Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz nyisziati #30 üzenetére

    Volt még egy kör, amikor nyilatkoznod KELLETT ismét, de akkor már azt is bevállalva, hogy az állami részt csak befizeted a közösbe, de kivenni azt sohasem fogod, mert elveszíted rá a jogosultságodat. Ennek fejében maradhattál a MANYUP-ban...gondolhatod, hányan nyilatkoztak megint erről, mindenki hagyta a picsába az egészet, mert látszott, hogy nyerni itt igazán nem lehet. Sok pénztár megszűnt ennél a pontnál, de át lehetett menni olyanba, ami talpon maradt, és állítólag aki még ezt is be merte vállalni a szolid erőszak ellen, az jól járt, ugyanis életképes a koncepció. Sajnos én sem mertem, csak az első körben nyilatkoztam, a második fenyítés már megtette a hatását, és hagytam, hogy elkészüljön a "névre szóló" állami számlám. Ó várj, az még mindig készül.

  • Timer

    veterán

    válasz t72killer #49 üzenetére

    Neked ugyanaz a "bajod", mint nekem: az átlag ember átlag valóságában élsz. Én csak a tényeket nézem, és nem érdekel a többi lószar: tény, hogy a nyolcvanas évek közepén két szakmunkás elég volt ahhoz, hogy felépítsen egy tisztes méretű családi házat, ma viszont két diplomás is kevés ehhez. És itt most nem egy-egy kiemelt esetről beszélünk, hanem egy egész rétegről. A szüleim idejében egy házaspár csak akkor nem tudott családi házat építeni, ha elitta meg elcigizte az árát. A régi utcánkban egyetlen diplomás sem volt, és érettségizettből is csak kettő: a párttitkár meg az agronómus. Mindenki más egyszerű dolgozó volt a TSZ-ben meg a helyi Állami Gazdaságban, mégis felrántottak egy családi házat, igaz, OTP hitelből (amit ha nem voltak nyeretlen b_lfaszok, legkésőbb a negyvenes éveik közepére vissza is fizettek könnyedén).

    Most mi van? Mikor lesz itt két szakmunkás fiatalnak családi háza? Mikor lesz itt két érettségizettnek családi háza? Ha otthonról nem tolják őket, veszett fejsze nyele az egész. Ahol olcsó a ház, ott munka nincs. Ahol munka van, ott drága a ház. Építés jóformán kizárva. Hitelt sem kapnak, ha csak nem írnak alá hatvan gyerekre, de ugye az majd néhány év múlva fog mocskosul visszaütni.

    Én és a feleségem is diplomásak vagyunk, szakmánkban dolgozunk. Én mellette EV-ként másod és harmad állást is vállalok. Nem iszunk, nem cigizünk, de "cserébe" otthonról csak kéretlen jó tanácsot és pofázást kapunk, ahogy mindig is. Ilyen körülmények között csoda, hogy 3 évnyi albérlet után bírtunk hitelt felvenni egy kisebb lakásra, amit további 7 év után épp a napokban fizettünk vissza. Jelzem, 36 vagyok, Fateréknak ennyi éves korukra már régen állt a családi házuk, és mellettem már a húgom is megvolt. Ahogy sokaknak akkoriban (90-es évek eleje). Egész gyerekkoromban azt hallgattam: tanuljál, mer' a munkást nem becsülik. Ebben speciel igazuk lett, csak ma már az sem, aki tanult, vagy épp tanul. Merthogy, nálunk még gyerek sincs, nem akartuk elkapkodni sohasem, inkább biztos alapot akartunk teremteni. Ezért aztán inkább önképzünk, fejlődünk, immáron majdnem 10 éve. Majd mostanában kezd realitás lenni, hogy mindezek mellett esetleg egy gyereket is el tudunk tartani. És higgyétek el, a környezetünkben nem vagyunk egyedül, sokan járják kényszerből ugyanezt az utat (persze a CSOK azért sokakat meggyőzött most arról, hogy egyszerűbb bevállalni sok gyereket, kérdéses, hogy kinek lesz igaza 20-30 év távlatából).

    Szóval, szerintetek ezt kell szeretni ebben a kurva nagy demokráciában? Ha meg is érjük a nyugdíjat, nyugdíjunk nem lesz. Családi házunk majd jó, ha 50 éves korunkra lesz. Gyerekünk megint csak jó, ha kettő lesz, mert többet vállalni ilyen helyzetre egyszerűen hazárd játék (a biológiáról nem is beszélve). Szóval senki ne mondja nekem, hogy átlag dolgozónak annyira rohadtulgetzikurvasz*r volt a nyolcvanas években éldegélni. Lehet, hogy nem maga volt a Kánaán, de egyszerű ember is meg tudott valósítani egyszerű célokat. Olyan célokat, amelyek ma már csak álmok lehetnek nem csak a dolgozó rétegnek, hanem a tanultabb rétegek zömének is.

    Elszakadtunk a témától. Pártállástól, mindentől függetlenül arcpirító, ami ebben az országban megy. Más helyeken a gyanú árnyékában lemondanak pozíciókról, itt viszont konkrét tények súly alatt sem történik semmi. BE-SZA-RÁS!!!

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz waithEard #54 üzenetére

    Egy percig nem éltettem az egykori rendszert, ehelyett a jelenlegit bíráltam, ehhez használtam egy olyan példát, amely kézzel fogható különbséget hordoz magában bárki számára. Ne terelj! Az pedig, hogy most fizetjük a régi kiadásokat, olyan szép lózung, hogy már megszámolni sem tudom, hányszor hallottam. Az ész nélkül osztott CSOK-os hiteleket ki fogja kifizetni? A most minden koncepció nélkül nyakra-főre szülő családok gyerekeinek taníttatását,étkezését ki fogja fizetni? A kib@szott Paks 2-őtcki fogja fizetni? A stadionokra, bankra, műkincsekre, sportra elszart (pardon, szórt) pénzt ki fogja fizetni? Vagy jobbat kérdek: KI FIZETI MOST? Ne akarjuk már görcsösen úgy menteni a jelenlegi hatalmat minden felelősség alól, hogy a múltat emlegetjük. Kit érdekel az elmúlt nyolc év? Ja, várj, ez a retorikai elem ugyebár ma már nem népszerű, pedig pont annyira aktuális, mint tíz évvel ezelőtt volt. De tovább megyek, kit érdekel az elmúlt 30 év? Egyetlen dolog érdekel, a tényszerű, jelenkori valóság. Az pedig az, amit leírtam korábban. Ami ment az átlag embernek 84-ben, az 2019-ben már esélytelen. Kutyát nem érdekli, hogy mi miatt. Majd ha nem készül kisvasút, meg fociakadémia, akkor elfogadom, hogy a gazdasági berendezkedés miatt nincs pénz az átlag ember életvitelének felfuttatására. Addig viszont nem érdekelnek az okok, csak az eredmények.

    Elképesztőnek tartom, hogy egyesek képesek a szart is mosolyogva falni csak azért, mert régebben dupla ennyit kellett lenyelni. Eltelt 20 év a fenenagy demokráciában és piacgazdaságban, ideje lenne már, hogy az átlagember is érezzen belőle valami pozitívumot, ne csak Lölő és a haverok.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz waithEard #68 üzenetére

    Alternatív valóság!? Sci-fi?! :) LOL, ez esetben remélem, éjjel-nappal megy Nálad a TV2 és a közmédia, mert az olyat torzít a valóságon, hogy ahhoz képest egy korabeli propaganda film kiskutya f@sza.

    "ilyen hozzáállastól és a bűnök relativizálásától hányok."

    Na, látod, ebben egyetértünk. Tele van már a tököm azzal, hogy a kormánypárt minden aktuális suttyóságát azzal magyarázza, hogy állandó jelleggel visszafelé mutogat, hol tíz évre, hol húszra, hol harmincra, mikor mit kíván az aktuális vezérelv. Vagy az nem relativizálás, ugye? :) Nem arra játszanak, hogy az átlag szavazó azt érezze, hogy a kormány csak egy áldozat, semmiről sem tehet, de a legrosszabb esetben is kevesebbet lop, mint a kommunisták? Ja, várj: de.

    "csak anyagilag jó legyen neked"

    Hát, ezen meg már csak röhögni tudok. Nyilván a mindenkori kormánypárt arról híres, hogy a közember érdekét nézi, és nem a saját zsebét! :) Nem tudom eldönteni, hogy trollkodsz, vagy trollkodsz? :-D Bocs, tényleg szar ember vagyok, hogy azt tekintem az egyik legfontosabb célnak az életben, hogy LEGALÁBB annyit érjek már el, mint a szüleim elértek harminc (mondom, HARMINC!) évvel ezelőtt! Lebuktam, anyagias kretén vagyok szabadidőmben, a betyárját! Tudod mit, ha nem baj, én azért nem szeretnék száraz kenyéren és vízen élni nyugdíjas koromban, csak mert szerinted bármit és bármeddig nézzünk el a politikusoknak, hiszen demokrácia van, hát mi kellhet még!? :)

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz nebancsa #78 üzenetére

    Bírom, amikor valaki csak írni tud, de olvasni már nem. Ahogy írtam az első kommentemben, nem kiemelt példákról beszéltem, hanem egy komplett társadalmi rétegről, amiben benne van a bolti eladótól a karosszéria lakatosig mindenki, csak hogy a paletta két végéről merítsünk.

    Csak szólok, hogy szakmunkásból nem csak autószerelő, kőműves, meg burkoló létezik, akik az utóbbi néhány évben tényleg rohadt jól tudnak boldogulni, ha van egy kis eszük, sőt, nem ők a többség.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz #40553216 #81 üzenetére

    Miért, szerinted AZ demokrácia, ami például ebben az ügyben történik? Mert szerintem akkor lenne az, ha nem fullba nyomnák a kretént, hanem érdemben vizsgálnák az ügyet, a végén megtalálva a valódi felelősöket, és azokat érdemlegesen szankcionálnák. Majd szólj, ha ez megtörténik, de addig is ez ugyanaz a pocsolya marad csak, amit már az SZDSZ és az MSZP is színültig húgyozott.

    Nem visszafelé kellene mutogatni, hanem előre lépni, itt viszont csak annyi előrelépés van, hogy egyik szóvivő váltja a másikat, a cinizmus és a kreténség viszont évek óta állandó.

  • Timer

    veterán

    válasz #40553216 #83 üzenetére

    Meddig véditek még a mundér becsületét? Meddig lehet még úgy menteni a jelenlegi helyzetet, hogy a régebbi is szar volt? Még egyszer kérdem: KIT ÉRDEKEL, ki mit kúrt el 30 éve?! Mi köze van ennek ahhoz, hogy az egészségügy helyett például megye kettes csapatokba szórják ki a közpénzt? Kutyát nem érdekli már, mi volt Kúrcsány idején ,mert tenni ezzel már semmit nem lehet. A nagy nyálverésen kívül ezügyben a fidesz sem tudott mit kezdeni, pedig náluk a hatalom már lassacskán 10 éve. Mégpedig a totális hatalom.

    A JELENKOR lopásait és a feudalizmus irányába mutató törekvéseit kellene végre megállítani! Nekem mindegy, ki van hatalmon, amíg a közérdeket szolgálja, tőlem maradhat a Viktor is.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz #40553216 #93 üzenetére

    Sokkal szívesebben fizetném most is oda, mert azt legalább nem költenék kisvasútra, meg akadémiára. És ha tehetném, az EÜ rendszert is úgy szántanám be, ahogy van. Magánklinikára kell járni így is, hogy az az orvos, aki egyébként az állami kórházban megvizsgálna, valóban megvizsgáljon, és megkapjam azt a vizsgálatot két héten belül a saját pénzemért (rühes MRI-ről van szó), amiért 4-5 hónapot (!) kellene várni alapesetben. Egy hasi ultrahangra három (mondom, HÁROM!) telibevert hónapot kellett és kell várni a környékünkön. Bementem, kifizettem, megvolt 1 héten belül.

    Szerinted ez így normális?! Tényleg az a baj még mindig, hogy valamikor, egyszer rég a komcsik loptak? Meddig lehet még visszafelé mutogatni? Ez nem pártpolitikai kérdés, ez társadalmi probléma, amit csak józan ésszel lehet megoldani, vicsorgással nem. Sajnos a magyar szavazónak van egy olyan rossz tulajdonsága, hogy azt hiszi, sportmérkőzésen van, ezért az esélyesebbre fogad négyévente. Erre adódik némi csordaszellem, és kész is a baj.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    Hunluki & Lócitrom: erős +1 mindkettőtöknek.

    Akkor lesz itt igazi demokrácia, amikor az emberek rájönnek, hogy azt a politikust, aki hazudik, azt meg kell büntetni. Ehhez elsősorban az kell, hogy legalább két erős szereplő üljön a fazék körül, mert ami most megy, az bábjáték. Elszámoltathatóság nélkül ráadásképp ez így is marad.

