Új hozzászólás Aktív témák

  • Cazenove

    csendes tag

    válasz Darth Sith #16 üzenetére

    Ez a magyar mérnök informatikus képzés egy átgondolatlan valami. Én most kezdtem el a VIK-et, de van egy csomó arc, akik kitudja hány matek/fizika versenyt nyertek, de már most sír alattuk a számítógép, mert fogalmuk sincs, hogy kell kezelni. Van olyan is, mint én, aki tud programozni, érdekli az informatika, több területen is jártas, de agyf*szt kap a teljesen felesleges fizikától meg az n dimenziós alterektől.. Akkor még megfejelik az egészet, olyan tantárgyakkal mint a Digit, amit eddig 2 félévben tanítottak, most csak 1-ben, ahol az egész óra abból áll, hogy végigpörgetik a diákat, mert nincs idő kifejteni mindent. Meg hihetetlenül erőltetik az MSCt, ami a kommenteket olvasva egy teljesen felesleges valami.
    És akkor lehet választani: vagy ez, vagy gazdaságinformatikus(ami nem lenne rossz, ha megtanítanának programozni és több infós tárgy lenne) vagy programtervező informatikus, ami egy még nagyobb elméleti katyvasz. Van egy "csomó" pontom, felvennének mindenhova, de egyszerűen nem látom értelmét egyetlenegy szaknak sem.
    Míg nyugaton van egy zsák olyan egyetemi képzés, ahol már a második év végén többet tudnak az emberek, mint egy VIK MSC után, mert nincs 3-4 matek tantárgy, hanem van egy, a többi pedig szakmai, a felesleges fizikáról nem is beszélve.
    Most menjek OKJzni?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák