Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csápájev

    őstag

    válasz waithEard #54 üzenetére

    Az a helyzet,hogy a felfogás is nagyon hasonló,mint akkor és az egykori elvtársak közül sokan ma ugyan úgy pozícióban vannak,csak most nem tsz elnökök,hanem önkormányzati képviselők , ilyen-olyan igazgatók, párttagok,de persze a nyugat még mindig hanyatlik, ez megmaradt.
    A protekcionizmus és a felfogás ugyanaz: video

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz waithEard #54 üzenetére

    Egy percig nem éltettem az egykori rendszert, ehelyett a jelenlegit bíráltam, ehhez használtam egy olyan példát, amely kézzel fogható különbséget hordoz magában bárki számára. Ne terelj! Az pedig, hogy most fizetjük a régi kiadásokat, olyan szép lózung, hogy már megszámolni sem tudom, hányszor hallottam. Az ész nélkül osztott CSOK-os hiteleket ki fogja kifizetni? A most minden koncepció nélkül nyakra-főre szülő családok gyerekeinek taníttatását,étkezését ki fogja fizetni? A kib@szott Paks 2-őtcki fogja fizetni? A stadionokra, bankra, műkincsekre, sportra elszart (pardon, szórt) pénzt ki fogja fizetni? Vagy jobbat kérdek: KI FIZETI MOST? Ne akarjuk már görcsösen úgy menteni a jelenlegi hatalmat minden felelősség alól, hogy a múltat emlegetjük. Kit érdekel az elmúlt nyolc év? Ja, várj, ez a retorikai elem ugyebár ma már nem népszerű, pedig pont annyira aktuális, mint tíz évvel ezelőtt volt. De tovább megyek, kit érdekel az elmúlt 30 év? Egyetlen dolog érdekel, a tényszerű, jelenkori valóság. Az pedig az, amit leírtam korábban. Ami ment az átlag embernek 84-ben, az 2019-ben már esélytelen. Kutyát nem érdekli, hogy mi miatt. Majd ha nem készül kisvasút, meg fociakadémia, akkor elfogadom, hogy a gazdasági berendezkedés miatt nincs pénz az átlag ember életvitelének felfuttatására. Addig viszont nem érdekelnek az okok, csak az eredmények.

    Elképesztőnek tartom, hogy egyesek képesek a szart is mosolyogva falni csak azért, mert régebben dupla ennyit kellett lenyelni. Eltelt 20 év a fenenagy demokráciában és piacgazdaságban, ideje lenne már, hogy az átlagember is érezzen belőle valami pozitívumot, ne csak Lölő és a haverok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák