Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    válasz LordX #13 üzenetére

    "Ha fehőben dolgozol, akkor per definíció a felhőben fut a programod, ez által a felhőben levő gépen akarod elérni a fájlokat, úgyhogy kb. tök mindegy, hogy milyen sávszélessége van a kliensnek, amivel csatlakozol.."

    Ha távoli rendszeren fut a program is, akkor kell egy megjelenítő alkalmazás, s egy FHD vagy nagyobb felbontású felületet realtime interaktív módon streamelni kell a sávszél-különösen, ha nem egyedül hazsnálod a programot. tudom, használtam, kínzóeszköznek tökéletes volt. Ez a felhő definíció pedig csak az egyik rá, van még kismillió másik is- újabban csak a netes tárhelyet emlegetik felhőnek

    "Amazonnál konkrétan dedikált hálózati hozzáférés van a felhős fájlrendszerhez a gépekről, szerintem ne fogadj nagy pénzekben, hogy érdemben lassabb a hozzáférés, mint egy lokális fájl esetében."

    Szerintem csak arra szabad fogadni- a sávszél nagyon megfogja a rendszert, s a terabites optikai net nem evidens még a hanyatló nyugaton sem. Dedikált sávszélt pedig nem biztos, hogy tudsz venni a netszolgáltatódnál. Pláne gigabitest.

    #21 djgeg; melyik netes tárhelyszolgáltató lőtték le egyik pillanatról a másikra, mert olyanjuk volt? mikor csinálják meg a következővel? Ha nem látod ki hol mi módon tárolja az adataidat, akkor hogy lesznek biztonságban?

    [ Szerkesztve ]

  • #06658560

    törölt tag

    válasz LordX #24 üzenetére

    Nagy tévedésben vagy, fhd kapcsolat nem csak fhd videókhoz kell, tudod egyesek dolgoznak a géppel, nem videót nézegetnek. CAD-hez pl nekem nem videó kellett, cserébe kaptam remek diavetítést. És a kliens felé kell az adattovábbítás minden esetben.

    "egy mezei 5 Mbps ADSL is röhögve elég lehet hozzá."
    nincs mindenhol mezei 5Mbps, DSl rendszerben pláne, valamint semmire nem elég, ha nem egyedül használod, hanem mondjuk egy háromszáz fős irodát akarsz onnan üzemeltetni. Minden dedikált sávszélként kell, végig a szolgáltatóig, jó pár ISP-n keresztül.

    #25 djgeg: ha jól emlékszem a Megauploadot. De egyiket sem védi semmi, ha valamelyik kormányzat úgy dönt, lelöveti a szolgáltatót, s időd sem lesz az adataidat lementeni. mindegy, hogy fizetsz érte vagy sem. De még egyszer, adatbiztonság, minden vetületével, amit jelent.

    [ Szerkesztve ]

  • #06658560

    törölt tag

    válasz vicze #29 üzenetére

    Valami HP remote desktoppal nyomattam, és kellett a teljes desktop átvitel, levelezés, adatokhoz, hálózathoz hozzáférés, stb. És mivel nem csak egyeüdl használtam a lokális internetcsatlakozást, hanem a komplett cég, így a sávszélből is igen kevés jutott- ok, ők nem remote desktopoztak, csak élték a mindennapi életüket.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz LordX #31 üzenetére

    CAD-ben pont jellemző, hogy folyamatos mozgatás van. Kinematikai szimulációnál pláne. És nem FHD, hanem nagyobb felbontás. Valamint nem egyeüdl használom a sávszélt, ill. használtam, s nem is volt hozzá nagy sávszél a rendelkezésre álló alap infrastruktúra miatt. Mondom, vagy háromszáz fős telephelyről egy százötven főset céloztam. A kettő mindkét oldalon szerintem ADSL, sok nagy forgalommal.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz LordX #35 üzenetére

    Te emlegetsz per definitio egy felhőt, miközben a világ már többfélét hangoztat- legújabban a webes tárhelyet felhőzik le állandóan.

    Nem Mo., Németo. Az általad említett felhőhöz hasonló volt a szolgáltatás, gép egyik telephelyen, én a másikon, és távolról elérve. Minden a távoli gépen zajlott, én csak a kliensen belül láttam a másik oldalt.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz djgeg #37 üzenetére

    Rengetegen tároltak rajta nem kétes adatokat, és őket is megszopatták a lépéssel. Mi garantálja, hogy ha valakinek nem tetszik, akkor lelöveti az amazon cloudját? Vagy bármelyik másik cloud szolgáltatást?

    Ha tájékozatlan vagy a témában, akkor miért is velünk van a bajod? A te lustaságodat nem nekünk kell korrigálnunk. De a biztonsági aggályokat már leírtuk itt is.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz djgeg #39 üzenetére

    A) Adatbiztonság: a szolgáltatónak semmi köze hozzá mit tárolok ott, ergo az adatbiztonság már itt megbukik.
    B) A bezárás módja miatt bármilyen cloud szolgáltatónál belefuthatsz hasonló történetbe. És a cloud szolgáltatás minden formában az adataid feletti ellenőrzés kiadását is jelenti-hisz nem nálad vannak tárolva, így a Megaupload esete adatbiztonsági szempontból igen is releváns és fontos elrettentő példa. Az illegális tartalmakat kellett volna töröltetni és nem az egészet bezárni. Valamint ha bárki a Megához hasonló mértékben beleláthat az adataidba, akkor azt nem lehet biztonságosnak tekinteni adatvédelmi oldalról. amit te feszegettél. tájékozatlanságról nálad kell beszélni, pláne, hogy az adatbiztonságot te hoztad fel, amire mi reagáltunk, s érinti minden cloudos rendszert- és nem csak a megát emlegetjük. Adatbiztonság egyébként az is, amikor az amazon felhőjét fújta el a balfax módon végrehajtott szoftverfrissítés, karácsonykor. De ezt neked tudnod kéne, ha már ennyire biztos vagy a dolgodban.

Új hozzászólás Aktív témák