Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz bambano #169 üzenetére

    tehát neked a drag&drop gui mindig magától odatalál abba a két könyvtárba, ami a forrás és a cél és már csak klikkelni kell?

    TC-ben például (ha előzetesen nem állítottam be kedvenceket, vagy külön tabokon külön gyakran használt könyvtárakat), akkor vagy duplaklikkel lépkedek és BackSpace-szel vissza (még ez is gyorsabb, mint begépelni olyat, mint Program Files, vagy Documents and Settings...stb, de még az egyszerűbb %appdata%-os nevek is), egyszerűbb, mint egy hosszú elérési útvonalat begépelni, mint például c:\Documents and Settings\<felhasználónév>\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\...stb

    Én sem egyszeri elolvasással memorizáltam, majd' 20 év unixos meg nagygépes gyakorlat van mögöttem

    Úgy könnyű. De nekem nincs felesleges 20 évem, ami alatt elsajátítom azt a tudásszintet, ami neked van.

    Hogy csinálod meg, hogy betömörítsen egy olyan könyvtárstruktúrát távoli gépen, amihez csak ssh hozzáférésed van?

    Lenyitod azt a kis fület, ahol a partíció betűjelek is vannak, ott a hálózat résznél kiválasztod az adott távoli gépet, kitallózod a betömörítendő állomány(oka)t, majd Alt+F5->Enter
    Esetleg az FTP klienséhez hasonló GUI-val csatlakozol a távoli géphez egy SSH checkbox-ba pipa, bejelentkezel és elvégzed a műveletet.

  • ddekany

    veterán

    válasz bambano #169 üzenetére

    "Gui-ban elvész a modularitás és a szabad építkezés lehetősége"

    A mai GUI nem alternatívája parancssornak, de technikailag nem szükségszerű hogy valami ami kihasználja, hogy már nem holmi minimalista szöveges terminálok előtt szenvedünk, rugalmatlan legyen. Tulajdonképpen a parancssor egy nevetséges őskövület, egy berögzülés, és nem látom, hogy nagyon próbálkozna a szakma valamivel ami kiváltaná (mondjuk valamivel ami a GUI és parancssok közt van). Miért is? Azok a rohadt tradíciók, ideértve azt, hogy mindenki vakon elfogadja amit tanult, meg hogy ott egy rakás parancssoros cucc amire a fél világ épül... ezen a téren talán örökre megállt a fejlődés.

    A parancssoros média lejátszó ötlete meg no comment... Ha man-oznom meg --help-eznem kell állandóan, akkor a GUI máris gyorsabb, márpedig a ritkán használt cuccoknak a fene se tudja fejből a paramétereit.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák