mármint ő visszatolat mint én, csak csak leblokkol és várja, hogy a másik zavarodott csináljon valamit, nyilván van megoldás, csak a rendszerek jelenleg az általános dolgokat kezelik le leginkább, nem pedig azt a végtelen "edge case"-t ami szintén tudniuk kell, és amit egy ember valósan jól lekezel és nem csak felteszi kezét, hogy hét én ezt nem tudom csókolom, "Halló operátor old meg.". Illetve van egy olyan problematika, hogy az emberek úgy 50+%-ban nem szabályosan közlekednek, míg az önvető igen, ami lényegében problémát okoz bizonyos helyzetekben.
    És ez mind visszamegy az üzembiztossági kérdéskörre.

    És most visszakanyarodok a jogalkotáshoz, ami egyáltalán nem olyan egyszerű és nem a statisztika fogja eldönteni, mert amint megtörténnek a halálesetek és tele lesz vele a média, egyből nem az lesz a hozzáállás, hogy statisztikailag jobb és ezt tudod nagyon jól. Ekkor bekapcsolódik a politika, és elindulhat egy folyamat, ami megakadályozza vagy korlátozza az önvezetést.

    Az embernek van kifogása a balesetokozásra, mert ember, mi a gép kifogása? Tudom a választ hogy emberek tervezték, de a közvélemény nem így fogja gondolni...

    Elég csak megnézni mi történt az első haláleset után. Uber úgy ahogy van beszántotta a teljes önvezetés programját és búcsút intett neki. És most egy olyan cégről beszélünk akinek ez volt az egyetlen lehetősége, hogy valaha is profitárbilis legyen és megszabaduljon a drága emberi robotoktól. Még inkább nem kértek a PR rémálomból.

    #138 Foglalt név: Hála az égnek nem én kell beszedjem, ez egy EU tervezet kötelező autó felszereltséget illetően, ami nagyon reméljük, hogy egyszer életbe lép:
    - Alkohol-zár előkészítés
    - Fáradtság-érzékelés
    - Figyelemzavar-érzékelés

Új hozzászólás Aktív témák