    Az se lenne végre baj, ha az emberek nem logókra, meg hangzatos lózungokra szavaznának, hanem valódi teljesítményre. Azt meg leginkább az mutatja meg (társadalmi rétegtől függetlenül, ráadásul!), hogy milyen a közszolgáltatások minősége, és hogy mennyire kiegyensúlyozottan súlyt le a jog a társadalom különböző rétegeire.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz #40553216 #124 üzenetére

    Körülbelül öt kommentemet hagytad válasz nélkül, amiben azt írtam, hogy engem speciel nem érdekel, ki van kormányon, amíg teszi a dolgát, és nem visszafelé mutogat. Klasszikus fidesz-módi, és egyben így nyert bizonyítást a számtalanszor felvetett kritika párbeszéd hiányáról, csak ezúttal kicsiben.

    Bezzeg személyeskedni, azt tudsz: "Ezzel a mondatoddal meg is mutattad, hogy fingod nincs, miért is volt rossz és hogyan is hatott az az „elmúltnyolcév”."

    Na mesélj, Ó Közgazdászok Istene, mihez nincs fingom? Csak ne feledkezz meg a nyolc év előtti 4 évről, és az az utáni nyolc évről sem, csak a korrektség kedvéért. Meg arról sem, hogy 1989 óta kommunistáztok boldog-boldogtalant, aki nem fidesz szavazó, amihez néhány éve jokerként társult még a libsizés.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Lauda #146 üzenetére

    A különbség, hogy változott a tétel besorolása, ebben van a kutya elásva. Eddig olyan jogcímen futott, ami alanyi jogon járt, most viszont opcionális lesz a kifizetése, tehát ha egyszer majd nem kapod meg valami miatt, akkor jogi úton már meg lesz rá a védelem, amire hivatkozhatnak.

    "Az Alkotmánybíróság ugyan a lecserélt alaptörvény alapján korábban kimondta, hogy a társadalombiztosítási rendszerbe befizetett hozzájárulást, annak mértékéig védi a tulajdonjog, de Szentpéteri Nagy Richárd alkotmányjogász szerint az új Alaptörvény értelmében senkinek sem jár alanyi jogon az állami nyugdíj. Ez nem jelenti azt, hogy ne létezne törvényi szabályozás alapján működő rendszer, de azt igen, hogy a korábbi Alkotmányba foglalt szociális biztonsághoz fűződő jogi garanciát a Fidesz megszüntette."

    "Mihályi szerint a munkáltatók 27 százalékos TB-t fizetnek alkalmazottaik után, de az csak a költségvetési törvényben dől el, hogy abból a kormány mennyit költ egészségügyre, nyugdíjra. Nem számít, hogy az elmúlt 30 évben ki mennyit fizetett. Alkotmányjogi garanciák híján nincs hova fordulni, ha az állam úgy dönt, hogy nemzetgazdasági érdekekre hivatkozva csökkenti, átcsoportosítja, vagy visszatartja a nyugdíjakat."

    FORRÁS

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Lauda #151 üzenetére

    Ha nem lesz pénz, nem lesz nyugdíj. 'Oszt éhen döglesz. Ja, ha szerencséd van, akkor lesznek gyerekeid, akik eltarthatnak a saját pénzükön. Nyugi, lehetsz velük paraszt is, Viktor bácsi majd segít, hogy mindenképp eltartsanak.

    Igaz, ezt a javaslatot visszavonták. Egyelőre.

    Ez a rész különösen szexi:

    "Rendkívüli megterhelést jelenthet a gyermekekre (és az unokákra) az az előírás, hogy a velük szemben érvényesíthető összes tartási igény elérheti a jövedelmük felét."

    'Nyádat.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Lauda #153 üzenetére

    Persze, csak így már az az opció is le van blokkolva, hogy esetleg bíróságon próbálj meg elégtételt venni emiatt.

  • Timer

    veterán

    válasz Csápájev #166 üzenetére

    Ejj, hogy ez milyen meglepő!

    Pont annyira konzekvens a döntés, mint Tarlós memóriája, aki legkésőbb augusztustól éjszakai repülési tilalmat ígért a főváros felett (még áprilisban), de sajnos ma már nem emlékezett a kijelentésére. Konkrétan azt mondta, hogy soha nem volt ilyesmiről szó. Szerencsére az RTL kamerája másképp emlékezett a erre is, és be is tudták mutatni a felvételt..

    Néha azért remélem, a hardcore jobbos fanok is elgondolkodnak azon, hogyha egy olyan szituációban hazudik egy politikus, amikor teljesen biztosan lebukik, akkor mit tesz olyan esetekben, amikor nem bizonyítható vagy épp cáfolható ilyen egyszerűen egy állítás, lásd ez az MS ügy. Elképesztő cinizmus, pofátlanság, gátlástalanság van a politikusok fejében, nem is értem, hogy mernek ennyire messzire menni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák